Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Usopp ''Tanrının Gözü''

Eline sağlık. Usopp yalanlarının gerçeğe dönüşmesine Laboon ve Zou kapak resimlerini de ekle. Mjölnir zaten çok bilinen ve beklenen bir duruma dönüştü ona girmiyorum. Silah yapıp da bir şeyler başaracağını sanmıyorum. Birde bir yerde Oda Usopp'un hep güçsüz kalacağını söylemişti sanki. Yanlış da hatırlıyor olabilirim. Elbette ki kilit rolü giderek artacak. Enies Lobby, Alabasta, Dressrosa gibi. Ben hep Kabuto silahı ile Mjölnir'i fırlatacağını düşünmüşümdür. Bilinmeyen spekülasyon olarak, Auger her lafında 'kader' dem vuran bir adam. Naruto'daki Neji'nin dark side versiyonu. Kader için yaşamda suçlanabilecek en büyük güç 'Tanrı'dır. Ve gene ne ironiktir ki Usopp bundan sonra 'God' olarak anılacak. Kaderini kabullenip tanrıya savaş açan bir nişancı ile yalanlarını gerçek yapıp kaderini yenen bir nişancı karşılaşacak. Heh unutmadan bir de, Usopp Luffy'leri net görürken, Fujitora daha genel hatlarla seziyordu. Bunun sebebi aura'nın tanınması. Demek istediğim Fuji'nin yanındaki kalabalıkta Maynard da bulunsa idi çok daha keskin şekilde ayırt edebilecekti.
İşte Issho genel hatlarla seziyor fakat Usopp daha net görüyor ki aşırı derecede uzak bir mesafe orası. Issho'nun ki daha yakın onlara göre fakat kişiler daha dağınık pozisyonda çizilmişler. Hatta uzaklaştıkça çizimler dağınıklaşmış farkındaysan.

Evet tayfanın en güçsüzlerinden biri olacağını söylemişti ama bu KK'nin tayfası olacak. En güçsüzü olsa bile yine de bayağı bir yukarı seviyeye çıkmış olacak ki bence en güçsüzü de olmayacak.

Martı vurup kader diyor, Shiryu kurtarıyor kader diyor. Alayşehir de;

Burges- Kaptan, Lafitte bizimle burda buluşmayacak mıydı?
BB- Hepsi kadere kalmıştır. Değil mi Auger?
Auger- HIHI.

Kaderi bile adama onaylatıyorlar.
Tayfanın tümü kaderci desek daha mantıklı olur. Doc Q da elma verdikten sonra, Magellan'ın zehrinden kurtulduktan sonra vs kader ile ilgili şeyler söylüyordu.

Haki konusunda katılıyorum. Seride şeytan meyvesi falan hikaye. Olaylar ciddilestikce hakinin en önemli güç olduğunu anlıyoruz. Umarım buna benzer bir durum olur. Güzel düşünmüşsün

İşte Issho genel hatlarla seziyor fakat Usopp daha net görüyor ki aşırı derecede uzak bir mesafe orası. Issho'nun ki daha yakın onlara göre fakat kişiler daha dağınık pozisyonda çizilmişler. Hatta uzaklaştıkça çizimler dağınıklaşmış farkındaysan.

Evet tayfanın en güçsüzlerinden biri olacağını söylemişti ama bu KK'nin tayfası olacak. En güçsüzü olsa bile yine de bayağı bir yukarı seviyeye çıkmış olacak ki bence en güçsüzü de olmayacak.
Şöyle açıklamaya çalışayım o zaman, Violet tam yerlerini söyledikten sonra Luffy ve Law'ın, Usopp odaklanıyor ve onların siluetlerini dediğin gibi net şekilde görüyor. İşte Law ve Luffy'nin olduğu yerde Maynard olsa Fuji aynı yerden orayı net görür, Usopp genel hatlarıyla görür. Bu kişinin aurasını tanımasından geliyor. Mesela Luffy Balıkadam adasında 'burada vahşi canavar' seziyorum diyor. Gidip Shirahoshi'yi Caribou'dan kurtarıyor. Daha önce onunla karşılaştıkları halde tam olarak kim olduğunu anlamıyor sadece niyetini seziyor. Lakin Shabondy'de aynı Luffy gerçek Sanji ve Zoro'yu gördüğünde 'bu sefer gerçekten de sizsiniz' diyor. Bu k. haki + kişinin aurasını tanımak ile alakalı bana göre.

@kuroashi.no.sanji1993

Adı İsa olan güreşçi,
Lakabı Ölüm olan doktor,
MC Kader nişancı

Tayfa komple tanrıya başkaldırış. Tam D. soyu gibiler. Tabi gerçekten D. ler Tanrının doğal düşmanı değil. Kutsalların masalı bu. Seri sonunda kötü adam yine BB olacak.

Şöyle açıklamaya çalışayım o zaman, Violet tam yerlerini söyledikten sonra Luffy ve Law'ın, Usopp odaklanıyor ve onların siluetlerini dediğin gibi net şekilde görüyor. İşte Law ve Luffy'nin olduğu yerde Maynard olsa Fuji aynı yerden orayı net görür, Usopp genel hatlarıyla görür. Bu kişinin aurasını tanımasından geliyor. Mesela Luffy Balıkadam adasında 'burada vahşi canavar' seziyorum diyor. Gidip Shirahoshi'yi Caribou'dan kurtarıyor. Daha önce onunla karşılaştıkları halde tam olarak kim olduğunu anlamıyor sadece niyetini seziyor. Lakin Shabondy'de aynı Luffy gerçek Sanji ve Zoro'yu gördüğünde 'bu sefer gerçekten de sizsiniz' diyor. Bu k. haki + kişinin aurasını tanımak ile alakalı bana göre.

@kuroashi.no.sanji1993

Adı İsa olan güreşçi,
Lakabı Ölüm olan doktor,
MC Kader nişancı

Tayfa komple tanrıya başkaldırış. Tam D. soyu gibiler. Tabi gerçekten D. ler Tanrının doğal düşmanı değil. Kutsalların masalı bu. Seri sonunda kötü adam yine BB olacak.
Stronger adlı on metrede bir yere kapaklanan atı unuttun :D Tezatların tayfası :D

Usopp has been and will be the weakest in strawhats. ONE PIECE 10th Treasures(2007)

Heh unutmadan bir de, Usopp Luffy'leri net görürken, Fujitora daha genel hatlarla seziyordu. Bunun sebebi aura'nın tanınması. Demek istediğim Fuji'nin yanındaki kalabalıkta Maynard da bulunsa idi çok daha keskin şekilde ayırt edebilecekti.
Sugar'ın da mı tanıyor?

Luffy ve Law'a odaklandığı yerde işte Sugar?
Orada olduğu ortada zaten. Tanıdığı kişilerle birlikte diye seçebiliyor mu yani?

Misal ben astigmatım. Gözlüksüz hayatta tanımam kimseyi. Aşina olduğum kişiler olsa belki seçerim ama mesela annem ve abimle birlikte 3. Bir kişi olsa ben o 3. Kişiyi seçemem. Bu kim yav derim. Usopp ise Lae ve Luffy gibi şeklen görebiliyor. Ben de neden böyle diye soruyorum zira ona aşina değil. O zaman tanıdıkları var diye etradı da şeklen seçebiliyor mu demek oluyor bu. Yani senin düşüncen bu mu?

Orada olduğu ortada zaten. Tanıdığı kişilerle birlikte diye seçebiliyor mu yani?

Misal ben astigmatım. Gözlüksüz hayatta tanımam kimseyi. Aşina olduğum kişiler olsa belki seçerim ama mesela annem ve abimle birlikte 3. Bir kişi olsa ben o 3. Kişiyi seçemem. Bu kim yav derim. Usopp ise Lae ve Luffy gibi şeklen görebiliyor. Ben de neden böyle diye soruyorum zira ona aşina değil. O zaman tanıdıkları var diye etradı da şeklen seçebiliyor mu demek oluyor bu. Yani senin düşüncen bu mu?
Bir kaç bölüm önce S.O.P planı yapıldı. Sugar tanıtıldı, daha sonra Sugar'a karşı durdu, korktu kaçtı sonra tekrar döndü tam köşeye sıkıştığında Sugar'ı gözlerinin önünde bayılttı. Yani annen ve babanla konuşan kişi tüpçü değil amcan oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık