Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı Sonunda Tayfanın Ödülleri Ne Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Biraz abartmıyor musunuz?

1000 bölüm daha sürmesi ne demek? Bu seri 97 yılında başladı. 1000 bölüm daha sürmesi demek serinin 23 yıl daha devam etmesi demek bilmem farkında mısınız? Hayır 1000 bölüm daha adam ne yazacak ki? Rakip kalmadı rakip. Arc sonu 2 yonkou devreden çıkacak. Geriye spesifik olarak Teach ve Dünya hükümeti kalıyor sonraki rakipler olarak. Ha araya supernova kapışması ve bir iki amiral villain eklenebilirdi. Supernova kapışmasının belli sebeplerden dolayı bu saatten sonra pek mümkün olacağını düşünmüyorum. Amiral mevzusu da arc sonu zaten bu seviyeye gelecekler gibi duruyor. Pek gerek yok yani. Bu iki temaya 100'er bölüm yeter. Zaten One Piece sagaları ortalama 100 bölüm sürüyor. Sadece dressrossa biraz fazla uzun sürmüş. Bir de şuan devam eden four emperor saga 199 bölüm oldu ama bunun sebebi Oda'nın mevzuya en güçlü iki insanı birden dahil etmesinden kaynaklı. Hani bu iki yonkouyu ayrı sagalar ve olay örgüleri altında işlese gene 100 bölüm civarına denk gelecekti.
Marineford'daki savaşın 50 bölüm sürdüğünü hesaba katarsak sadece finalde ki savaş 100 bölüm sürer zaten. Birde hikayedeki boşluklara bakarsak: Luffy'nin anne babasının, Zoro'nun anne babasının, Shanks'ın ve ekibinin hikayeleri daha bunlar anlatılacak. Dragon ve devrim ordusunun tanıtımı tek başına en az 50 bölüm sürer zaten, seri için bu kadar önemli bir organizasyonu 1000 bölüm bekletip 1-2 bölüm de anlatmaya çalışmaları anlamına geliyor bu erken bitirme. Son savaşta amirallerden illa ölen olacak orada bile flashback görürüz. Daha One Piece bulunacak kayıp 800 yıl öğrenilecek burada büyük savaş olduysa o anlatılacak, bu kadar bölümdür bekletilen detaylı bir konu, çoğu sırrın açığa kavuşacağı bir konu tek başına en az 50 bölüm sürer zaten. Bunlar olurken birde yeni arclar da olur, yeni adanın ve insanların tanıtımları vs olur.
Bakın yeni bir adaya gittiklerinde seri ile hiçbir alakası olmayan bir karakteri bana tanıtıp her şeyini anlatıyorsa bu oda, yukarıda bahsettiğim konuları hayde hayde detaylı anlatması gerekir.
Bu dediklerimi düşünürsek en az 700-800 bölüm sürmesi gerekir. Bunun kaç yıl süreceği önemli değil önemli olan hikaye de ne kadar eksik var ve ne kadar bölüme ihtayacı var bence. Tabi bu benim şahsi görüşüm katılmayabilirsiniz. Bence seri erken biterse bu hikayeden dolayı değil yapımcılar ile alakalı şahsi sebeblerden ötürü olur.

-Luffy 2.5 üstü olacaktır 3 olursa bile şaşırmam 2 yonko ile karşı karşıya gelip sağ çıkıp üstüne birisini de indirirse.İmparator olacaktır wano sonu.
-Zoro şuan wano arc bitse zaten kafadan 1 milyar üstü alır wano sonunda minimum 1.5 olacaktır.
-Jimbe de ödülü zaten yüksek olan birisi bir de Luffy'E katıldığı ve wano daki aksiyonlarından dolayı 1m üstüne çıkacaktır.
-Sanji den de minimum 1m bekliyorum ama şuana kadar çok kötü gidiyor ekstra bir şey lazım 1m üstüne kendini atabilmesi için ya queen ya da king in karşısına çıkabilmesi gerek ama ne yazıkki çok uzak şuan buna.
-Robin'e zaten Queen dikkat çekti Robin bir pone burada alacak zaten Robin'De artış büyük olacaktır.
-Nami Zeus'u kalıcı olarak alacak benim için kesin gibi ciddi bir artış yakalar.
-Tayfanın geri kalanı da mutlaka artacaktır fakat bu saydıklarım kadar ciddi artışlar beklemiyorum.

Marineford'daki savaşın 50 bölüm sürdüğünü hesaba katarsak sadece finalde ki savaş 100 bölüm sürer zaten.
Evet muhtemelen biraz daha şişik olur. Ama arada çok büyük bir fark olmaz. Yani 200 250 bilemedin 300 bölüme çözülebilir.

Luffy'nin anne babasının, Zoro'nun anne babasının, Shanks'ın ve ekibinin hikayeleri daha bunlar anlatılacak.
Bunların hepsinin hikayelerinin anlatıldığı kısımları kesip kolaj yapsak en fazla 15 20 bölüm falan sürer.
Dragon ve devrim ordusunun tanıtımı tek başına en az 50 bölüm sürer zaten,
50 bölüm mü? Nasıl bir şey bekliyorsun ki? Zaten son savaş geldiğinde hikayeye paralel olarak yedirilir. Nasıl bir yonkounun gücünü ilk defa gördüğümüz Marineford'da öyle yonkou tayfasının tanıtımı 50 bölüm sürmedi öyle yani. Adamlar geldiler savaştılar.

Daha One Piece bulunacak kayıp 800 yıl öğrenilecek burada büyük savaş olduysa o anlatılacak, bu kadar bölümdür bekletilen detaylı bir konu, çoğu sırrın açığa kavuşacağı bir konu tek başına en az 50 bölüm sürer zaten.
Tek başına 50 bölüm sürer derken tam olarak neyi kast ediyorsun? 50 bölümlük bir flashback görmeyi bekliyorsun? Zaten Oda'nın tarzı belli, bir yere giderler orasıyla ilgili bir gizem vardır ve arc ilerledikçe zamanla çözülür. Son arc da öyle çok farklı olmaz. Eski arclarda gördüğümüz plotların daha kapsamlısı versiyonu gibi olur ve ek olarak önceki arclardaki bazı şeyler birbirine bağlanır. Yani bu konular bir saga'da çözülemeyecek işler değil.
Bunlar olurken birde yeni arclar da olur, yeni adanın ve insanların tanıtımları vs olur
İşte onlar olmaz artık daha. Olmasın da zaten sıkılmadınız mı ağlak prenseslerden :D. Artık sonuca gidiversin bir zahmet.

Bakın yeni bir adaya gittiklerinde seri ile hiçbir alakası olmayan bir karakteri bana tanıtıp her şeyini anlatıyorsa bu oda, yukarıda bahsettiğim konuları hayde hayde detaylı anlatması gerekir
Yani doğru söylüyorsun da bana beklentin biraz yüksek gibi geldi. Karşımıza güzel bir şeyin çıkacağına eminim ama lotr seviyesinde bir genişleme bekliyorsan muhtemelen o pek mümkün değil.

2 yonkou'yu devirmek ve yonkou meyvesi çalmak aynı şey değil
Değil ama Luffy'nin bir yonkoudan fazla ödülü olması saçma olur. Zaten karasakaldan fazla ödülü olacaksa yonkou Luffy olsun karasakal değil. Luffy 3,5 milyar olacaksa iki seçenek var
1-) Kaido inince Luffy yeni yonkou olacak.
2-) Karasakalın ödülü artacak yine Luffy'den yüksek olacak. Böylece Luffy yonkou olmadan bir yonkoudan fazla ödülü olmamış olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık