Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Usopp ''Tanrının Gözü''

Bir kaç bölüm önce S.O.P planı yapıldı. Sugar tanıtıldı, daha sonra Sugar'a karşı durdu, korktu kaçtı sonra tekrar döndü tam köşeye sıkıştığında Sugar'ı gözlerinin önünde bayılttı. Yani annen ve babanla konuşan kişi tüpçü değil amcan oluyor.
Aşinalığı ne ölçüde aldığını anlamaya çalışıyordum şimdi oldu.

Güzel teori, eline sağlık. Özellikle silah kısmına beğendim. Sapanla olacak şey değil bu iş daha etkili bir silah olmalı diye düşünüyordum ki burada yazanlar gerçekten güzel olur. KK tayfasına yakışır bir şey olur. Ben sevdim.

Dünya ile en dış atmosfer olan "Ekzosfer" arasında 80 kilometre bulunmaktadır. Ekzosfer'i de sayarsak 483 kilometre. Bu normal şartlarda gözle görülebilir Dünya dışı nesnelerin atmosfer tarafından yakılmayarak gözden kaçması demek. Tabi ki bununla da kalmıyor. Dünya'nın yer çekimi etkisi 6378 kilometrede tamamen etkili, tabi ki uzaklaştıkça bu etki düşse de 0'a inmez. Buna örnek olarak "384.400 km" uzaklıktaki Ay'ın Dünya etrafında dönmesini örnek verebiliriz. Gelmek istediğim nokta Fujitora'nın indirdiği meteorların bu mesafeden daha uzak olduğunu varsaymalıyız ki Dünya'nın Yer çekimi etkisine kapılıp Dünya'ya düşmesin. Bu da Fujitora'nın Kenbunshoku Haki'sinin 10.000-100.000 km uzağa kadar işlediği anlamına gelir. Bizim Dünya'mızın çevresi 40.075 kilometre ve aşağı yukarı One Piece Dünya'sı da bu değerlerdedir. Gördüğümüz çizimlerden anladığımız kadarıyla da Grand Line bu Dünya'nın ekvatoru, yani çevrece en geniş kısmı aşağı yukarı 50.000 kilometre olduğunu varsaymak yanlış olmaz. Bu bağlamda Fujitora'nın "en az" 10.000 kilometrelik Haki'si ile herhangi bir korsanı yer çekimi gücüyle yok edebileceği anlamına gelir.

Sanırım bu adam fazlasıyla güçlü.

Usoop k.haki ile beraber gözlerini kullanarak görüyor, odaklandığı yeri görüyor.Fuji ise sadece k.haki ile çok fazla alanı görüp niyetlerini seziyor.Yani Fujiden daha iyi falan değil ama uzaklık olarak yeni dünya standartına yakışır bir keskin nişancı gücü.

Güzel teori ama Usopp'un meteor düşürmesi falan çok uçuk geliyor. Tayfanın en güçsüzü yıldız indiriyorsa tayfanın en güçlüsü dünyayı elma gibi ikiye böler. Hani Usoppun en güçsüz eleman olacağı açıklanmasaydı bile yine abartı bir güç olurdu bu. Sonuçta Usopp yani, Usopp. Audinin yanındaki fiat gibi..

Teori güzel, Usopp'un olası gelişimi iyi bir şekilde ele alınmış. Fakat ben Issho'nun gözlemle meteoru hissettiğini düşünmüyorum, bana çok uçuk geliyor böyle bir gözlem. Issho'nun gözlemi iyi tabi ki ama seride öyle bir gözlem olmaz bence, çok op. Bana kalırsa ne kadar uzakta olursa olsun, her zaman gökyüzünde senin doğrultuna yakın bir gök cismi vardır, amiralimiz de onu çekiyor. Rastgele bir meteor yani.Meteorun düşeceği yer Fujitora'nın etrafındaki kısıtlı alan olacağından nereye düşeceğini bilmesi yeterli zaten, gökyüzünde hissetmesine gerek yok.Yani ben burada diğer arkadaşların aksine meyvenin daha önde olduğunu düşünüyorum, gözlemin burada sadece meteoru düşüreceği yer için bir etkisi var bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık