Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Kullandığı Armament Nedir?

Bu mudur?

• Zoro kimin cücüğü ya? E. Oda şekıl şükül olsun diye çizmiştir

Kullanılan: 45 31.0%
  • Koçum benim vermiştir gazı kafesin köküne, tabii ki de kullanmıştır.

Kullanılan: 100 69.0%

• Kullanılan toplam oy
    145
Zoro'nun kullanımı ile Luffy, Linlin ve Katakuri'nin kullanım şekillerinin aynı olup olmadığını irdelemek bana göre hayli yersiz bir çaba. Ortada gayet açık bir fark var. Diğer üçünün haki salınımı kendi bedenlerinde oluyor. Zoro'nun kullanımında ise haki kılıca sığmıyor, taşıyor.

Hangi karakter daha güçlü diye irdelemeden sadece kullanım şekline bakarsak Zoro'nun diğerlerine nazaran bi tık önde olduğunu söyleyebiliriz. En azından kullanım şekli bakımından daha etkili ve kullanıcısının bu husuta diğer karkaterlere göre daha önde olduğu izlenimi oluşturuyor.

Son düzenleme:
Zoro'nun kullanımı ile Luffy, Linlin ve Katakuri'nin kullanım şekillerinin aynı olup olmadığını irdelemek bana göre hayli yersiz bir çaba. Ortada gayet açık bir fark var. Diğer üçünün haki salınımı kendi bedenlerinde oluyor. Zoro'nun kullanımında ise haki kılıca sığmıyor, taşıyor.

Hangi karakter daha güçlü diye irdelemeden sadece kullanım şekline bakarsak Zoro'nun diğerlerine nazaran bi tık önde olduğunu söyleyebiliriz. En azından kullanım şekli bakımından daha efektif ve kullanıcısının bu husuta diğer karkaterlere göre daha önde olduğu izlenimi oluşturuyor.
Hakinin gücünden çok tekniğini tartışıyoruz, lakin; Zoronun Big Momdan bir tık önde olduğunu mu düşünüyorsun güç olarak? Nasıl yav.

Hangi karakter daha güçlü diye irdelemeden sadece kullanım şekline bakarsak Zoro'nun diğerlerine nazaran bi tık önde olduğunu söyleyebiliriz. En azından kullanım şekli bakımından daha efektif ve kullanıcısının bu husuta diğer karkaterlere göre daha önde olduğu izlenimi oluşturuyor.
Belki kontrolü diğerlerinden kötü olduğundan haki taşıyordur ? Diğerlerinin x haki ile kaplayacağı kılıcı böylece 2x haki ile kaplayarak haki havuzunu boşa harcıyor da olabilir. Bu durumda daha efekyif değil daha müsrifce kullanmış olur. Kaldı ki o taşan haki ile özel bir saldırı veya yaratıcı bir şey de yapmadı, sadece haki ile kapladı. Bu durumda diğerlerinden farklı bir işlevde de kullanmamış oluyor. Aynı işlevde haki kullanıyorsa daha efektif diyemeyiz, zira bir fark yaratmıyor.

Hakinin gücünden çok tekniğini tartışıyoruz, lakin; Zoronun Big Momdan bir tık önde olduğunu mu düşünüyorsun güç olarak? Nasıl yav.
Güç olarak gerisinde ama haki kullanma ve kontrolünde önünde demek istiyor anladığım kadarıyla.

Şunu yapma işte. :(

Kullanım şekli ya da teknik bakımından açık bi fark olduğunu söylüyorum. Diğer üç karkateri kendi arlarında karşılaştır, kullanım şekillerini kıyasla... ama Zoro diğerleri gibi değil, şekil itibariyle en ufak bir benzerlik yok. Burada benim kişisel yorumum, sadece kullanım şekline bakarak Zoro'nun armament kullanımına yatkınlığının diğerlerine nazaran daha iyi olduğu yönünde. Sonuçta diğer karkaterler için belirli bir alanla sınırlı olan kullanım şekli Zoro için geçerli değil.
Belki kontrolü diğerlerinden kötü olduğundan haki taşıyordur ? Diğerlerinin x haki ile kaplayacağı kılıcı böylece 2x haki ile kaplayarak haki havuzunu boşa harcıyor da olabilir. Bu durumda daha efekyif değil daha müsrifce kullanmış olur. Kaldı ki o taşan haki ile özel bir saldırı veya yaratıcı bir şey de yapmadı, sadece haki ile kapladı. Bu durumda diğerlerinden farklı bir işlevde de kullanmamış oluyor. Aynı işlevde haki kullanıyorsa daha efektif diyemeyiz, zira bir fark yaratmıyor.
Fazladan haki basıp, gereğinden fazla enerji tükettiğini düşünmüyorum. Şu aşamada Diğerlerinden farklı bir işlevinin de olmadığı ortada. Sadece Zoro'nun armament kullanım şeklinin daha etkili ve güçlü göründüğünü söylüyorum. Benim gibi de düşünmek durumunda değilsiniz :)
Şunu yapma işte. :(
Korkma korkma Zoro' diğerlerinden daha üstün bir b hakiye sahip demiyorum. Sadece kullanım şeklindeki farklılığa dayanarak armament kullanımı hususunda diğerlerinden daha iyi olduğunu, yani bu husustaki eğiliminin diğerlerinden daha iyi olduğunu söylüyorum.

Daha iyi anlaşılsın diye sizlerle şu görseli paylaşayım. Siyahlıkları armament olarak düşünün. Luffy ve Katakuride olduğu gibi sadece vücutta dağılan armament kullanımımı daha güçlü izlenim oluşturur, yoksa böyle taşan bir kullanım şekli mi?

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık