Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1000: Hasır Şapkalı Luffy

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    400
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Denizcilerin gelmesini birilerinin kelepçelenip götürülmesi gerekir diye düşündüğümden dedim bu adamlar kk olmak için önlerindeki engellerden Kaido'yu indirip yerine Luffy'nin oturmasına göz yumacak tipler değiller gibi geliyor bana. Ha ama D. mevzularıyla bir şeyler döner salarlar birbirlerini ona tamam derim.
Law'un bir iddiası yok zaten, sadece Kid arıza çıkarır bunlardan. O da dayağını yer, yerine oturur.

Benim düşüncem Odanın hızlandırmasına göre şekillendi.

Wanonun orta sıralarında kadro hakkındaki düşüncem buydu. Zoro yc3 Luffy Yc1 Kid Yc2 Law Yc3 Killer Yc5

Şuan eminim ki... Luffy şuan Amiral arc sonu İmparator

Kid şuan Sağ Kol arc sonu Amiral

Zoro şuan İkinci kumandan arc sonu Sağ Kol

Law da Zoro yakın veya benzer zaten aynı olması gerekmez o meyve toplu savaşta çok işler.

Killer önemsiz.

Unutma Oda çirkin bir yalancı değilse Seri 5/4 yıla bitiyor tam istediği tarihte bitmesede aşırı oynamaz heralde.
Dostum üzgünüm ama sende güç dengesi namına hiçbir şey yok ya :) Serinin güç dengesi konusunda ilerleyiş çizgisini düşünürsen senin yaptığın bu dengenin içinden geçip Wano'dan sonraki arcları Luffy için anlamsızlaştırmak oluyor. Luffy'nin teke tekte yonkou aldığı bir yerde Shanks, Bm, X, Y ne ifade edecek Allah aşkına ? Bunu hiç kendine sordun mu? Öyle bir ihtimali yok. Bak ihtimali yok diyorum. Bu fikre kendini kaptırma 20 bölüm sonra nalları dikersin :) Benden demesi.

Senin dediğin gibi gözlem olsun ama Luffy'nin tek darbede pert olduğu gerçeğini değiştirmez. Şimdi Kaido çok daha güçlü vuruşlarda Luffy'ye onlarca kez vurucak ve Luffy pert olmucak, tutarlı olucak mı ? G4 eli çok ağır, yiyen ucuyor, Bm bile koka basma ihtiyacı duydu. Kaido, G4'den 0 hasar aldı, gel gelelim 9 kın şu yeni teknik sayesinde Kaido'yu delebilmeyi başarıyolar. Koskoca G4 kıçı kırık Raizo'nun kullabildiği tek teknik kadar etki yapamaması tutarlı mı ? O zaman bu tekniği öğrenen herkez herkezi yenebilir. Fiziksel güçün bir değeri kalmıyor.

Yukarıdaki kimse şu yeni tekniği bilmiyor. Luffy dahi hasar vermezken diğerleri nasıl hasar vericek.
Kaido dediğin daha güçlü darbeler ile Luffy'ye onlarca kez vurunca bunu konuşsak daha iyi olur bence. Kaido'nun Dördüncü Vites'ten az hasar alma sebebi, Luffy'nin içten zarar veren o Haki tekniğini bilmiyor olmasıydı. Şimdi o teknikle Kaido'ya bir tane kapattı, yeri öptürdü adama. Koskoca Dördüncü Vites'in, Raizo'nun kullanabildiği bir teknik kadar zarar vermemesinin tutarlılık ile ne ilgisi var? Adam belli normlar haricinde hasar almıyor işte. Ne kadar güçlü vurursan vur, bir fark yaratmıyor. Bu tekniği öğrenen herkes, herkesi yenemiyor. O tekniği bilen adamlar Kaido'ya kalıcı bir zarar bile veremediler, hepsini sedye ile olay yerinden götürdüler. Demek ki tekniği bilmek, yenmeye yetmiyormuş.

Üye silindi 5781

Bunu spoiler yorumlarında da yazmıştım , birkaç arkadaşım ekleme yapmamı ve tekrar paylaşmamı istedi ; o yüzden tekrar paylaşıyorum.
İlginç gördüğüm bir şeyi size sunayım.
Şu panel Eiichiro Oda'nın One Piece'de en sevdiği 3. panel
Şu bilgi verildiğinden beri sorgularım niye en çok bunu 3. seviyor diye ama sanırım anlamış gibiyim.
Burada en önde olan Luffy'ye dikkat edin
Şimdi de bu bölümdeki şu panele bakalım.

İki panel arasındaki tek bağlantı çizim tipi.
Eminim ki bu çizim tipi Kayıp Yüzyıl anlatılırken de çizilecek.Karkaterlerin tam olarak karanlık gözüktüğü bir panelden bahsediyorum.
Acaba Kayıp Yüzyılda Antik Krallıktaki insanlar Buster Call tarzı bir yok oluşun içerisindeyken son zamanlarını gülerek ve eğlenerek mi geçirdiler? Tıpkı Oda'nın en çok sevdiği 3. paneldeki gibi.
Belki D.'lerin ölürken gülümsemesi buraya bir atıftır.
Eğer bu çizim tipi ile çizilirse çok güzel ve epik bir sahne olur şahsen. Oda'nın neden bu sahneyi de çok sevdiğini anlamış oluruz. Bu parti sahnesi öncesi kurtlar saldırmaya hazırlanıyorlardı ve bir anda olaylar gelişiyor ve Luffy'nin davetiyle partilemeye geçiyorlardı.
Ben şahsen Eiichiro Odanın bu sahneyi boşuna sevdiğini düşünmüyorum. 1. ve 2. sahneyi sevmesinin bir sebepleri vardı çünkü.

Acaba Robin burada , o çok öğrenmek istediği Kayıp yüzyılın bir sahnesine mi tanık oluyor?
Bilmiyorum ama eminim ki Eiichiro odanin en cok sevdigi 3. sahnenin ve bu çizim tipinin bir olayı çıkacak.

Bunu spoiler yorumlarında da yazmıştım , birkaç arkadaşım ekleme yapmamı ve tekrar paylaşmamı istedi ; o yüzden tekrar paylaşıyorum.
Şu bilgi verildiğinden beri sorgularım niye en çok bunu 3. seviyor diye ama sanırım anlamış gibiyim.

Eminim ki bu çizim tipi Kayıp Yüzyıl anlatılırken de çizilecek.Karkaterlerin tam olarak karanlık gözüktüğü bir panelden bahsediyorum.
Acaba Kayıp Yüzyılda Antik Krallıktaki insanlar Buster Call tarzı bir yok oluşun içerisindeyken son zamanlarını gülerek ve eğlenerek mi geçirdiler? Tıpkı Oda'nın en çok sevdiği 3. paneldeki gibi.
Eğer bu çizim tipi ile çizilirse çok güzel ve epik bir sahne olur şahsen. Oda'nın neden bu sahneyi de çok sevdiğini anlamış oluruz. Bu parti sahnesi öncesi kurtlar saldırmaya hazırlanıyorlardı ve bir anda olaylar gelişiyor ve Luffy'nin davetiyle partilemeye geçiyorlardı.
Ben şahsen Eiichiro Odanın bu sahneyi boşuna sevdiğini düşünmüyorum. 1. ve 2. sahneyi sevmesinin bir sebepleri vardı çünkü.

Acaba Robin burada , o çok öğrenmek istediği Kayıp yüzyılın bir sahnesine mi tanık oluyor?
Bilmiyorum ama eminim ki Eiichiro odanin en cok sevdigi 3. sahnenin ve bu çizim tipinin bir olayı çıkacak.
Kurtlar önemli bir mesaj içeriyor olabilir. Senin de yazdığın gibi saldıracaklarken Luffy davet ediyor ve partiliyorlar. Belki Gülünç Masal'da böyledir. D.'ler IM soyuna içlerine almıştır ardından Im veya onun ataları arkadan bıçaklamıştır. Yada eski düşmanla bir dostluk söz konusudur.

Üye silindi 5781

Mangadaki sayfanın tam hali
Oda'ya göre şu sahneyi düşünmek Skypiea Arc'ını çizmek için bir motivasyonmuş bu sahne , iyi de neden ? :D
Ilk iki favori sahnesinin oldukça mantıklı sebebi vardı ama bu sebep bana pek geçerli gelmedi. Oda niye motive olsun ki bu panel için?
Zaten uzaya bağlanmasını istiyorum bi de böyle bir sahneye "D" şeklinde gözüken Ay'ı koyması yok mu...Hazineden bahsetmelerini söylemiyorum bile
Gerçekten garip bir sahne.

Kaido dediğin daha güçlü darbeler ile Luffy'ye onlarca kez vurunca bunu konuşsak daha iyi olur bence. Kaido'nun Dördüncü Vites'ten az hasar alma sebebi, Luffy'nin içten zarar veren o Haki tekniğini bilmiyor olmasıydı. Şimdi o teknikle Kaido'ya bir tane kapattı, yeri öptürdü adama. Koskoca Dördüncü Vites'in, Raizo'nun kullanabildiği bir teknik kadar zarar vermemesinin tutarlılık ile ne ilgisi var? Adam belli normlar haricinde hasar almıyor işte. Ne kadar güçlü vurursan vur, bir fark yaratmıyor. Bu tekniği öğrenen herkes, herkesi yenemiyor. O tekniği bilen adamlar Kaido'ya kalıcı bir zarar bile veremediler, hepsini sedye ile olay yerinden götürdüler. Demek ki tekniği bilmek, yenmeye yetmiyormuş.
Şöyle anlatayım. Raizo 10 güçünde vuruyo olsun. Luffy'nin G4'ü 1000 vuruyo olsun. 1000 vuran hasar bırakamıyor. 10 vuransa yeni bir haki tekniği ile hasar verebilsin. Ölemiyo diye tanıtılan adam, kendisi için çöpten dahi aşağıda olan birisinden bu teknik yüzünden hasar alabilyo olması saçma değilmi ? Chopper bu tekniği bilse demek ki oda Kaido'ya hasar verebilicek. Sadece 1 tekniğin bu kadar inanılmaz fark yaratması sence saçma değilmi.

Şöyle anlatayım. Raizo 10 güçünde vuruyo olsun. Luffy'nin G4'ü 1000 vuruyo olsun. 1000 vuran hasar bırakamıyor. 10 vuransa yeni bir haki tekniği ile hasar verebilsin. Ölemiyo diye tanıtılan adam, kendisi için çöpten dahi aşağıda olan birisinden bu teknik yüzünden hasar alabilyo olması saçma değilmi ? Chopper bu tekniği bilse demek ki oda Kaido'ya hasar verebilicek. Sadece 1 tekniğin bu kadar inanılmaz fark yaratması sence saçma değilmi.
Bir adam var etrafı geçilmez bir surla çevrili. Sen buna onlarca füze yağdırıyorsun ama adam ölmüyor. Sonra içeriye ufak bir el bombası geçirmeyi başarıyorsun ve adam ölüyor/yaralanıyor. Bence mantıklı. Büyük ihtimalle buda bir haki tekniği çıkacak. Belki de kayalara özgü bir tekniktir ve tayfa ismi buradan geliyordur. BM de Kaido kadar olmasa da darbe geçirmez.

Diyelim ki ortada bir çelik yelek var, bu çelik yelek oldukça dayanıklı bir şey. Sıradan 9mm standart tabanca kurşunları buna işlemiyor, ancak yüksek kalibreli tüfek mermileri bu çelik yeleği delebiliyor. Güç olarak üstün biri bu çelik yeleğe tabancanın 9mm mermileri ile ateş ediyor ve zarar veremiyor, bir çocuk ise bir tüfeğin 37mm mermileri ile ateş ediyor ve çelik yeleğe zarar verebiliyor. Gördüğümüz üzere, mermi çapının farkı nedeniyle ufacık çocuk, güçlü bir adamın zarar veremediği çelik yeleğe zarar verebildi. Çocuk 37mm mermi ile çelik yeleğe zarar verebildiyse, güçlü adam 51mm mermi ile o çelik yeleğe ne yapar?

Çelik yelek: Kaido
9mm mermi: Normal tip Haki
37mm mermi: Raizo'nun kullandığı içten patlamalı tip Haki
51mm mermi: Luffy'nin kullandığı içten patlamalı tip Haki
Tabancalı güçlü adam: Luffy
Tüfekli çocuk: Raizo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık