Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yeni Ödül Tahminleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yok aslında bana göre ödül op'ye çok tad veriyor , 200 m lik adam bir kasabaya gidince herkez korkuyor tırsıyor iyi oluyor :)
Normal korsanlardan da tırsıyorlar ama.
Ve hani bu sistem olmadan isim olarak yine tanırlar adamı..
Ödül olayı güce göre de verilmiyor bir bakıma
Hayır yani 300 ken geliyor 340 oluyor diyelim, nedir yani bu?

Alex Louis Armstrong

Normal korsanlardan da tırsıyorlar ama.
Ve hani bu sistem olmadan isim olarak yine tanırlar adamı..
Ödül olayı güce göre de verilmiyor bir bakıma
Hayır yani 300 ken geliyor 340 oluyor diyelim, nedir yani bu?
Bi Luffy'lerin kini gördük Enies Lobby , İmpel down , Savaşta olsun adam heryerde olay çıkarttı ve gücüde yerinde ve iyi bir ödül çaktılar . En mantıklısıda böle birşey sanırım .

Ödül konmasının amacı, hem sivillerin onlardan ne derce sakınması gerektiği, hem ödül avcılarını onların başına bela etme, hem de yüksek rütbeli ve güçlü denizci subaylarının onları kovalamasıdır. Yanisi, ne kadar yüksek olursa olsun başa ödül konması her zaman gereklidir.
Önceki sayfalarda biraz açıklamıştım bu şekilde. Ödül koymak ve o ödülü yükseltmek, astronomik de olsa gereklidir.
diyelim ki karşına bir 50 milyonluk biri çıktı bir de 500 milyonluk biri. Hangisinden daha çok sakınırsın?
50 milyonluk geldiğinde çağırırsın bir kaç denizciyi, bir denizci kaptanını, işi halleder. ama 500lük biri geldiğinde direkt olarak ana karargaha başvurursun, Amiral gelir.
Ödülü yüksek olanları tehlikeli adamlar kovalar, sürekli kelle koltukta gezerler ve bu yüzden hata yapmaları kolaylaşır. Yakalanmaları daha kolay olur. Çok tehlikeli birinin başına ödül koymadığı düşün. O adam rahatça gezer duru her yerde. Ne de olsa pek tanıyan ve takan yok. İstediği gibi, ona karşı önlem alınmadan bir sürü sorun çıkarır. Bir nevi seviye belirlemedir ödül meselesi.

Önceki sayfalarda biraz açıklamıştım bu şekilde. Ödül koymak ve o ödülü yükseltmek, astronomik de olsa gereklidir.
diyelim ki karşına bir 50 milyonluk biri çıktı bir de 500 milyonluk biri. Hangisinden daha çok sakınırsın?
50 milyonluk geldiğinde çağırırsın bir kaç denizciyi, bir denizci kaptanını, işi halleder. ama 500lük biri geldiğinde direkt olarak ana karargaha başvurursun, Amiral gelir.
Ödülü yüksek olanları tehlikeli adamlar kovalar, sürekli kelle koltukta gezerler ve bu yüzden hata yapmaları kolaylaşır. Yakalanmaları daha kolay olur. Çok tehlikeli birinin başına ödül koymadığı düşün. O adam rahatça gezer duru her yerde. Ne de olsa pek tanıyan ve takan yok. İstediği gibi, ona karşı önlem alınmadan bir sürü sorun çıkarır. Bir nevi seviye belirlemedir ödül meselesi.
Sen sadece korsanların tanınması açısından diyorsun.Eğer sırf tanınması için ödül konuluyorsa
Korsanlara, kötü adamlara vs 1 den 10 a kadar tehlike limiti yaparsın, işlediği suçları, gösteren bir tablo hazırlarsın olur biter..
300 milyona çıkmış aha şimdi 350 milyon bence tamamen gereksiz.
Ekstra olarak Oda şöyle Roger'ın,Yonkouların falan ödüllerini açıklasa da öğrensek..
Oda Luffy'e ne kadar ödül arttıracağını kestiremediğinden tam ödülleri açıklamıyor bence, hayır söylesin ne olacak ki sanki..

Sen sadece korsanların tanınması açısından diyorsun.Eğer sırf tanınması için ödül konuluyorsa
Korsanlara, kötü adamlara vs 1 den 10 a kadar tehlike limiti yaparsın, işlediği suçları, gösteren bir tablo hazırlarsın olur biter..
300 milyona çıkmış aha şimdi 350 milyon bence tamamen gereksiz.
Hayır yahu, sadece tanınma amaçlı değil. Korsanları zor duruma sokmak için de koyulur. Onu da belirttim zaten, yazdığımı iyi incele.
Ayrıca korsanların tehlikeli olduğu kadar tehlikeli bir kaç ödül avcısı olmayacak da değil. Hükumetin onlarca güçlü adamı da var. Başına büyük ödül konduğunda büyükler kovalıyor, sınıf belirleniyor yani. 300'den 350'ye çıkan bir adamı, önce kovalayandan daha üstün biri kovalar. Ve bu ödül artışının sebebi de, adamın hala aktif olduğunu ve dikkatli olunmasını gösterir. Böylece birinin ödülü arttığında, hem insanlar daha dikkatli olacak, hem denizciler daha önem verecek, hem ödül avcıları daha yoğunlaşacak, hem siviller hala aktif olduğu ve dikkatli olunması gerektiği hakkında uyarılacak ve saire. Yani ödülün artması, her ne kadar korsanlar arasında itibar olsa da aslında korsan için tehlikeli bir şey. Bizimkiler mesela; Grand Line'a girdiklerinde kim taktı bunları ki? Hiç kimse. Sadece kaptanlarının başında normal bir ödül vardı çünkü. Ancak şimdi rahat rahat bir yerde durabiliyorlar mı? Sürekli takip altındalar, sürekli kelle koltukta. Ve eğer ödülleri birazcık artsa, başları daha büyük belaya girecek. Bırak ödül avcılarını, denizcileri, korsanlar bile peşlerine düşer belki.

Hayır yahu, sadece tanınma amaçlı değil. Korsanları zor duruma sokmak için de koyulur. Onu da belirttim zaten, yazdığımı iyi incele.
Ayrıca korsanların tehlikeli olduğu kadar tehlikeli bir kaç ödül avcısı olmayacak da değil. Hükumetin onlarca güçlü adamı da var. Başına büyük ödül konduğunda büyükler kovalıyor, sınıf belirleniyor yani. 300'den 350'ye çıkan bir adamı, önce kovalayandan daha üstün biri kovalar. Ve bu ödül artışının sebebi de, adamın hala aktif olduğunu ve dikkatli olunmasını gösterir. Böylece birinin ödülü arttığında, hem insanlar daha dikkatli olacak, hem denizciler daha önem verecek, hem ödül avcıları daha yoğunlaşacak, hem siviller hala aktif olduğu ve dikkatli olunması gerektiği hakkında uyarılacak ve saire. Yani ödülün artması, her ne kadar korsanlar arasında itibar olsa da aslında korsan için tehlikeli bir şey. Bizimkiler mesela; Grand Line'a girdiklerinde kim taktı bunları ki? Hiç kimse. Sadece kaptanlarının başında normal bir ödül vardı çünkü. Ancak şimdi rahat rahat bir yerde durabiliyorlar mı? Sürekli takip altındalar, sürekli kelle koltukta. Ve eğer ödülleri birazcık artsa, başları daha büyük belaya girecek. Bırak ödül avcılarını, denizcileri, korsanlar bile peşlerine düşer belki.
İyi de sen hala ödülün gerekliliğini vurguluyorsun.
Şu yazdıkların önce ki yazdıklarının sadece değişik cümleleri, aynı şeyi söylüyorsun aslında, ödül olmadan olmaz diyorsun ben ise bu ödüllerin korsanların Ego tatmini haline geldiğini söylüyorum.Ayrıca gazete diye bir şey var, haberler var.İlla tanınmaları için bu adamların başına ödül konması gerekmiyor.Kimin ne olduğunu da Denizciler iyi biliyor bu arada merak etme sen.
Luffy'nin ödülü daha 100 milyon iken onun ne kadar potansiyele sahip olduğunu biliyorlardı. Ama işini bitirmediler nedense.
Dediğim gibi illa derecelendirme yapılacaksa bunun başka yolları var.

İyi de sen hala ödülün gerekliliğini vurguluyorsun.
Şu yazdıkların önce ki yazdıklarının sadece değişik cümleleri, aynı şeyi söylüyorsun aslında, ödül olmadan olmaz diyorsun ben ise bu ödüllerin korsanların Ego tatmini haline geldiğini söylüyorum.Ayrıca gazete diye bir şey var, haberler var.İlla tanınmaları için bu adamların başına ödül konması gerekmiyor.Kimin ne olduğunu da Denizciler iyi biliyor bu arada merak etme sen.
Luffy'nin ödülü daha 100 milyon iken onun ne kadar potansiyele sahip olduğunu biliyorlardı. Ama işini bitirmediler nedense.
Dediğim gibi illa derecelendirme yapılacaksa bunun başka yolları var.
Ya sen yazdıkları ya okumuyorsun ya da anlamıyorsun. :D
Diyorum ya, derecelendirme ödül ile yapılıyor işte. Korsanların ego tatmini yaptığını da söylüyorum ancak onlar için tehlikeli oluyor o.
Ödüllendirmeden başka bir yol pek uygun değil derecelendirme için. Ne yani adamların çetelesini çıkarıp bir postere mi koymalı. Ve bunu gazeteyle halka dağıtmalı ki insanlar dikkat etsinler. E insanlar dikkat etti diyelim, bu adamları kim yakalayacak? Sadece dikkat ederek mi devam edecekler böyle? Ödül olmasa ödül avcıları niye kovalasın? Aç gözlü denizciler niye önem versin? Her denizcinin adalet adalet diye yanıp bittiğini sanmıyorsun herhalde?
Potansiyelini biliyor olmaları, o potansiyeli gerçeğe dönüştüreceği anlamına gelmez ki. Yani sırf gelecek vadediyor diye daha işlemediği suçlar yüzünden ona astronomik ödül biçilmesi de saçma olurdu.
Senin dediğin gibi olmaz bu, ödül ve ödülün artıp derecelenmesi de şart.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık