Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1002: İmparatorlar, Yeni Nesil'e Karşı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    384
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beyler şimdi fark ettimde hatırlarsanız marineford'da amiraller beyazsakalın saldırısını durduruyorlardı.Acaba amiraller bizim Luffy'nin yeni tür hakisini ortama yayarak beyazsakalın saldırısını emmeye mi çalışmışlar olabilir mi?Üç amiralin aynı anda kullanma nedeni bence Luffy'nin yeni türdeki hakisinin etki alanını genişletmek.

Bence Luffy'nin yeni hakisi yapılan saldırıları kullanıcının haki ile emip bloke etmesine yarıyor.

Olabilir mi böyle birşey? @Smoker
Emme değil de savunma olarak kullanabildiği mangada geçti, amiraller de bu tekniği yapıyor olabilir.

Aslında 9'kından 4'ünün saldırısı hiç hasar vermemiş gibi duruyor (Yanlış mı çizdi diye başka sahnelere de baktım gene aynı)

Kaido'nun Luffy'den ilk aldığı hasara çok fazla şaşırması daha önceki karşılaşmalarıyla da alakalı, tam olarak yüzde yüz bir alaka kurmuyorum tabi ama daha önceki karşılaşmada hiç hasar almadığından bu sefer böyle bir açılış onu şaşırttı.

Killer, Law bunlar gerçekten iyi saldırılar atıyorlar ki Kaido adamlara siz demek intihar etmek için gelmemişsiniz diyor. Luffy de çok iyi saldırılar atıyor ama fiziksel saldırıların Kaido'ya etkisini iyi yansıtamamış mesela Kid de iyi bir saldırı çıkarıyor, kimsenin onu övdüğü yok çünkü yansıtamıyor çizemiyor o etkiyi.

Bana kalırsa bu bölümdeki Zoro saldırısını alsaydı ciddi anlamda hasar almış olacaktı ama şuan ciddi bir hasar almadı daha Red Roc dahil.
Killer'ın o saldırısı Gama Knife gibi işte. Gama Knife da şehir yıkamaz, ama içeriden vurduğu için etkili oluyor. Ki ne Killer'ın saldırısı ne de Law'ın saldırısı pek etkili olmadı. Üstüne pek durmaya gerek yok. İki sene boyunca Kid'le birlikte hem Shanks hem Big Mom'a falan meydan okumuş adamlar bu kadarcık şeyi yapabilsin.

Son düzenleme:
Ama saçmalık Luffy'nin şu an kullandığı ataklar Dof, Cracker, Katakuri gibi adamlara ağır gelen Kong Gun'dan felan bile çok daha üst ataklar. Dressrosa'ya geri git Kong Gun'ın yaptığı etkiyi Killer'ın bu bölüm yaptığı ataktan beklemez kimse. Bekleyen yalan söylüyordur.:D
Çünkü sadece Luffy gelişimi görüyoruz, kendi tayfasından Zoro’nun dahi gelişimi görülmüyor , yani ara sonrası klasik olacak ama diğerleri hazır dönüyorken bu Zoro dahil diğer novalar, Luffy gelişiyor ,bizim izlediğimiz bu

Luffy Dof için g4 kullandığında Killer kendi açısından Luff nin Dof savaşı kadar gelişmiz bir yerlerde , Luffy içten yanmalı ile hasar verirken Killer o kadar gelişiyor , Biz Zoro’nun dahi gelişimini görmüyorken nasıl Kidi bırakalım Killer gelişimi görelim.
Ara sonrası en güçsüz gelen Luffy diyebiliriz ya da ara sonrası her kes gelişiyor Luffy ayarında ama sadece biz bunu görüyoruz diyebiliriz. , tabi burada Killer Luffden güçlü ya da güçsüz olayına girmiyorum

fakat Luffy zarar verirse orada güçsüz olarak görülen Killer de zarar verebilir ,vermeyecekse orada olmasını anlamı yok, bildiğimiz gibi en son irade ile olayı götürecek , yada sonradan 5 Li bir kombi olur ama son vuruşu luyyf yapar

Emme değil de savunma olarak kullanabildiği mangada geçti, amiraller de bu tekniği yapıyor olabilir.

Killer'ın o saldırısı Gama Knife gibi işte. Gama Knife da şehir yıkamaz, ama içeriden burduğu için etkili oluyor. Ki ne Killer'ın saldırısı ne de Law'ın saldırısı pek etkili olmadı. Üstüne pek durmaya gerek yok. İki sene boyunca Kid'le birlikte hem Shanks hem Big Mom'a falan meydan okumuş adamlar bu kadarcık şeyi yapabilsin.
Bence bu arcta "Haki Birleştirme" göreceğiz.

Kim ne derse desin Luffy ve Zoro veya Luffy ve Kidd haki birleştirip öyle yonkoları devirecekler.

Beyler şimdi fark ettimde hatırlarsanız marineford'da amiraller beyazsakalın saldırısını durduruyorlardı.Acaba amiraller bizim Luffy'nin yeni tür hakisini ortama yayarak beyazsakalın saldırısını emmeye mi çalışmışlar olabilir mi?Üç amiralin aynı anda kullanma nedeni bence Luffy'nin yeni türdeki hakisinin etki alanını genişletmek.

Bence Luffy'nin yeni hakisi yapılan saldırıları kullanıcının haki ile emip bloke etmesine yarıyor.

Olabilir mi böyle birşey? @Smoker
Olamaz. Amiraller'in yaptığı şey, Rayleigh'in Luffy'ye gösterdiği tekniğin büyük haliydi.

Aslında 9'kından 4'ünün saldırısı hiç hasar vermemiş gibi duruyor (Yanlış mı çizdi diye başka sahnelere de baktım gene aynı)

Kaido'nun Luffy'den ilk aldığı hasara çok fazla şaşırması daha önceki karşılaşmalarıyla da alakalı, tam olarak yüzde yüz bir alaka kurmuyorum tabi ama daha önceki karşılaşmada hiç hasar almadığından bu sefer böyle bir açılış onu şaşırttı.

Killer, Law bunlar gerçekten iyi saldırılar atıyorlar ki Kaido adamlara siz demek intihar etmek için gelmemişsiniz diyor. Luffy de çok iyi saldırılar atıyor ama fiziksel saldırıların Kaido'ya etkisini iyi yansıtamamış mesela Kid de iyi bir saldırı çıkarıyor, kimsenin onu övdüğü yok çünkü yansıtamıyor çizemiyor o etkiyi.

Bana kalırsa bu bölümdeki Zoro saldırısını alsaydı ciddi anlamda hasar almış olacaktı ama şuan ciddi bir hasar almadı daha Red Roc dahil.
Killer, Luffy'nin Kaido'ya zarar verdiğini gördüğünde (Red Roc) diyor ki hepten de umutsuz değilmişiz. Kid şaşırıyor. Yani buradan anlayacağın öyle yenmek için pek gelmemişler gibi duruyor. Yani onlar da kendini geliştirdi şekliyle bakmak mantıksız. Öyle olsa Luffy'nin geldiği şekliyle kendilerinden emin gelirdiler. Luffy yeni haki sonrası ne diyor bekle beni Kaido diyor. Yani bir şeyler yapabileceğini inanmış çünkü yeni bir şey bulmuş yeni bir zarar verme yolu. Diğerleri öyle gelmiyor.

Anlatamadığım Luffy'nin bir anda Komutan ligine çıkması g4 sayesinde diyorduk. Diğer novaların bu tarz şeyleri olamaz deniliyordu felan. Ki harbiden de öyleydi Dof'u felan ada turuna çıkaracak bir yumruk saldırısı Novaları bırak serideki çoğu kişiden çıkmaz. Sonra üstüne Luffy bunun yeni haki koydu. Hyo Emice bu haki için benimkinden de çok daha güçlü bir kullanım diyor.

Sonra bir bakıyon hiç de gerek yokmuş. Benim saldırım içten hasar veriyor diyen herkes içten hasar vermeye başladı.:D Yani leş bir senaryo okuyoruz şu an.

O değil vaktinde Nightmare Luffy Wbye vursa sağlam hasar verir diyenler geldi aklıma,hey gidi günler hey.Aynı adamlar hala aynı modda gidiyor herkesi tekletiyorlar :artiz:
Bir insan ne yaparsa kendine yapar. O tarz insanların yazdıkları şeyler kendilerinin ne kadar kaale alınabilir olduklarını ortaya koyar ancak. Çoğu dalga malzemesi olmuş zaten. He diyip geciceksin.

Bazı şeylerin biraz yanlış değerlendirdiğini düşünüyorum. Bugün Kaido karşısında şov yapan Killer'ı Luffy'nin iki arc önce dövdüğü Dof paspas eder. Oraya çıkan karakterler şovunu yapacak oraya başkası çıksın o da şovunu yapacak. Kınlar da şovunu yaptı. Başlangıcını gördük bekleyin bitişini de görelim. Yumrukla zarar verileceği düşünülmeyen bir karakteri tekme yumrukla dövüyor şu an Luffy belki ondan kafalar karışıyor olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık