Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Uzay-Zaman, Kütle Çekim ve Mariejois

Enel sama erken yaşlanacak ve güçten düşecek desene ah E.Oda Enel samayı yine güçsüz gösterecek.

Şaka bir yana uzay zaman en sevdiğim konudur, güzel yazmışsın devamını bekliyorum. Eline sağlık.
Enel adına biraz düşünceye sahibim lakin bu başka zamanın konusu , güzel yorumun için çok teşekkürler

2-İnsanların neden devleşmediğini açıkladım koyunlara özel. Gerçekten okudun mu yazıyı? Devlerin büyük olması da , cücelerin küçük olması da var. Onlar uzaydan yada yer küreden gelmiyorlar , Deniz Krallarının , devasa böceklerin de öyle çizilmiş olması mümkün olabilir mi??

3- Bonney'ye kutsal ejder demedim. Hükümet adına zorla kullanılıyor dedim. Teoriyi bulup yollarsan memnun olurum.
Yani Skypia'da yaşayan dev ağaçların ve hayvanların sebebi zamanın hızlı akmasının toprağı verimli hale getirmesindendir.

Ben de böyle şey olmadiğını söylüyorum işte. Toprak komple göğe fırlıyor yani zaten verimli, 0dan toprak oluşmuyor. Öte yandan üstinden yuzlerce yil geçiyor. Zamanın hızlı akmasına gerek yok normal aksa yine aynı sonuç oluşacaktı. Iddialarına dayanak argüman yok seride.

Öte yandan Bonney için kutsal ejder dedin diye bir sey yazmadım. Bonney ile ilgili iki teori var birisi onun kutsal ejder olması diğeri meyvesinin kullanımı ile ilgili dedim. Bulursam atarım bu teorileri de.

Yani Skypia'da yaşayan dev ağaçların ve hayvanların sebebi zamanın hızlı akmasının toprağı verimli hale getirmesindendir.

Ben de böyle şey olmadiğını söylüyorum işte. Toprak komple göğe fırlıyor yani zaten verimli, 0dan toprak oluşmuyor. Öte yandan üstinden yuzlerce yil geçiyor. Zamanın hızlı akmasına gerek yok normal aksa yine aynı sonuç oluşacaktı. Iddialarına dayanak argüman yok seride.

Öte yandan Bonney için kutsal ejder dedin diye bir sey yazmadım. Bonney ile ilgili iki teori var birisi onun kutsal ejder olması diğeri meyvesinin kullanımı ile ilgili dedim. Bulursam atarım bu teorileri de.
Bu yorumun daha komik oldu , toprak zaten kendi kendine yıllar içersinde o hale geldiyse Jaya'nın yerde kalan kısmınında ağaçların ve hayvanların devasa boyutlara gelmesi gerekmiyor muydu? Sir?

Bu yorumun daha komik oldu , toprak zaten kendi kendine yıllar içersinde o hale geldiyse Jaya'nın yerde kalan kısmınında ağaçların ve hayvanların devasa boyutlara gelmesi gerekmiyor muydu? Sir?
Devasa ağaç ve hayvanlara ilişkin örnek vermiştim yukarda. Deniz Kralları, devasa çiçek böcekler var yeryüzünde.

Aksi varsayımda dahi gökyüzünde yetişen bitki ve hayvan boyutunun fazla olma nedeni toprak verimliliği ile aćiklanamaz, ancak oksijen fazlalığı fikri ile açıklanabilir. Yine zamanın hızlı akışı yok anlayacagın.

Devasa ağaç ve hayvanlara ilişkin örnek vermiştim yukarda. Deniz Kralları, devasa çiçek böcekler var yeryüzünde.

Aksi varsayımda dahi gökyüzünde yetişen bitki ve hayvan boyutunun fazla olma nedeni toprak verimliliği ile aćiklanamaz, ancak oksijen fazlalığı fikri ile açıklanabilir. Yine zamanın hızlı akışı yok anlayacagın.
Aha konu değiştirme taktiği de geldi. Bu yazına da cevap vermiştim , Deniz Kralları , büyük canlılar olduğu gibi , devler ve cüceler de var. Onlar öyle çizilmiş olamaz mı? Sonuçta Deniz Kralları toprak yemiyor değil mi? Yani toprak verimliliği ile ne alakası var? Elbette bu bir teori beğenip beğenmemek size kalmış bir şey. Ben mantıksız dediğin kısımların mantıklı açıklamasını yapmakla yükümlüyüm ki aynı sorular gelmesin. Beğenmediğine üzüldüm.

Öncelikle Dünya'nın Güneş olması kısmından başlamak istiyorum. Ohara bilginlerinin üzerine yoğunlaştığı maketimsi sistemde bir tanesinin diğerinden daha yakın olduğunu görebiliyoruz. Bu bildiğimiz gibi ay. Diğerleri ise Dünya'nın uydusu değil, diğer gezegenler. Hatta o gezegenlerden bir tanesinin kendi Ay'ı var. Şemada gösterildiği gibi.

Şu an bile Dünya'mızı merkez alırsak tüm Evren'in Dünya etrafında döndüğünü söyleyebiliriz. Çünkü Güneş'in etrafında yörünge izleyen tüm gezegenler ve yıldızlar dolaylı olarak Dünya'nın etrafında dönmektedir. Şunu demek istiyorum; Resimde ki modelde Dünya'nın etrafında çizilmiş olsalar da o "gezegenler" güneş etrafında dönüyor ve aksi taktirde Manga'da güneş görmezdik ve yahut geceleri birden fazla ay görürdük.

Örnek olarak gece her zaman bir ay görünmesi;
İkinci değinmek istediğim konu ise Gökyüzü adasında ki canlıların büyüme hızını ve gelişmelerini besinlere bağlamışsın, ama o beslenme zincirinde insanlarda var. İnsanlar bu "süper gelişmiş" besinleri tüketiyor, dolayısıyla kendileri de süper büyümeleri gerekirdi. Ama büyümediler. Ayrıca örnek olarak gösterilen yılanın atası Jaya'da da bu boyutlardaydı. Gökyüzü adasında eskisinden daha büyük olduğunu bildiğimiz tek bir şey var, onlarda güney kuşlarıdır. Örnek olarak gösterilen Dev Sırık Jaya Gökyüzü adasına vardığında oradaydı. Jaya Sırığın üzerine düşer ve Altın Çanı' bulutların üzerine fırlatır. Yani Dev sırığın yerden gökyüzü adasına gitmesi ve büyümesi arasında bir ilişki yok.

Son olarak Kizaru meyvelerden bahsederken en nadir meyvelerin mistik zoan, sonrasında Logia olduğundan bahsetti. Bonney'in meyvesi hakkında ise elimizde bir bilgi yok. O yüzden teoride kullanılması teoriyi desteklemek için uydurulmuş oluyor...

Son düzenleme:
Konu güzel olmuş emeğine sağlık. Bu uzay zaman mevzuları ilgimi çekmiştir hep. Ancak şöyle bir sıkıntı var. Hem mavi denizde hem de gökyüzü adasında geçmişte yaşanan olayın üzerinden 400 yıl geçtiğinden bahsediliyor. Zaman farklı işlese bu süreler arasında da fark olması gerekirdi.

Edit: Ayrıca OP gezegeni güneş kadar çok yer çekimi uygulasa bile zamanı o kadar çok bükemez. 10.000 metrede de zaman yavaş akacak kadar fark olmaz. 10.000 metre çok kısa bir uzunluk birimi.

Son düzenleme:
Aha konu değiştirme taktiği de geldi. Bu yazına da cevap vermiştim , Deniz Kralları , büyük canlılar olduğu gibi , devler ve cüceler de var. Onlar öyle çizilmiş olamaz mı? Sonuçta Deniz Kralları toprak yemiyor değil mi? Yani toprak verimliliği ile ne alakası var? Elbette bu bir teori beğenip beğenmemek size kalmış bir şey. Ben mantıksız dediğin kısımların mantıklı açıklamasını yapmakla yükümlüyüm ki aynı sorular gelmesin. Beğenmediğine üzüldüm.
Halen mantıklı açıklama göremedim yalnız. Skypieadaki bitkilerin boyutunu toprak verimliliğine bağlıyorsun, hadi tamam diyelim. Akabinde besin piramidinde yükseldikçe boyut artar diyorsun pitonu da buna baģlıyorsun lakin boyutun yediğine baģlı olduğu bir ortamda piramidin en üstündeki insanın boyutu nasıl aynı kalıyor? Açıkladım dediģin yerde boyut yediğinle ilgili o yüzden insanın boyu aynı diyorsun lakin akabinde piramitte yükseldikće boyut artar deyip pitonun resmini atıyorsun. Dediğin kadar verimli bir ortamda insan patates yese devleşir ama 1 cm uzama yok. Bir şeyleri açıklama çabana saygı duydum lakin E.Odanin bile düşünmediģi ve aćıklayamayacaģı şeyler için ısrar etmenin lüzumu olmadığı kanaatindeyim.

Öte yandan dediğim gibi hayvan boyutunun fazlalığı oksijen yoģunluģuyla, bitki boyutu da güneşe yakınlıkla aćıklanabilir bilimsel şekilde. Ama OP bilimsel temeli olan bir seri değil. Kaidonun atladıgı gökyüzü adası balonların üstınde uçuyor.

Nihayetinde E.Odanın 15 yaşında gibi düşünüp çiziyorum dediği seriyi tartışmaya değer bulmuyorum, bugün aştım biraz vakti, iyi forumlar diliyorum herkese.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık