Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı Sonunda Tayfanın Ödülleri Ne Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2 Yonkou ile savaşıyorlar evet ama Big Mom’ın çoğu adamının olmaması(Sonradan gelir mi bilmiyorum), Oden’ın 9 kını, Samurayları, Minkleri ve en kötü nesilden yardım aldıklarını da hesaba katarsak ödüllerinin bu kadar fazla artacağını düşünmüyorum. Daha birçok olay gerçekleşecek, daha ortaya Shanks, Dragon çıkmadı. Kaldı ki en büyük iki ödülü de hesaba katarsak Nevgate: 5milyar, Roger: 5,5milyar; bu rakamlara erken yaklaşılması iyi olmaz diye düşünüyorum. Bu sebeple rakamların uçurmadım.

Burada asında serinin kaç bölümde biteceği önemli. Bana kalsa, hikaye de çok fazla eksik olduğundan 1800 bölüm civarı sürer gibime geliyor. Eğer 1200 civarında bitirmeyi planlıyorlarsa ödüller sizin yazdığınız gibi fazla olabilir hatta adaya Shanks bile gelebilir.

Burada asında serinin kaç bölümde biteceği önemli. Bana kalsa, hikaye de çok fazla eksik olduğundan 1800 bölüm civarı sürer gibime geliyor. Eğer 1200 civarında bitirmeyi planlıyorlarsa ödüller sizin yazdığınız gibi fazla olabilir hatta adaya Shanks bile gelebilir.
5 yılda bitirmek istiyorum demedi mi ? Yılda ortalama 50 chapter çıkıyo desek 250 chapter eder. Oyüzden ödüllerde gereksiz bir yükseliş yapabilir.Gerçi 5 yıl der 10 yılada uzar ama onun lafı üstünden düşünürsek oldu bittiye getiricek gibi.

Bakalım ne olacak. Zaman gösterir herşeyi. seride güç dengesi bile yokken ödül mantığı konuşmanın anlamı neki :)
Havadan sudan muhabbetleri düşünürsek, yeni bölüme 2 hafta varken ve arcın sonuna yaklaşıyorken bence şuan bu platformda konuşulabilecek en mantıklı konu bu. :)

5 yılda bitirmek istiyorum demedi mi ? Yılda ortalama 50 chapter çıkıyo desek 250 chapter eder. Oyüzden ödüllerde gereksiz bir yükseliş yapabilir.Gerçi 5 yıl der 10 yılada uzar ama onun lafı üstünden düşünürsek oldu bittiye getiricek gibi.
Eğer dedikleri gibi erken bitirirlerse yüzyılın hüsranı olur bu seri. Sen gel 1000 bölüm bu kadar uğraş. Sonra 1000 bölümlük daha hikayeyi 200 bölüme sığdırmaya çalış. Dediğin gibi oldu bittiye getirmeden yapamazlar bunu.

Luffy > 2.000.000.000
Law > 1.200.000.000
Jinbei > 750.000.000
Zoro > 750.000.000
Sanji > 440.000.000
Usopp > 436.000.000
Franky > 200.000.000
Robin > 180.000.000
Brook > 120.000.000
Chopper > 500

luffy- 3 b
zoro'da ne zaman ödül artışı olsa bu luffy'nin bir önceki ödülünün 20 m veya 30 m fazlası oldu muhtemelen yine aynısı olacak ( 1.52 b )
sanjı- 1.1 b kıng ile vs atarsa 1.3 b olur
yamato- 1 b
jınbe- 932 m
usopp-600 m
robın- 530 m
franky-394 m
brook-380 m
namı-266 m
çoppa-200 m

law- 2 b
kıd- 1.97 b
kıller-760
x drake - 722 m
apoo-650 m
hawkins-620 m
bepo-100 m

Yonkou olan karasakalın ödülü bile 2.8 milyar gibi bir şeydi. Luffy yonkou olana kadar 3 milyarı görmez daha. 2.2 milyar gibi bir şey olacak bence. Zoro da 1.3 milyar filan olur. Gerisini tahmin edemiyorum çok.
2 yonkou'yu devirmek ve yonkou meyvesi çalmak aynı şey değil

Eğer dedikleri gibi erken bitirirlerse yüzyılın hüsranı olur bu seri. Sen gel 1000 bölüm bu kadar uğraş. Sonra 1000 bölümlük daha hikayeyi 200 bölüme sığdırmaya çalış. Dediğin gibi oldu bittiye getirmeden yapamazlar bunu

Biraz abartmıyor musunuz?

1000 bölüm daha sürmesi ne demek? Bu seri 97 yılında başladı. 1000 bölüm daha sürmesi demek serinin 23 yıl daha devam etmesi demek bilmem farkında mısınız? Hayır 1000 bölüm daha adam ne yazacak ki? Rakip kalmadı rakip. Arc sonu 2 yonkou devreden çıkacak. Geriye spesifik olarak Teach ve Dünya hükümeti kalıyor sonraki rakipler olarak. Ha araya supernova kapışması ve bir iki amiral villain eklenebilirdi. Supernova kapışmasının belli sebeplerden dolayı bu saatten sonra pek mümkün olacağını düşünmüyorum. Amiral mevzusu da arc sonu zaten bu seviyeye gelecekler gibi duruyor. Pek gerek yok yani. Bu iki temaya 100'er bölüm yeter. Zaten One Piece sagaları ortalama 100 bölüm sürüyor. Sadece dressrossa biraz fazla uzun sürmüş. Bir de şuan devam eden four emperor saga 199 bölüm oldu ama bunun sebebi Oda'nın mevzuya en güçlü iki insanı birden dahil etmesinden kaynaklı. Hani bu iki yonkouyu ayrı sagalar ve olay örgüleri altında işlese gene 100 bölüm civarına denk gelecekti.

Franky ve Brook hak ettikleri ödüle ulaşsın da gerisini çok önemsemiyorum. İkisi de +250 olur umarım. Yonkounun kafasında motor süren adamın ödülü 94 milyonda hala.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık