Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Uzay-Zaman, Kütle Çekim ve Mariejois

Teşekkürler ,Güzel bir noktaya değindin , 1. soruna cevap olarak her geçen yılda zaman farkı ortaya konur lakin dünya ki 1 yılın baz alındığında gün sayına göre , tarih başa döner.(Ki Op evreninde bu belirtilmedi) Zaman algısaldır , yani yaşayanlar için 500 bin yıl önden de gitseler , kütleçekimden çıkmadıkça bu fark edilemez. Yani Mavi Deniz sakinleri , Skypia'ya geldiğinde yaşanılan yılı ve zaman ölçümlerini bilmiyor ve sorgulamıyorlar en azından biz bilmiyoruz. Skypia insanları ise kütleçekim de yaşadıklarından , zamanın onlar için ölçülen değerlerini mavi denizle farklı olduğunu bilemezler.
Edit: yer çekimi , kütleçekim farkını ortaya koyar. Dediğin gibi zamanı bükemez. Ama kütleçekim yerden yükseldikçe normalden çok daha fazla zaman akışını hızlandırır. Yükseldikçe zaman akışının ne kadar hızlandığını gerçekten bende bilemiyorum. Merkez çekim kuramını baz alarak oturttum konuyu. Yani tamamen Oda'nın insafına kalmış ve onun sınırlarını çizeceği bir dünya bu. Yani 10.000 bin metre de algılanabilecek kadar bir zaman farkı olup olmaması Oda'ya kalmış bir olay. Ama düşüncelerinde gayet haklısın.
Tekrardan çok teşekkür ederim
Demek istediğimi şöyle anlatayım, diyelim ki gökyüzü adasında zaman iki kat daha hızlı aksın. Bu sadece insanları vs etkilemez. Orada bulunan saatleri de etkiler. Noland'la ilgili olay mavi denizde 400 yıl önce yaşandı. Gökyüzünde zaman iki kat hızlı akıyorsa mesela Viper bu olaydan 800 yıl önce diye bahsetmeliydi.

Zaman farklı akarsa gökyüzündekilerin ömrü kısalmaz. Mavi denizdekilere göre kısalmış olur. Gökyüzündeki adam yine 100 yıl yaşadığını zanneder. Mavi denizdekilere sorsan 50 yıl gibi gelir. Görecelilik çok sıkıntılı bir kavram o işlere gireceğini sanmıyorum Oda'nın :)

Ama bu yazı bana şunu düşündürdü, Karasakalın vücudu bir kara delik gibi artık. Vücudunun içinde zaman durmuş olabilir. Bu nedenle meyveyi yedikten sonra hiç yaşlanmamış olabilir. En güçlü meyve olması için bir neden daha :)

Demek istediğimi şöyle anlatayım, diyelim ki gökyüzü adasında zaman iki kat daha hızlı aksın. Bu sadece insanları vs etkilemez. Orada bulunan saatleri de etkiler. Noland'la ilgili olay mavi denizde 400 yıl önce yaşandı. Gökyüzünde zaman iki kat hızlı akıyorsa mesela Viper bu olaydan 800 yıl önce diye bahsetmeliydi.

Zaman farklı akarsa gökyüzündekilerin ömrü kısalmaz. Mavi denizdekilere göre kısalmış olur. Gökyüzündeki adam yine 100 yıl yaşadığını zanneder. Mavi denizdekilere sorsan 50 yıl gibi gelir. Görecelilik çok sıkıntılı bir kavram o işlere gireceğini sanmıyorum Oda'nın :)

Ama bu yazı bana şunu düşündürdü, Karasakalın vücudu bir kara delik gibi artık. Vücudunun içinde zaman durmuş olabilir. Bu nedenle meyveyi yedikten sonra hiç yaşlanmamış olabilir. En güçlü meyve olması için bir neden daha :)
Dediklerin gayet mantıklı ve en önemlisi zaman algısal olduğundan sen uzayda yaşasan ben dünyada yaşasam algıladığımız zamanda oluruz. Yani ikimizde atıyorum 30. yaşımızda oluruz. Bu dediklerin tamamen doğru , Oda bu işlere kıyısından bucağından bulaştı mı hiç bilemiyorum yazdığın gibi sıkıntılı bir konu.

BB için yazdığında , çok nokta bir tespit olmuş. Meyveden dolayı yaşlanması duran Sugar'ı görmüştük. Yani meyvelerin bu tarz etkileri mevcut. Dediğin gibi vücudunun içinde zamanın durması mümkün yada yavaşlaması. Bu o meyvenin kapasitesini çok arttırır. Bunun üzerine düşüneceğim. Çok teşekkürler tekrardan

Dediklerin gayet mantıklı ve en önemlisi zaman algısal olduğundan sen uzayda yaşasan ben dünyada yaşasam algıladığımız zamanda oluruz. Yani ikimizde atıyorum 30. yaşımızda oluruz. Bu dediklerin tamamen doğru , Oda bu işlere kıyısından bucağından bulaştı mı hiç bilemiyorum yazdığın gibi sıkıntılı bir konu.

BB için yazdığında , çok nokta bir tespit olmuş. Meyveden dolayı yaşlanması duran Sugar'ı görmüştük. Yani meyvelerin bu tarz etkileri mevcut. Dediğin gibi vücudunun içinde zamanın durması mümkün yada yavaşlaması. Bu o meyvenin kapasitesini çok arttırır. Bunun üzerine düşüneceğim. Çok teşekkürler tekrardan
Ben teşekkür ederim. Güzel bir beyin fırtınası oldu. Teorilerini her zaman beğenerek okuyorum devam et lütfen :) Bakalım bu Karasakal mevzusundan ne bulacaksın merakla bekliyorum :)

Bu arada @Nekomamushi forumda yerini alacak kişiler çıktı:D
Bu arkadaş beni bile geçmiş, eline sağlık.

Nasıl devam edeceğini az buçuk tahmin ediyorum. Bende 2-3 bir şey söyleyip gideyim o halde.
Beyaz şehirde toprağın altında bulunan kehribar kurşunu kullanılmaya başlanmış ve çok faydalı olmasına rağmen ileride ölümcül sonuçlar doğurmuş. Dünya hükümeti/Kutsal ejderler bu hammaddenin zararlarını bilmesine rağmen göz yummuş. @RocheFelix Gintamadaki Altar misali Red Line'nında bir hikmeti olabilir.

Tekrardan eline sağlık okuması zevkliydi ve güzel bağlantılar kurmuşsun. :sapkali:

Bu arkadaş beni bile geçmiş, eline sağlık.

Nasıl devam edeceğini az buçuk tahmin ediyorum. Bende 2-3 bir şey söyleyip gideyim o halde.
Beyaz şehirde toprağın altında bulunan kehribar kurşunu kullanılmaya başlanmış ve çok faydalı olmasına rağmen ileride ölümcül sonuçlar doğurmuş. Dünya hükümeti/Kutsal ejderler bu hammaddenin zararlarını bilmesine rağmen göz yummuş. @RocheFelix Gintamadaki Altar misali Red Line'nında bir hikmeti olabilir.

Tekrardan eline sağlık okuması zevkliydi ve güzel bağlantılar kurmuşsun. :sapkali:
Güzel düşüncelerin için çok teşekkürler , Elbaf'ın ortaya çıkışından sonra Yggdrasill ağacı teorileri patladı , en yaygın düşünce de Red Line'ın Jörmungand (Dünya-Yılanı) olduğunu yönünde. Bakalım ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bellamy skypie ten geldikten sonra bi büyümüştü. Nedeni bu olabilir belkide.
Bunun onunla bağlantılı olduğunu sanmıyorum , Skypia'da ne kadar süre geçirdiğine bağlı. Ama Skypia'dan Luffy'lerin almadığı o altın sütunu getirmiştir. Bunun için hatırı sayılır bir güç gerekir. Yani Skypia'ya güçlenmiş ve büyümüş hali ile gittiğini düşünüyorum.

Güzel teori eline sağlık.

Ben biraz farklı konulara kayacağım ama yazasım geldi.

Ay o kadar uzakken one piece evreninde Enel oraya nasıl gitti ? Hemde yavaşça yükselen pervaneli bir gemiyle.Halbuki çok rahat ve tasasız gidiyordu.
İkinci soru bu gemide neden kürekler vardı ? Normalde gereksiz olurdu değil mi ama var kullanılmak üzere tasarlanmış.

Mangaka bu konulara girmez göstermez ama uzayın ve içindekilerin insanlara öğretildiği gibi olduğunu sanmayın seride.Ben hiç öyle olduğunu sanmıyorum.Seri muhtemelen yeryüzü dışına çıkmaz bu arada o yüzden de bu sorular cevaplanmaz.

Güzel teori eline sağlık.

Ben biraz farklı konulara kayacağım ama yazasım geldi.

Ay o kadar uzakken one piece evreninde Enel oraya nasıl gitti ? Hemde yavaşça yükselen pervaneli bir gemiyle.Halbuki çok rahat ve tasasız gidiyordu.
İkinci soru bu gemide neden kürekler vardı ? Normalde gereksiz olurdu değil mi ama var kullanılmak üzere tasarlanmış.

Mangaka bu konulara girmez göstermez ama uzayın ve içindekilerin insanlara öğretildiği gibi olduğunu sanmayın seride.Ben hiç öyle olduğunu sanmıyorum.Seri muhtemelen yeryüzü dışına çıkmaz bu arada o yüzden de bu sorular cevaplanmaz.
Küçük zıpırlar Ay'a uçan balonlar ile gittiler. Enel'in gemisini sorgulayasım gelmiyor bundan dolayı. Küreklere gelince uzayda bir yerde de Maxim'in gidebileceği bir Deniz yada sıvı olabilir. Seri uzaya çıkar mı bilemiyorum , çünkü nihai savaş OP evreninde gerçekleşecek. Ama emin olduğum şey antik çağ adına bilgi verirlerken , Op evrenini ve uzayı açıklamak zorundalar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık