Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1001 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aynı sonuç olmazdı katılıyorum. Benim o örneği verme sebebim Tüm hakiyi çekme sözü üzerine. Yukarıda ki beşli komutan seviyesinde adamlar. Bu adamların tüm hakisini tek bir saldırıda çıktığı düşün G4 bile bu kadar etkili bir saldırı yapamaz. Ben o yüzden tüm hakiyi çekme değilde kişinin maksimum kullanabileceği haki gücünü artırıyor diyorum.
Valla dediğin ikinci kısmı bir şey diyemicem. Benim şu anlık anladığım şu: Normal kılıçla 100 haki ile 100 atak gücü elde ediyorsan, Enma ile 50 haki gücü ile 100 atak gücü elde ediyorsun. Ama Enma'nın sıkıntısı kontrol etmezsen hakini hemen bitiriyor. Sanırım Zoro da bu bölümde Enma üzerindeki kontrolü kaybetmekten korkuyor. O yüzden şu an çok az haki veriyor kılıca. Enma'nın gücünü daha çok kullanmam demesindeki sebep bu. Kontrolümü arttırıp biraz daha fazla haki yükleyebilirsem daha büyük zararlar veririm demek istiyor bence.

Bepo şuan adada değil ve Sulong kullanamıyor diye biliyorum.
Bepo şuan kayıp. Zepo değil Pandaman abisi olsa daha çok benzerlermiş. Karakteri resmen troll olarak kullanıyor. En son Law ile meydana giderken görünmüştü. Pone'nin yanına gittiğinde Bepo yoktu. Şuan yukarıda Bepo yine yok. Adada kaptanının yanında olan ayıcık şimdi nerede?

Bepo'yu saçma şekilde olmadık yerlerde çiziyor. Pandaman ile uzaktan akraba olmalılar.

Enma artırıyor da G4'ün artırdığı senin söylemin. Hakiyi daha fazla harcaması demek kendisinin yükleyemeyeceği kadar hakiyi g4 çekiyor anlamına gelmez. G4 öyle bir şey değil. Zaten saçma. Luffy kendi oluşturduğu bir teknik nasıl ondan habersiz o kadar haki çeker?

Olayı şöyle açıklayayım.

Luffy'nin mesela kendinde 5000 haki var. Bunun tek kullanımda en fazla 100 birim kadarını yükleyebiliyor diyelim. O da mesela abanıp vurduğu tüm şeyiyle vurduğu saldırılar olsun. G4 tekniğinin oluşması yani lastiğin gereken sertliğe gelmesi için gerken haki en fazla 100 birimdir. Ama bu 100 birimi her saniye kullandığı için 5000 hakiyi daha hızlı bitiriyor. O yüzden Law çok haki harcıyor diyordu. Oysa g2 ya da g3'te yaptığı bir teknikte ise hakiyi ya kendini korurken ya da atağı yaparken kullanıyor. Yani g2 yaptı 3-4 saniye dinlendi, ataklardan sıyrıldı, tam atak yiyecekken aradan 10 saniye geçmiş olup yine haki kullanıyor. Bu yüzden genel anlamda 5000 haki daha fazla zamana yayılıyor. G4'te ise o teknikte kalmak istediği zaman boyunca her an her saniye 100 haki harcıyor.
Ben G4 şu şekilde anlıyorum. Luffy tüm hakisini vücuduna basıyor. Yani tüm hakisi her an kullanılıyor. Bu yüzden saldırıları maksimum haki miktarı ile vuruluyor her seferinde. Diğer tekniklerinden daha güçlü olma sebebi de bu.

Tabi kişisel görüşler. Her türlü varsayıma okeyim ben.

Bepo şuan kayıp. Zepo değil Pandaman abisi olsa daha çok benzerlermiş. Karakteri resmen troll olarak kullanıyor. En son Law ile meydana giderken görünmüştü. Pone'nin yanına gittiğinde Bepo yoktu. Şuan yukarıda Bepo yine yok. Adada kaptanının yanında olan ayıcık şimdi nerede?

Bepo'yu saçma şekilde olmadık yerlerde çiziyor. Pandaman ile uzaktan akraba olmalılar.
Bepo dışında geriye kalanlar da genel olarak işlevsel bir tayfa rolünden çok serinin gag yönüne katkıda bulunuyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 23)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık