Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı'nda Neler Olur? Kaido Nasıl Devrilir?

Şu arcı görmeyi çok istiyorum ama daha yeni Mihawk tartışmalarını gördükten sonra anladım ki bu kılıç aşıkları başımızın etini yiyecekler 1.5 yıl. Adamlara kılıç olsun da nasıl olursa olsun. Kılıç ustalarından soğudum resmen.
Wanoda en beklediğim şey güçlü kılıç ustalarının serideki güç dengeleri. Mihawk olsun, Zoro olsun, samuraylar olsun. Arc sonunda artık rahat edebileceğiz şu seviyeler açıklanınca.

Shogun düşerken Kaido'nun adasında içmesi çok saçma bir senaryo olur. Diğer yandan mangaka shogun+adamları-Kaido+adamları ikilemesinin bizimkilere fazla geleceğini düşünerek (ki son derece haklı) bu saçma senaryo da işleyebilir. Asıl düşman inmeden evvel düşmanın en büyük güçlerini aradan çıkarma huyu mangakanın son zamanlarda tercih ettiği bir yöntem. Daha makul bir senaryo olması tercihim ama bakıcaz artık.

Ödül konusuna hiç girmeyim. Ne söylesek havada kalır. Ancak tahminler işte. Ama şöyle bir durum var. Bizimkiler bu hızda ödül atışları ile 1.5 milyar gibi ödülleri 10 sene sonra ancak görür. Diğer yonkou ve adımlarının ödüllerini yakalayabilmeleri için ciddi ödül atışları gerekli. Konu sahibinin ödülleri abarttığını yazmışsınız ancak bu kadar fazla olmasa da ben de ödülleri yazılanın birer tık altı olabileceğini düşünmeye başladım. Örnek vermek gerekirse;

Zoro 640
Luffy 850-950
Sanji 400-500

gibi...

Neler yaşanacağına gelince.. Marineford 2 geliyor. Hatta shogun+adamları da dahil olursa daha büyük bir savaşa şahit oluruz. Çok fazla nova olacak. Bir kişi mutlaka ölür diye bekliyorum. Zoro akacak diğerleri bakacak diyorum :fool:

-Bege'in BM'den kaçıp bizimkilere yardıma gelmesi fikri kafama yattı, katılıyorum.
-Killer'ın kaptanını kurtarmak adına Luffy'den yardım istemesi fikrine katılıyorum.
-Luffy Kid'i kurtarsa dahi Kid'in karakteristik yapısı gereği Luffy'e saygı duyacağını, hele de bağlılık yemini edeceğini hiç sanmıyorum.
-Chopper'ın gelecekteki ödülünün 100 milyon beli olacağına da katılıyorum.
-Nico Robin'in ödülünü çok düşük buldum, ancak nasıl arttırabilir ödülünü, nasıl bir fight'a girer ilerde hiç bir fikrim yok. Dolayısıyla bir iddiada bulunmayacağım.
-Son olarak da Kaido'ya son vuruşu yapacak kişinin Luffy değil, Blackbeard olacağına inanıyorum.

@Densetsu no Samurai

Shogun'u %99.9 Zoro alacakken ne mantıkla KAido ve Shogun bizimkilere fazla geliyor onu anlamadım? Luffy oraya zaten Kaido'dan daha fazla bir güç toplamış olarak gidecek.

----------------

Wano arcında 3. bir güç olarak denizciler devreye girecek. Dünya savaşı çıkarmaya çalışan birisinin arcında sırf Bizim tayfa vs KAido'nun tayfa olarak işleneceğini sanmıyorum.

Luffy'nin ekibi
-Hasırşapka Tayfası
-Kid, Law, Drake
-Minkler
-Samuraylar
-WB korsanları

Bu ekip Kaido'ya fazla.
-Bege'in BM'den kaçıp bizimkilere yardıma gelmesi fikri kafama yattı, katılıyorum.
-Killer'ın kaptanını kurtarmak adına Luffy'den yardım istemesi fikrine katılıyorum.
-Luffy Kid'i kurtarsa dahi Kid'in karakteristik yapısı gereği Luffy'e saygı duyacağını, hele de bağlılık yemini edeceğini hiç sanmıyorum.
-Chopper'ın gelecekteki ödülünün 100 milyon beli olacağına da katılıyorum.
-Nico Robin'in ödülünü çok düşük buldum, ancak nasıl arttırabilir ödülünü, nasıl bir fight'a girer ilerde hiç bir fikrim yok. Dolayısıyla bir iddiada bulunmayacağım.
-Son olarak da Kaido'ya son vuruşu yapacak kişinin Luffy değil, Blackbeard olacağına inanıyorum.
Kaido Kid'i Luffy'nin yanına gönderdi. BM arcı sonuna ya da Wano'ya giderken karşılaşırlar.

@Densetsu no Samurai

Shogun'u %99.9 Zoro alacakken ne mantıkla KAido ve Shogun bizimkilere fazla geliyor onu anlamadım? Luffy oraya zaten Kaido'dan daha fazla bir güç toplamış olarak gidecek.

----------------

Wano arcında 3. bir güç olarak denizciler devreye girecek. Dünya savaşı çıkarmaya çalışan birisinin arcında sırf Bizim tayfa vs KAido'nun tayfa olarak işleneceğini sanmıyorum.

Luffy'nin ekibi
-Hasırşapka Tayfası
-Kid, Law, Drake
-Minkler
-Samuraylar
-WB korsanları

Bu ekip Kaido'ya fazla.
Shogun'un 5 komutanı olur diye hesap ettim. Olmayabilir de. Tamamen kafamdaki şablona göre yazdım. Güç dengelerine bakış açımız da farklı olduğu için sana fazla gelmiş olabilir bu güç. Normaldir.

Shogun tarafında ihanet olacak mı onu merak ediyorum ben. Samuraylar shoguna bağlıdır ninjalar ise tam tersi efendisizdir. En azından duyduklarımız bu kalıplar içinde. Çok çok karizma bi ronin görme umudum da var umarım karşılar oda

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık