Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Varlık Çağırma Sanatı Ürkütür Gerer Korkutur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kür Şad

Bir gece yazdıklarının hepsini deneyeceğim. Bir kaç kere gelmişlerdi. Yüzünü falan seçemiyordum, tek hatırladığım diz üstü oturmuş kafası ters dönmüş bir şekilde garip bir dille benle konuşmaya çalışıyordu. Duman gibi bir şeydi. Bakalım davet edince gelecekler mi?

Kür Şad

Sana gelseler turk değiller diye kafalarını kesmek istersin falan diye korkarlar kanımca.
Senin tecrüben olmuş, neyi neye benzetmişsin bilmesem de lakin bana gelmezler. Gelecek bişi yok zira.
Önce Türk yazarken büyük harfle başla. Sonra kendince laf atmaya, ortamı germeye çalışırsın. Sosyalistim diyerek Kürt milliyetçiliği yapmıyoruz hiç olmazsa. Ne olduğumuz belli, ne yaptığımız belli. Bazıları gibi binbir suratımız yok. Adamın konusunu da alakasız mesajlarla kirletmeye gerek yok. İlla ''laf atmaya çalışacağım'' diyorsan gündeme yazdığımda gelir lafını atar gidersin.

Önce Türk yazarken büyük harfle başla. Sonra kendince laf atmaya, ortamı germeye çalışırsın. Sosyalistim diyerek Kürt milliyetçiliği yapmıyoruz hiç olmazsa. Ne olduğumuz belli, ne yaptığımız belli. Bazıları gibi binbir suratımız yok. Adamın konusunu da alakasız mesajlarla kirletmeye gerek yok. İlla ''laf atmaya çalışacağım'' diyorsan gündeme yazdığımda gelir lafını atar gidersin.
Tmm.

Usta çabuk gelyana geliyon sen, küçük şeyleri kafayı takma biraz. Hele sanal ortamda salla gitsin bazen. :D

Şimdi acı bir şey yazacam konuyu açan arkadaş adına.
Şimdi öncelikle müslümanlığa inanmadığını varsayarak bu yorumumum da bulunuyorum.
Benim inancıma göre yaratıcını kendin bulmak zorundasındır o gelip sana öyle inanılmaz mucizelerle bak ben burdayım bana tapmalısın demez. Bana meleklerde bile olmayan bi lütuf vermiş, İrade adında. Yani yaratıcım kendi irademle onun büyüklüğünü görmemi istiyor lakin sen bunun tam tersi davranış ta bulunuyorsun.
Nasıl?
Şimdi gördün sen bu varlıkları ne olacak? Mantıklı olan bi dine inanmakla kendini yükümlü hissedeceksin. Çünkü bi bakıyorsun karşında doğa üstü bir güç ee bunu da bilime dayandıramadığın için ( en azından ben öyle biliyorum) bi anda savunmasız hatta boş kale ile karşı karşı kalacaksın yani senin iradenle başaramadığını benim yaratıcım sana bunu altın tabakta sunacak. Ama işte sorun bu benim ilahım bunu istemiyor sağlam bi defansa karşı gol atmanı bekliyor ee nasıl olacak bu iş?
Nasıl olacak olmayacak, Gidip bi inanca sahip olmayan bi insanın doğa üstü bi varlık görmesi çok çok zordur. Ha Benim yaratıcımın gözünde ona çok hoş gelen davranışlarda bulunmuşsundur o da sana az çok destek sağlamak amacı ile gözünün önündeki perdeyi kaldırmayı seçebilir ama yinede sen ümitlenme derim çok. :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık