Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Varlık Çağırma Sanatı Ürkütür Gerer Korkutur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
. Zaten dini bütün bir insan varlığına inanır. Yani var mıdır diye bir merak içine girmemesi gerekir. Kuran'da açıkca varlıklarından bahsediliyor.
güzel kardeşim insanı var eder geliştiren şey merak değil mi. tamam din'de var inanılıyor bende yok diyemem. lakin merak etmezmi insan, nasıl bir varlıktır. ne yapar. nasıl bir yaşamı vardır. teknoloji kullanır mı? gelişir mi? zarar verebilir mi? yoksa bu boyutta soyuttur başka bir boyutta somuttur ve varlığını öyle mi sürdürmektedir. lakin insan asla ona ulaşamaz mı ulaşmamız yasak mı. eğer dendiği gibi bir şey varsa bence merak edilmeli.

Ciddi anlamda merak ediyorum bazen bu meseleleri. Hani dine inanip inanmamami saglayacak durumda nerdeyse. Arastiriyorum cinlerin musallat olmasi durumlarini belirtilerini vs herkes ayri bir sey sacmaliyor. Duydugum tek ortak sey koku olayi.

Yav inanmayın buna internette geziyor bulduğunu burada paylaşıyor iste :hhh: gese liden ne beklersin :flaugh:

aziz şakşakcıları gelmiş bize laf atıyorlar tövbe tövbe. zaten çoğu kısmın alıntı olduğunu söylüyorum, ben hüddamcı olsam ilk iş rvp sen tyrion ve ılgazı çarptırırım zaten. :artiz:

Ciddi anlamda merak ediyorum bazen bu meseleleri. Hani dine inanip inanmamami saglayacak durumda nerdeyse. Arastiriyorum cinlerin musallat olmasi durumlarini belirtilerini vs herkes ayri bir sey sacmaliyor. Duydugum tek ortak sey koku olayi.
cin musallatı dedikleri şey. yabancıların tabiri ile kötü ruh diyelim. genelde kızların başına geliyor. erkeklerin başına gelen vaka sayısı çok seyrek geçiyor genelde kadınlar genç kızlar. o_O

osmanlı zamanında tarihi bazı hamamlarda imamlar olurmuş, cinler kadınları gözetlemesin diye dua ederlermiş.

şahsen sevdiğim ve güvendiğim tarihçi ilber ortaylı ve sevmediğim ukala murat bardakçı'nın bir konuşmasına denk gelmiştim. habertürk ilk zamanlarında tarihin arka odası programında. hüddam üzerine ikisi de bu konuda net olarak var demişlerdi. hatta murat ilberi de katarak bazı seanslarda bulunduk anlatılamaz bunlar. uğraşmamak lazım gibisinden konuşmuştu. :artiz:

semavi dinlerin tamamında bu varlıkların olduğu söyleniyor. bunları kontrol eden bir peygamberin varlığı HZ.Süleyman olarak dinde geçmekte. benim merak sebebim, korkmayı ve korkutmayı sevmem olabilir. enteresan bir konu şahsen merak ediyorum. vardır yada yoktur bilemem ama koskoca evrende nelerin var olabileceği yada olamayacağı konusunda yorumda yapmam. inanmamak benim tercihim ve gerçeğim olabilir, ama benim inanmadığım bir çok şeyin var olabileceği de başka bir gerçektir.

sonuç olarak yazar burada fenerli olan bazı yazarları çarptırmak istemektedir. tyrion frt ılgaz chan rhaman sevgili cin ahalisi elleriniz dert görmesin. demek isterim :at:.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık