Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    466
Güncel güç dengesi konusunda, 2 yıl öncesi niye tartışılır hiç anlamam *******..

Sanji şuan çok hızlı,Zoro gözlem hakisi power up'ı almadan yakalayamaz bile.Halihazırda Sanji'nin birbiri ardına yapılacak en az 2 saldırıyı görebilecek seviyede gözlemi var..Zoro Sanjiyi gördüğü an zaten tekmeyi suratına yemiş olur.

Zoro'nun tüm beden koka yapmadan en ufak şansı yok Sanji karşısında.Kaldıki tüm beden kokayı 10 saatlik bir dövüşte sürekli kullanamayacağından, Sanji istediği sürece kaçar zaten Zoro'dan..

Şu zamana kadar gösterdiği hünerlerle Zoro kendisini nasıl savunabilecek ? Ahtapot balığa karşı yaptığı bariyeri 360 derece yapabiliyor olsa iyidi ama....

Antik Zoan'ın dayanıklılığını gördük Page 1 'da..Zoro'nun vücudu, Page1 dan daha mı sert ?..Valla Sanji çıplak adam falan demez yakar geçer.
Sanji birisine tek atacak seviyede değil. Belki 100 kere tekmelersen ancak Zoro düşer. Bunun yanında Zoro sanjiyi yakalayacak kadar gözleme sahip merak etme. Canavar 3nün hepsi de görünmeden saldırı yapacak kadar hızlılar. Mangada gördük bunu. Bunların yanında Zoronun devasa alan saldırıları var. Sağlı sollu devasa tatsumakiler atıp fırtına oluşturabiliyor. Sanji, tüm gücüyle savunma bile yapmayan luffyi indiremiyor. Saldırı gücü çok zayıf. Ve evet Zoronun bedeni bir çok zoan kullanıcısından daha güçlü. Mesela kakudan daha güçlü. Sanjinin de jyaburadan güçlü.

Sanji gucludur ama Zoro ve Luffyle makas baya acildi.
Zoro ve Luffy Real Barca ikilisi gibiyken, Sanji Bilbao, Sevilla falandir.

Sanji birisine tek atacak seviyede değil. Belki 100 kere tekmelersen ancak Zoro düşer. Bunun yanında Zoro sanjiyi yakalayacak kadar gözleme sahip merak etme. Canavar 3nün hepsi de görünmeden saldırı yapacak kadar hızlılar. Mangada gördük bunu. Bunların yanında Zoronun devasa alan saldırıları var. Sağlı sollu devasa tatsumakiler atıp fırtına oluşturabiliyor. Sanji, tüm gücüyle savunma bile yapmayan luffyi indiremiyor. Saldırı gücü çok zayıf. Ve evet Zoronun bedeni bir çok zoan kullanıcısından daha güçlü. Mesela kakudan daha güçlü. Sanjinin de jyaburadan güçlü.

Tek seferde Antik Zoan inleten adam Zoro'yada gayet hasar verir.100 kereye falan gerek yok.Antik zoan-Zoan farklı şeyler işte kullanıcıya da bakıyor tabii..Page1 meyvesi Drake'in meyvesinden iyi olmasına rağmen sanmıyorum Drake kadar iyi kullandığını..Ancak en son ne zaman kim tarafından bir antik Zoan ağlatılğını görmüştün?

Zoronun gözlem seviyesi taşın içerisinde Picayı görebilecek seviyede değilse görünmez Sanji'yi hiç bir şekilde yakalayamaz nereye yakalıyor ??

Zoro'nun en ani alan saldırılarını dahi Sanji görebilecek seviyede şuan..Ve tüm o saldırının etki alanından Sanji'nin kaçınması kaç saniyesini alır ? Bu tip sorularda mevcut..Uzak mesefede Zoro'nun saldırılarını Sanji savuşturur.Yakınlaştıkça Sanji zorlanır gelgelelim yakın mesafede o saldırıları savuşturabilirse Zoro yamulur..

Ben bu denli zıt güçlerin savaşında bir netice göremiyorum, çok fazla etken var.Sanji-Zoro denk olur demekten ötesine gidemem.Sizde gitmeyin bence ;)

Tek seferde Antik Zoan inleten adam Zoro'yada gayet hasar verir.100 kereye falan gerek yok.Antik zoan-Zoan farklı şeyler işte kullanıcıya da bakıyor tabii..Page1 meyvesi Drake'in meyvesinden iyi olmasına rağmen sanmıyorum Drake kadar iyi kullandığını..Ancak en son ne zaman kim tarafından bir antik Zoan ağlatılğını görmüştün?

Zoronun gözlem seviyesi taşın içerisinde Picayı görebilecek seviyede değilse görünmez Sanji'yi hiç bir şekilde yakalayamaz nereye yakalıyor ??

Zoro'nun en ani alan saldırılarını dahi Sanji görebilecek seviyede şuan..Ve tüm o saldırının etki alanından Sanji'nin kaçınması kaç saniyesini alır ? Bu tip sorularda mevcut..Uzak mesefede Zoro'nun saldırılarını Sanji savuşturur.Yakınlaştıkça Sanji zorlanır gelgelelim yakın mesafede o saldırıları savuşturabilirse Zoro yamulur..

Ben bu denli zıt güçlerin savaşında bir netice göremiyorum, çok fazla etken var.Sanji-Zoro denk olur demekten ötesine gidemem.Sizde gitmeyin bence ;)
Tek seferde antik zoana zoro kim bilir ne yapar :) ve gördüğün üzere o antik zoan sanjinin tekmesini karşılayıp geri püskürtüyor. Yani sanji farkedilmez değil. Pica taşın içinde iken gözlemle de fark edilemiyor. Tamamen özümsüyor taşı. Zoro da bunu luffye söylüyor zaten. Boşa uğraşma tam yerini bulmadan olmaz diye. Meyvesinin nasıl çalıştığını bulmalıyız diyor. Luffy refleks olarak gözleri kafadan bakıyor diye kafasına vuruyor. Sonuç? Çizik atamıyor. Çünkü pica kafada değil rasgele bir yerde. Picanın meyvesini siz anlamamışsınız. Zoro hareket eden uzva bakarak nerede olduğunu anlıyordu. gözlemle tespit edilemiyor yani. Tamamen kayayı özümsüyor ve bir anda alakasız yerden çıkabiliyor.

Sanji görünmez ama sessiz değil. Ses çıkarıyor. Senin mantığınla sanjiye Zoro hiç vuramaz. Sanji madem o kadar gelen saldırıdan kalabiliyor pageonedan da kaçabilseydi. Cinden de gözlem haki ile kaçabilseydi. Bir dünya sopa yedi. Madem o kadar iyi gözlem hakisi ve kaçabiliyor judge ile dövüşten de hiç hasar almasaydı. Senin dediğin gibi bir dünya yok yani.

Zoan tip meyvelerde en güçlüsü hibrit form mu yoksa hayvan formu mu bizim çoppaa gibi bu formları artıranlar var mı acaba

MuzluYulafEzmesi

Zoro'nun da Sanji'nin de tam olarak ne kadar güçlü olduğunu bilmiyoruz . Sanji'nin güzel bir görüş hakisi var gibi görünüyor . Katakuri geleceği gördü . Sanji'nin saldırıdan kaçınacağı gördü . Geleceği değiştirmek için hamle yaptı ve geleceği değiştirdi . Sanji Katakuri'nin değiştirdiği gelecekte de saldırıdan kaçınabildi . Ben bu yüzden Sanji'nin Görüş Hakisinin iyi olduğunu düşünüyorum . Suit olmadan da hızlı idi baya . Suit ile hızı oldukça arttı . Ayrıca normalde sıkıntı yaşayacağı saldırılara karşı da dayanıklı bir hale geldi . Görünmezlikte var . Konu dövüş olunca zeki ayrıca . Sadece fiziksel güç ve Zırh Hakisi konusunda dövüş tarzına göre biraz güçsüz sanırım .Zoro'yu açıklamama gerek yok zaten her konu da Zoro'nun ne kadar güçlü falan olduğu ile ilgili bir tartışma çıkıyor :ehe: . Açıkcası bana Zoro daha güçlü gibi geliyor olsa da ikisinin de sınırlarını bilmediğimiz için tam bir sonuca ulaşamayız bence .

Zoro her zaman Sanji'den güçlüdür. Ama aralarında abartı bir fark yok. Dövüşseler Zoro ölümcül yaralar alıp yener.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık