Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Kullandığı Armament Nedir?

Bu mudur?

• Zoro kimin cücüğü ya? E. Oda şekıl şükül olsun diye çizmiştir

Kullanılan: 45 31.0%
  • Koçum benim vermiştir gazı kafesin köküne, tabii ki de kullanmıştır.

Kullanılan: 100 69.0%

• Kullanılan toplam oy
    145
Konuyla ilgili yorumumu yapmıştım zaten. İlk sayfada var. Bu da işin geyik kısmı.

Zoro'nun hakisi havada spiral çiziyorsa daha ileri seviyesinde o haliye kılıç şekli de verilebilir alt metinli bir geyik. Hoş imkansız da değil. Ama hakinin biten bir şey olduğu bir evrende gereksiz olurdu. Yalnız serinin sonuna doğru bunu yapabilen bir kılıç ustası çıksın isterim. Bir arkadaş Shanks'ın kılıcının sadece kabzası var gerisi haki demişti bir aralar. Ben öyle bir kılıç ustası olabilme ihtimalini sevdim her ne kadar olmayacak olsa da. Öyle işte kukla ustası kardeş.

@Master of Puppets alıntılamayı da unutmuşum :/

Son düzenleme:
Konuyla ilgili yorumumu yapmıştım zaten. İlk sayfada var. Bu da işin geyik kısmı.

Zoro'nun hakisi havada spiral çiziyorsa daha ileri seviyesinde o haliye kılıç şekli de verilebilir alt metinli bir geyik. Hoş imkansız da değil. Ama hakinin biten bir şey olduğu bir evrende gereksiz olurdu. Yalnız serinin sonuna doğru bunu yapabilen bir kılıç ustası çıksın isterim. Bir arkadaş Shanks'ın kılıcının sadece kabzası var gerisi haki demişti bir aralar. Ben öyle bir kılıç ustası olabilme ihtimalini sevdim her ne kadar olmayacak olsa da. Öyle işte kukla ustası kardeş.

Ama biraz hamallık oluyor sanki o. Aklıma Luffy'nin sözü geliyor. Kayaları kırmak için güçlü bir çeneye ve dişlere ihtiyacım yok. Zaten yumruğumla kırabiliyorum. Aynı mantık yürütülebilir. Ama bunun mantıklı bir sebebi olursa o zaman başka da aklıma bir mantık gelmiyor. En iyi kılıç ustası denilen adam bile kılıç kullanıyor.:D Hakiyi de kılıca aktarabildiğin için gereksiz olurdu.

B hakinin görülen 4 seviyesi olduğunu düşünüyorum ben;
1. seviyede yani en basit olanda koyulaşma yok, genelde logialara karşı dokunmak için falan kullanıyorlar.
Buna örnek Tashigi vs Monet, Luffy vs Cesar , Luffy vs Smoker gösterilebilir;
2. si orta düzey kullanıcıların kullandığı düz armament.
Buna Vergo, Chinjao ve Dofu örnek gösterebiliriz;

3. zaten konuda bahsedilen Zoroda da gördüğümüz kadarıyla yüksek ihtimal olan daha dalgalı bir görsele hakim armament.
Linlin, Luffy ve Katakuri var bunu kullanan;

Bide 4. var muhtemelen en yüksek seviyesi, bunda direkt kalkan basıyorlar.
Buna örnekte Rayleigh ve Amiraller;

İlk 2 si tamam ama 3. seviyeyi hiç boş adamlarda görmedik. En azından hatırladığım kadarı ile. Kontrolü daha zor bir seviye olma ihtimali mevcut. Şimdi diğer herkeste bu alev deseni basılmış halinde varken Zoroda neden basma anında bu var dersek bununda örneği 2 bölüm önce geldi.
Şurda Luffy g4 e girerken göz çevresinde gene bu dalgalanma varken sonradan düzene giriyor;
Bu örnek Zoronunkine benziyor. Ama bazı durumlarda bu alevli desen neden kalıcı hala belirsiz.

Çok uzun post oldu özeti bence Zoroda da vardır.
Çok güzel toparlamışsın eline sağlık :good:

Haki sınırsız olsa çok manyak havalı şeyler yapılabilir ama aynı zamanda haki aşırı op olmuş olur.O dengeyi bence iyi ayarladı E.oda.

Ama biraz hamallık oluyor sanki o. Aklıma Luffy'nin sözü geliyor. Kayaları kırmak için güçlü bir çeneye ve dişlere ihtiyacım yok. Zaten yumruğumla kırabiliyorum. Aynı mantık yürütülebilir. Ama bunun mantıklı bir sebebi olursa o zaman başka da aklıma bir mantık gelmiyor. En iyi kılıç ustası denilen adam bile kılıç kullanıyor.:D Hakiyi de kılıca aktarabildiğin için gereksiz olurdu.
Dediğim gibi haki biten bir şey olduğu için öyle bir şey olmaz. Olursa ancak seri sonunda güç seviyelerinin çok uçtuğu bir senaryoda olabilir. Ama olsa ne karizma olurdu :)

Hoş Kata da sürekli geleceği görerek dolaşıyor. Haki havuzu geniş demek ki.

Dediğim gibi haki biten bir şey olduğu için öyle bir şey olmaz. Olursa ancak seri sonunda güç seviyelerinin çok uçtuğu bir senaryoda olabilir. Ama olsa ne karizma olurdu :)

Bence en çok haki yakan h.haki , sonra b.haki (ne kadar çok/yoğun kullandığına bağlı) , sonra da k.haki.Tamamiyle yanlışta olabilirim.HxH tarzı etrafına neni yayıp etrafı hissetme şeklinde ise k.hakinin dehşet haki harcıyo olması lazım.

Şimdi sen dedin de aklıma Zoro'nun Ashura'sı geldi. Zoro bunu yapmış olabilir. Çünkü fazladan kollar ve kılıçlar ortaya çıkmıştı diye hatırlıyorum. İlizyon da değildi galiba.

Bence en çok haki yakan h.haki , sonra b.haki (ne kadar çok/yoğun kullandığına bağlı) , sonra da k.haki.Tamamiyle yanlışta olabilirim.HxH tarzı etrafına neni yayıp etrafı hissetme şeklinde ise k.hakinin dehşet haki harcıyo olması lazım.
Harcama miktarları böyle olsa mantıklı olurdu. Ray h.haki için sürekli yapabileceğim bir şey değil diyordu tarzında konuşuyordu.
Şimdi sen dedin de aklıma Zoro'nun Ashura'sı geldi. Zoro bunu yapmış olabilir. Çünkü fazladan kollar ve kılıçlar ortaya çıkmıştı diye hatırlıyorum. İlizyon da değildi galiba.
İllüzyon değildi bence de. Kaku öyle bir şey olabileceğine inanmadığı için ruhuyla illüzyon mu yapıyor dedi ama dokuz kılıcın hepsiyle de vuruyor gibi görünüyor. Hem illüzyon olsa faydası ne. Şeytani güç muhabbetine bağlanacak gibi duruyor.

Eğer b.haki ile kol bacak yapıyorsa Zoro Ashura'yı şimdi keşfetmiş olsa mantıklı olurdu. Ama o dönem için fazla güçlü olmuş olur. Seride doğru düzgün haki yokken Zoro o kadar ileri seviye haki tekniği kullanmış olamaz.

Harcama miktarları böyle olsa mantıklı olurdu. Ray h.haki için sürekli yapabileceğim bir şey değil diyordu tarzında konuşuyordu.

İllüzyon değildi bence de. Kaku öyle bir şey olabileceğine inanmadığı için ruhuyla illüzyon mu yapıyor dedi ama dokuz kılıcın hepsiyle de vuruyor gibi görünüyor. Hem illüzyon olsa faydası ne. Şeytani güç muhabbetine bağlanacak gibi duruyor.

Eğer b.haki ile kol bacak yapıyorsa Zoro Ashura'yı şimdi keşfetmiş olsa mantıklı olurdu. Ama o dönem için fazla güçlü olmuş olur. Seride doğru düzgün haki yokken Zoro o kadar ileri seviye haki tekniği kullanmış olamaz.
Tekniği ilk yapar gibi olduğunda çoklu kollar vardı silik silik , illüzyon değilde savaşma ruhunun dışa vurumu diyelim(O da illüzyonumsu birşey ama neyse).Bence E.Oda ashura tekniğinin arkasındaki mantığı asla açıklamayacak(umarım açıklar , yeni power up yolu açılmış olur).Açıklarsa da wanoda açıklar.

Ashura b.haki değildir. Çıkardığı kol bacak yüz falan siyah da değildi. Mümkün değil o seviyede haki kullanmış olması. Ancak illüzyon da değil. Öyle olsaydı Kaku'nun saldırısını ve Kaku'yu kesemezdi. Ondan başka bir şey çıkacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık