Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı Sonunda Tayfanın Ödülleri Ne Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Değil ama Luffy'nin bir yonkoudan fazla ödülü olması saçma olur. Zaten karasakaldan fazla ödülü olacaksa yonkou Luffy olsun karasakal değil. Luffy 3,5 milyar olacaksa iki seçenek var
1-) Kaido inince Luffy yeni yonkou olacak.
2-) Karasakalın ödülü artacak yine Luffy'den yüksek olacak. Böylece Luffy yonkou olmadan bir yonkoudan fazla ödülü olmamış olur.
Neden saçma olsun BB kendi halinde planlarını yapan kimseye karışmıyan birisi. Ödüller genel olarak oluşturduğun tehditlere göre veriliyor. Kimsenin ne yaptığın bir haber olan BB nin mi ödülü daha yüksek olmalı 2 yonko ile kapışıp 1 ini indiricek olan ya da indirmesinde ciddi katkısı olan Lütfü mü? ki daha buna wanoda yaşanan olaylar falan eklencek BB wanoya kafa atmassa Lütfüden düşük kalır ödülü ki öylede kalmalı zaten.

Neden saçma olsun BB kendi halinde planlarını yapan kimseye karışmıyan birisi.
Bunu nereden çıkartıyorsun? Daha kısa bir süre önce devrim ordusu karargahını ortaya çıkartıp ele geçirdiği hakkında gazetelerde haberi geçen Karasakal tayfası değil miydi? Hayır her şeyi geçtim bu adamın güçlü meyveleri topladığı biliniyor.

Ödüller genel olarak oluşturduğun tehditlere göre veriliyor. Kimsenin ne yaptığın bir haber olan BB nin mi ödülü daha yüksek olmalı 2 yonko ile kapışıp 1 ini indiricek olan ya da indirmesinde ciddi katkısı olan Lütfü mü? ki daha buna wanoda yaşanan olaylar falan eklencek BB wanoya kafa atmassa Lütfüden düşük kalır ödülü ki öylede kalmalı zaten.
Yonkou indirmesinde katkısı olacak diyorsun sanki diğeri hali hazırda Yonkou değilmiş gibi. Beyazsakal'ın bölgelerini elinde tutan ve müttefik olarak yanında bir amiral barındıran tayfanın tehdidi, yönettiği hiç bir bölge olmayan bir tayfadan çok daha fazladır.

Bunu nereden çıkartıyorsun? Daha kısa bir süre önce devrim ordusu karargahını ortaya çıkartıp ele geçirdiği hakkında gazetelerde haberi geçen Karasakal tayfası değil miydi? Hayır her şeyi geçtim bu adamın güçlü meyveleri topladığı biliniyor.
Kankam benim genel olarak kendi halindeden kastım lütfüye kıyasla yaptığı şeyler. Lütfü daha 1 yıl geçmeden ortalığı ne hale soktu görüyoruz hala daha devam ediyor. Yani 1 tane önemli olay yapmakla 50 tane önemli olay yapmak farklı şeyler. Ha hangisi daha büyük ses getirir daha önemli falan filan orası tartışılır ama genel olarak daha fazla BB nin yaptıklarından.

Beyazsakal'ın bölgelerini elinde tutan ve müttefik olarak yanında bir amiral barındıran tayfanın tehdidi, yönettiği hiç bir bölge olmayan bir tayfadan çok daha fazladır.
Bu kısım çok tartışılır. Bölge tutma konusunda haklısın ama müttefik konusunda katılmıyorum malum az çok arc sonunuda düşünürsek.

Yonkou indirmesinde katkısı olacak diyorsun sanki diğeri hali hazırda Yonkou değilmiş gibi.
Birinin şuanda yonko olması öbürünü önemsizleştiriyor mu? Köylüde olsan yonko da olsan başka bir yonkoyu indirirsen ya da indirilmesinde ciddi bir katkıda bulunursan bu über bir olaydır. Ben galiba demek istediğini çok anlayamadım o yüzden bu kısmı pas geçelim.

Kankam benim genel olarak kendi halindeden kastım lütfüye kıyasla yaptığı şeyler. Lütfü daha 1 yıl geçmeden ortalığı ne hale soktu görüyoruz hala daha devam ediyor. Yani 1 tane önemli olay yapmakla 50 tane önemli olay yapmak farklı şeyler. Ha hangisi daha büyük ses getirir daha önemli falan filan orası tartışılır ama genel olarak daha fazla BB nin yaptıklarından.
Daha fazla veya değil ama zaman olarak bakacaksak Karasakal her ne kadar yıllardır korsanlık yapıyor olsa da bir kez harekete geçtiği an çok kısa sürede Shichibukai, sonrasında Yonkou oldu. Karanlık meyvesinin üstüne kimsenin yapamadığı şekilde ikinci meyve olarak Beyazsakal'ın meyvesini ele geçirdi.

Bu kısım çok tartışılır. Bölge tutma konusunda haklısın ama müttefik konusunda katılmıyorum malum az çok arc sonunuda düşünürsek.
Burada kast ettiğin Aokiji'nin ajan olabileceği mi? Öyle olsa dahi yine de açığa çıkarmamak için uygun bir ödül vermeleri gerekiyor. X Drake'in başında ödül olmamalıydı mesela ona bakarsan.

Birinin şuanda yonko olması öbürünü önemsizleştiriyor mu? Köylüde olsan yonko da olsan başka bir yonkoyu indirirsen ya da indirilmesinde ciddi bir katkıda bulunursan bu über bir olaydır. Ben galiba demek istediğini çok anlayamadım o yüzden bu kısmı pas geçelim.
Yonkou indirilmesinde katkıda bulunmak über bir olaydır aksini iddia ettiğim yok. Ancak bu başarının hükümete oluşturduğu tehdit yeni dünyanın bilmem ne kadarını yöneten bir tayfanın tehdidinden fazla mıdır? Hiç sanmıyorum. Hala neden bir Yonkounun indirilmesine yardım etmenin bir Yonkou ödülünden fazla ödül gerektirdiğini anlayamadım.

Neden saçma olsun BB kendi halinde planlarını yapan kimseye karışmıyan birisi. Ödüller genel olarak oluşturduğun tehditlere göre veriliyor. Kimsenin ne yaptığın bir haber olan BB nin mi ödülü daha yüksek olmalı 2 yonko ile kapışıp 1 ini indiricek olan ya da indirmesinde ciddi katkısı olan Lütfü mü? ki daha buna wanoda yaşanan olaylar falan eklencek BB wanoya kafa atmassa Lütfüden düşük kalır ödülü ki öylede kalmalı zaten.
Zaten mantığa bakacaksak Kid 310 milyonken Luffy 1 milyar olmalıydı. Adamın yapmadığı kalmadı Eniess lobbyden girdi Marineforddan çıktı. Shicileri indirdi. Ona rağmen 400 milyon ödülü vardı. Mantık çok işlemiyor o konuda. Eğer korsanların zirveleri 4 yonkou ise Oda'nın başka bir korsana yonkoulardan daha fazla ödül vereceğini düşünmüyorum.

Yonkolar inerse Kid ve Law 1 milyarı, Luffy 2,5 milyarı kesin geçer. Zoro da 700-800 milyon bandına gelir. Milyarı bulur mu bilemem. Nami ve Robin 500 milyon civarı olur. Geri kalanlar zaten önemsiz :D

Hala neden bir Yonkounun indirilmesine yardım etmenin bir Yonkou ödülünden fazla ödül gerektirdiğini anlayamadım.
Kankam sadece şu kısmı şey edicem geri kalanlarda zaten 3 aşağı 5 yukarı aynı fikirdeyiz.

Konuya gelirsek sadece Yonko indirmek değil oradaki mevzu önceki mesajlarda da söylediğim gibi bir çok olay oluyo zaten birde üstüne Yonko olayı geliyor o yüzden bountysinde aşırı bir artış olur diyorum. BB diğer Yonkolar gibi +4m bountye sahip olsaydı dediğine katılabilirdim ama zaten hali hazırda 1.5 m bountyli birinin bu kadar icraattan sonra 2.2m lik bountyi geçmesi çokta garip bir olay değil şahsen.

Konuyı açan arkadaşın tahmin ettiği gibi olmaz ödüller belliki namiyi çok seviyor ama Nami'nin ödülünün Jinbeiden, Brooktan veya Franky den fazla olamaz.

Konuyı açan arkadaşın tahmin ettiği gibi olmaz ödüller belliki namiyi çok seviyor ama Nami'nin ödülünün Jinbeiden, Brooktan veya Franky den fazla olamaz.
Not kısmında Nami'nin bir şekilde Big Mom'dan Zeus ve Prometheus'u alacağını düşündüğümü yazdım. O yüzden ödülü fazla arttırdım. Yoksa özel bir sevgim yok öyle fan olaylarını sevmem. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık