Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1002: İmparatorlar, Yeni Nesil'e Karşı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    384
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Biz de Killer'den bu kadar büyük hasar beklemiyorduk ama gördük kabul ettik olay bu, görünce kabul etmen lazım bak ben sana ne diyorum. Dövüş öncesinde biri bana gelse dese ki Zoro şöyle saldırı atacak böyle tepki gelecek ben adama inanmazdım ama oldu işte orada ne yapalım kabul etmeyelim mi xD

Killer beklediğimizden daha güçlü diye boşuna mı yazıyoruz.
Zoro'nunkini anlamlandırabilirsin. Enma gibi yeni bir şey aldı. Kılıçta ona hakisinden büyük büyük miktarlarla ataklar yaptırıyor. Bak onu kabullenirim de Killer ne yaptı? Tamam hadi o da Luffy gibi kendini bu süreçte eğitmiş olsun da başlangıcı her zaman için Luffy'den aşağıda olduğu için bir anlamı yok. Luffy hem daha yüksek bir sınırdan başladı hem de o süreçte çok daha fazla dövüş yaptı hem de üstüne yeni haki öğrendi. Kabul etmek ayrı çelişki görmek ayrı şeyler.

Şu da var bu atağının etkisi Luffy'nin bu bölümki atakları kadar değil bence o ayrı da ben yeni haki öncesi kadar da etkili olmasını beklemiyordum çünkü öyle bir hikaye anlattı şu zamana kadar.

Zoro'nunkini anlamlandırabilirsin. Enma gibi yeni bir şey aldı. Kılıçta ona hakisinden büyük büyük miktarlarla ataklar yaptırıyor. Bak onu kabullenirim de Killer ne yaptı? Tamam hadi o da Luffy gibi kendini bu süreçte eğitmiş olsun da başlangıcı her zaman için Luffy'den aşağıda olduğu için bir anlamı yok. Luffy hem daha yüksek bir sınırdan başladı hem de o süreçte çok daha fazla dövüş yaptı hem de üstüne yeni haki öğrendi. Kabul etmek ayrı çelişki görmek ayrı şeyler.

Şu da var bu atağının etkisi Luffy'nin bu bölümki atakları kadar değil bence o ayrı da ben yeni haki öncesi kadar da etkili olmasını beklemiyordum çünkü öyle bir hikaye anlattı şu zamana kadar.
Killer'in Zoro ile dövüşmesini gördük başka bir şeyini görmedik o yüzden altı boş demeyelim de Oda yeterince bilgi vermemiş diyelim :bilmem:

Bir şeyleri daha sağlıklı değerlendirmek için dövüşün gidişatını bekleyin. Baba o ne saldırıydı öyle wuhuuuu diye uçtuğumuz Killer bu saldırı kadar ön plana çıkmadığı düşünülen G4 saldırılarını yese pipetle beslenecek karakter mesela. Şov bölümleri bunlar dövüş ilerledikçe bu fırsatı bulamayacak adamların öne çıkması doğal.

Killer'in Zoro ile dövüşmesini gördük başka bir şeyini görmedik o yüzden altı boş demeyelim de Oda yeterince bilgi vermemiş diyelim :bilmem:
Vallaha Oda bu konuda çok kötü s..tı bence. Yara almaz diye tanıttığı adamı herkesi kestirdi biçtirdi. Öncesinde g4 atakları üstünde iz bırakmadı normal Kaido'nun. Sonra 9 kın istediği gibi kesmeye başladı. İşin garibi 9 Kın , Kaido'ya baya bildiğin zarar verdi kanattı. Sonra Luffy çıktı geldi Kaido'ya Red Roc vurdu. Kaido ayağa kalktığında nasıl zarar aldım diye sorguluyor. Yahu 9 Kın da sana zarar verdi. Sonra herkes içten hasar vermeye başladı.

Yani Wano'nun başlangıcındaki Kaido imajı ile şu anki Kaido imajı çok değişti. Bu aradaki süreci oturtamadı. Şimdi toparlayabilmek için durumu ya hasar veriyonuz da öyle önemli hasarlar değil şekline soktu. Oysa 9 Kın'dan 4'ünün birlikte yaptığı atak çok da sağlam hasar vermiş gibi duruyordu. Ama adam o atağı bile kendisine hasar verdi diye bakmazken, Luffy'nin red roc'unu kafaya yiyince kendini sorguluyor. Kafasındaki 5 tane Figürü hatırlıyor.

Her yönüyle başarısız bir yazarlık sergiledi bu konuda.

O değil vaktinde Nightmare Luffy Wbye vursa sağlam hasar verir diyenler geldi aklıma,hey gidi günler hey.Aynı adamlar hala aynı modda gidiyor herkesi tekletiyorlar :artiz:

Vallaha Oda bu konuda çok kötü s..tı bence. Yara almaz diye tanıttığı adamı herkesi kestirdi biçtirdi. Öncesinde g4 atakları üstünde iz bırakmadı normal Kaido'nun. Sonra 9 kın istediği gibi kesmeye başladı. İşin garibi 9 Kın , Kaido'ya baya bildiğin zarar verdi kanattı. Sonra Luffy çıktı geldi Kaido'ya Red Roc vurdu. Kaido ayağa kalktığında nasıl zarar aldım diye sorguluyor. Yahu 9 Kın da sana zarar verdi. Sonra herkes içten hasar vermeye başladı.

Yani Wano'nun başlangıcındaki Kaido imajı ile şu anki Kaido imajı çok değişti. Bu aradaki süreci oturtamadı. Şimdi toparlayabilmek için durumu ya hasar veriyonuz da öyle önemli hasarlar değil şekline soktu. Oysa 9 Kın'dan 4'ünün birlikte yaptığı atak çok da sağlam hasar vermiş gibi duruyordu. Ama adam o atağı bile kendisine hasar verdi diye bakmazken, Luffy'nin red roc'unu kafaya yiyince kendini sorguluyor. Kafasındaki 5 tane Figürü hatırlıyor.

Her yönüyle başarısız bir yazarlık sergiledi bu konuda.
Aslında 9'kından 4'ünün saldırısı hiç hasar vermemiş gibi duruyor (Yanlış mı çizdi diye başka sahnelere de baktım gene aynı)

Kaido'nun Luffy'den ilk aldığı hasara çok fazla şaşırması daha önceki karşılaşmalarıyla da alakalı, tam olarak yüzde yüz bir alaka kurmuyorum tabi ama daha önceki karşılaşmada hiç hasar almadığından bu sefer böyle bir açılış onu şaşırttı.

Killer, Law bunlar gerçekten iyi saldırılar atıyorlar ki Kaido adamlara siz demek intihar etmek için gelmemişsiniz diyor. Luffy de çok iyi saldırılar atıyor ama fiziksel saldırıların Kaido'ya etkisini iyi yansıtamamış mesela Kid de iyi bir saldırı çıkarıyor, kimsenin onu övdüğü yok çünkü yansıtamıyor çizemiyor o etkiyi.

Bana kalırsa bu bölümdeki Zoro saldırısını alsaydı ciddi anlamda hasar almış olacaktı ama şuan ciddi bir hasar almadı daha Red Roc dahil.

Beyler şimdi fark ettimde hatırlarsanız marineford'da amiraller beyazsakalın saldırısını durduruyorlardı.Acaba amiraller bizim Luffy'nin yeni tür hakisini ortama yayarak beyazsakalın saldırısını emmeye mi çalışmışlar olabilir mi?Üç amiralin aynı anda kullanma nedeni bence Luffy'nin yeni türdeki hakisinin etki alanını genişletmek.

Bence Luffy'nin yeni hakisi yapılan saldırıları kullanıcının haki ile emip bloke etmesine yarıyor.

Olabilir mi böyle birşey? @Smoker

Killer'ın saldırısı, olması gerekenden az hasar verdi sanki? Baya içten kıyma makinesine soktu adam.
Zoro'nun saldırısı muhtemelen tutsaydı kelle alırdı.
Law'ın saldırısı uzun vadede etki gösterebilir. Çünkü Dof'un bu saldırıya dayanmasının tek sebebi iplik yapısıyla rejenerasyon sağlaması idi.

Bence nadir gelen güzel bölümlerden biriydi. Sadece Kaido'nun ne halt yemeye sadece hasar yediği, hiçbir iş yapamadığı ejder formunda dolandığını anlayamıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık