Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Biraz uzun olacak ama bildiklerimizden yola çıkarsak en mantıklı açıklama şöyle bence:

Kişi Gizli Kattaki yolculuğu bittiğinde geride verisini bırakabilir ve geride bırakılan veriler güçlenemezler. Ancak Gizli kattaki gelişimleri veriye dahildir.

Aile liderlerinin geçmişi konusunda pek bir şey bilmiyoruz ama kuleye girdiklerinde Baam gibi her şeyi sıfırdan başladıklarını düşünmüyorum her ne kadar shinsoo nedir bilmeseler de kulenin dışında edindikleri becerileri olabilir.
Ve senin de dediğin gibi onların kuleyi tırmanması şu ankinden çok farklıydı. Kurallılara ait güvenli bir bölge diye bir şey yoktu, sürekli tehlikelerle yüzleşip, testleri doğrudan Gardiyanlardan alıyorlardı o yüzden şu anki kurallılarla karşılaştırmak abes olur tabi.

Asensio ve Maschenny'e gelirsek, Hoaqin Yuri'nin falan Direct Descendant oldukları ve ilerde ailelerinin bir nevi varisleri olacaklarından daha kurallı olmadan ciddi eğitimler almışlar, Asensio ve Maschenny de benzer konumlara sahipler.
Asensio ve Ran karşılaştırması yaparsak. Aralarında iki temel fark var. Bir, Ran Eduan'ın isteği üzerine gizli bir sebepten bacak kadarken kurallı olmuş. İkincisi de Asensio; Hoaqin, Baam gibi elo booster olmadan Cehennem trenini tamamlamış, Gizli kat içinde Eduan'la karşılaşınca ondan da eğitim almıştır.

Maschenny için de benzer şeyler geçerli, fark olarak onun potansiyeli ailede bin yılda bir gelen düzeyde olmalı ki prenses seçilmiş. Üstüne bir de prenses olmanın kattığı fiziksel gücü katınca, Androssi'yle karşılaştırılcak yanı kalmıyor. Yuri'nin flash backinde gördük ki o daha D(ya da C'ydi) kurallıyken A seviye olan Chunhee'den güçlüymüş.( Lan spoiler oldu bu, bu haftaki bölümde çıkacaktı ama, önemli bir şey değil.)
Chunhee de sıradan kurallı değil sonuçta, mesela Laure, Inieta gibi birinin neredeyse seviyeci olacak kadar ilerlemiş halinin bir D seviye kurallı tarafından yenildiğini düşün.

A.A'ya gelirsek, aile içindeki konumu düşünce DD olmanın faydalarından yararlanamamış eğer, Ran gibi shinsoo niteliğini küçükken öğrenmiş özel eğitim almış olsa o da epey güçlü olabilirdi ama bunlar olmadan ortalamanın üzerinde fiziksel gücü olması hariç bir dövüş becerisi yoktu. Tabi babasının ucuz bir kopyası olmak istememesi de bunda etkili.

Sonuç olarak Asensio ve Maschenny daha önce keşfettikleri ve öğrendikleri güçlerini olgunlaştırırken, A.A ve Androssi yeni yeni emeklemeye başlamış bebeler gibi. Ran bu kadar küçük olmasaydı Asensio'ya yakın olabilirdi, gizli katın içinde. Maschenny'se sadece Yuri gibi kendi dengi kişilerle karşılaştırılabilir.

Ran'ın geri dönüşünü hevesle bekliyorum, Tension'u kendi keşfetmiş kendi başına teknik geliştiriyordu kereta.
Andorsi benim favori prensesimdi Yuri hariç ama bu ara çok bozdu, sürekli Baam'a tekme atan tsundere kızlar gibi oldu. Kalitesi düştü ama Mascheeny başka ya, ona aşık oldum.

Yuri sözde ele avuca sığmaz biri ama cehennem treninden çekinmesi de biraz tuhaf geldi. Ran'a çok değer veriyor mangaka bende değer veriyorum sabırsızlıkla bekliyorum. Veri dünyasında kesinlikle görmek isterdim. Mascheeny ile beraber baya komik diyaloglar olurdu hemde güzel eğitim alırdı.

A.A. ne alırsa alsın bana ilerde çok güçlü olacak gibi gelmiyor. Hep kat çıktıkça yeni karakter geliyor zaten bir ana kadro bozulmuyor. Gerçi A.A. için asıl olay zekası, Rak da özel soy falan derken muhteşem üçlü asla bozulmaz.

Dediğim kurallarda vs sonucu ne olur sence?

@Daredewill
Androssi aşağı yukarı White seviyesine geldi. White seviyesi ne dersek...
Baam ile White trende bir süre dövüştüler. Ama Sıu ölümüne dövüşte yani oyun tarzı olmayan bir dövüşte White'ın üstün geleceğini söylemişti. Bunun üstüne White başkaların ruhlarını alarak daha da güçlendi. Gene de taş çatlasa Asiento seviyesindedir.

Misal Baam gizli gizli katta ilk katın yöneticisi ile dövüşürken hiçbirşey yapamadı. Asiento ise ondan daha güçlü bir yöneticiyle denk gidiyordu.

Yani Androssi diyelim ki Asiento seviyesine çıksın.(O bile zor) Aynı şekilde Koon ve Rak'ta o seviyeye gelsin. Eğitimden sonra Androssi ile seviye farkını baya düşürmüşlerdir bence.Yine de Maschenney'i yenemezler.

Neden dersek Maschenny hatırlarsan 2. katın yöneticisine tek attı geçti ki Maschenny yıldırım hapını kullanmıyordu bile.
Bilmiyorum belki takım olarak birşey yaparlar mı Rak tank görevi görüp yıldırımı bloklar vs. onlar saldırır ama karşısındaki rakip inanılmaz güçlü diş geçiremezler bence.
Mascheeny çok iyi değil mi ya, androssi iyice itici oldu. Küçük halini acayip sevdim. Bu arada bende senin gibi düşünüyorum. Bizimkilerin yalnız cahil olmasını çok sevmiyorum. Biraz da kendi teknikleri olsun.

Daha çok var desene. Seri ama boyut atladı ve bence iyi kotardı hikayeyi.
Açıkçası yarış kazan kuleyi çık şeklinde kendini tekrar eder mi diye düşünüyordum ama her arc birbirinden farklı ilerledi şuana kadar. Noblesse gibi aynı şeyleri tekrar tekrar çizmedi.
Eğer bundan sonrasını da iyi götürürse One piece filan hikaye kalacak hiç olmazsa benim gözümde.

Son düzenleme:
@Daredewill Bence de Maschenny yener çünkü o isimlerin hiçbirinin Maschenny'nin dayanıklılığını aşacak saldırı gücü yok. Koon ve Sachi hareketi kısıtlasa bile çizik zor atarlar. Öte yandan Maschenny alan saldırırıyla hepsini çarpar. Sadece Rak dayanabilir bir miktar ama fayda etmez.

o_OBaam hepsini döver. A b c d fark etmez kurallı prenses farketmez. Hepsini döver . Güçlünün kölesiyiz :mincika:yalnız çok ilginç ya. Adam dümdüz girdi kuleye geldiği noktaya bak. Hikayenin başında yanında olan karakterlerin gözünden bakınca hepsine bambaşka geliyordur.

o_OBaam hepsini döver. A b c d fark etmez kurallı prenses farketmez. Hepsini döver . Güçlünün kölesiyiz :mincika:yalnız çok ilginç ya. Adam dümdüz girdi kuleye geldiği noktaya bak. Hikayenin başında yanında olan karakterlerin gözünden bakınca hepsine bambaşka geliyordur.
Bunun en güzel noktasını A.A. söylüyor, belkide ben yavaşlatıyorum Baam'ı diye iç geçiriyordu.

Hobaaa. Kallavan denilen hıyar da geldi iyi mi :S Olm herif ayaklı felaket gibi lan. Yardım gelmesi lazım. Aksi halde oradan nasıl kurtulacaklar bilmiyorum. Baam gene hayvan gibi şiy yaptı ama karşısındaki adama sökmez bunlar. :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık