Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116

Bu bölüm, Garam ve Baam’ın arasındaki konuşma ve konunun gelecek kısmı arasında bir geçiş, sıçrama tahtasıydı.

Bu sohbetin ardından Baam’ın Ölüm katındaki gerçek yolculuğu başlıyor. Bu arcın ikinci yarısının başlangıcı.

Yuri kendini birebir karşılaşmanın içinde buldu. Buradan ortaya ne çıkacak merak ediyorum.

Yuri yetkin bir abla figürü gibi görünebilir ama başta ilk kata inecek kadar cüretkar bir baş belasıydı. O yüzden uzun zamandır ilk kez Yuri’nin gerçek kişiliğini görebildiğimiz için mutluyum.

Yuri, Tower of God hikayesinin etrafında çözüldüğü, neredeyse ana karakter kadar önemli bir karakter. Bu yüzden hikaye ilerledikçe onun maceralarını yazmak da eğlenceli oluyor.

Kişilik itibariyle Baam Yuri’den çok daha tahmin edilebilir. Baam’ın nasıl davrandığını bazen inatçı ve klasik davranışlarda bulunduğunu bilirsiniz. Bu Baam’ın kişiliği.

Bu bölümü Yuri’nin olduğu kısımda kessem mi yoksa Baam’ın hikayesine odaklanıp tamamlasam mı karar veremedim. Bölümün sonunda Baam’ı yola çıkarken çizdim, iyi bir fikir miydi emin değilim. Çünkü çok daha fazlasını yapabilirmişim gibi hissediyorum. Umarım beğenirsiniz.

Özel hayatıma gelirsek son zamanlarda iyi ve kötü hissettiğim zamanlar oluyor, bu yüzden başa çıkmakta zorlandım. Böyle zamanlarda eğer koşullar sizi desteklemiyorsa güzel bir iş çıkarmak zor oluyor diye düşünüyorum. İnsanlar hayatlarını sürdürürken her şey iyi gitmeyebilir, kaçınılmaz olarak sürekli zorluklarla karşılaşabilirler. Ama bu konuda çok çalışmak zorundasınız. Bu, bir yazarın vermesi gereken mücadele.

Umarım sonraki bölümü heyecanla bekliyorsunuzdur. Hala biraz soğuk sayılır, sıkı giyinip sağlıklı kalmaya bakın ve gelecek hafta görüşmek üzere!

Teşekkürler! ^^

Son düzenleme:
@Elodin
İlginç şeyler dönmüş desene. Senden sonra bir kaç bölümdür sallamaya başlamıştım seriyi :D
Evet olaylar Yuri'ye odaklandı bayağı. Arc sonunda hali ne olacak merak ediyorum:
Prenseslerin ilk kata ve Ölüm katına gitmesinin yasak olduğunu Evan'dan duymuştuk. Sebeplerini şimdi anladık da sonuç itibariyle Yuri Zahard'ın olmasını istemeyeceği kadar gerçeklere yaklaştı ve şimdi aynı anda iki silahı kullandığı için aklını kaybedebilirmiş. Sanki Yuri arc sonunda prenseslikten azledilip WHS'ye sığınmak zorunda kalacakmış gibi hissediyorum.

Evet olaylar Yuri'ye odaklandı bayağı. Arc sonunda hali ne olacak merak ediyorum:
Prenseslerin ilk kata ve Ölüm katına gitmesinin yasak olduğunu Evan'dan duymuştuk. Sebeplerini şimdi anladık da sonuç itibariyle Yuri Zahard'ın olmasını istemeyeceği kadar gerçeklere yaklaştı ve şimdi aynı anda iki silahı kullandığı için aklını kaybedebilirmiş. Sanki Yuri arc sonunda prenseslikten azledilip WHS'ye sığınmak zorunda kalacakmış gibi hissediyorum.
Yuri için henüz erken. Daha çok seviye var. Mazino da bu arc çok görünmeden gidecek, aradan Karakayı çıkaracak. Çünkü olayların hızlanması için Baam'ın yeterince güçlenmesi lazım ki, bu kişileri etrafında toplasın, liderlik edebilsin(tabi yine de Mazino hala soru işareti, destek olmasa da köstek olmaz belki). Yuri de Baam dışında da zaten başka tarafa geçmez kanımca.(Boa Hancock-Luffy gibi komil ilginç ilişki olacak :) )

Yorumları çok okuyan biri değilim belki bundan sonra bakarım artık, WHS noluyor. :D

Yuri için henüz erken. Daha çok seviye var. Mazino da bu arc çok görünmeden gidecek, aradan Karakayı çıkaracak. Çünkü olayların hızlanması için Baam'ın yeterince güçlenmesi lazım ki, bu kişileri etrafında toplasın, liderlik edebilsin(tabi yine de Mazino hala soru işareti, destek olmasa da köstek olmaz belki). Yuri de Baam dışında da zaten başka tarafa geçmez kanımca.(Boa Hancock-Luffy gibi komil ilginç ilişki olacak :) )

Yorumları çok okuyan biri değilim belki bundan sonra bakarım artık, WHS noluyor. :D
http://towerofgod.wikia.com/wiki/Wolhaiksong

Karaka aradan çıkarılacak bir karakter değil, daha Wangnanla ve Zahard'la arasındaki ilişkiyi bile öğrenmedik. Urek'in aradan çıkaracağı kişi dirilmiş White olur. Bu arcın seride dönüm noktası olacağını söylrmişti yazar.
İşaretler Yuri'nin kötü bir konuma düşeceğini söylüyor ve daha Maschenny faktörünü eklemedik bile. Yuri'nin trende olduğunu biliyordu ve elindeki silahı almak istiyor. Yuri halihazırda WHS ve Urek'le fazla yakın ve WHS'yle imparatorluğun arası pek de iyi sayılmaz.

Karaka aradan çıkarılacak bir karakter değil, daha Wangnanla ve Zahard'la arasındaki ilişkiyi bile öğrenmedik. Urek'in aradan çıkaracağı kişi dirilmiş White olur. Bu arcın seride dönüm noktası olacağını söylrmişti yazar.
İşaretler Yuri'nin kötü bir konuma düşeceğini söylüyor ve daha Maschenny faktörünü eklemedik bile. Yuri'nin trende olduğunu biliyordu ve elindeki silahı almak istiyor. Yuri halihazırda WHS ve Urek'le fazla yakın ve WHS'yle imparatorluğun arası pek de iyi sayılmaz.
Belki Fug'dan yada Wangnan dan dolayı Karaka aradan çıkatılmaz ama White da Urek için basit geliyor bana. Oraya gelmesi için yeterli bir neden olmaz.

Ayrıca yukarıda dediğim gibi Yuri bi' yere bağlı hareket edecek bir tip değil. Kendince, kafasına göre takılan bir tip olmasa dediğine katılırdım ama zor ve erken. İleride Baam bir oluşum kurarsa, ki kısmen var anca dahil olur, onun da nedeni belli zaten.

Belki Fug'dan yada Wangnan dan dolayı Karaka aradan çıkatılmaz ama White da Urek için basit geliyor bana. Oraya gelmesi için yeterli bir neden olmaz.

Ayrıca yukarıda dediğim gibi Yuri bi' yere bağlı hareket edecek bir tip değil. Kendince, kafasına göre takılan bir tip olmasa dediğine katılırdım ama zor ve erken. İleride Baam bir oluşum kurarsa, ki kısmen var anca dahil olur, onun da nedeni belli zaten.
Ölüm Katındaki shinsoo diğer katlardaki gibi sınırsız sayılabilecek miktarda değil. Eğer White o milyonlarca ruhu absorbe ederse elde edeceği güç Urek'in Ölüm katında sahip olabileceği güç karşısında basit olmaz.
Bu bölümde daha güçlü bir büyünün/kontratın güçsüzü bozabileceğini öğrendik. Muhtemelen White'ın antik şeytandan aldığı kontrat Desa ve Deza'nınkinden üstün çıkacak ve White Ölüm Katında yaşayan her bir bireyin ruhunun gücüne sahip olacak ki bu hiç de küçük bir şey değil.
Yuri'nin Baam'a katılması Opdeki gibi bir durum değil bence. Gerçi konunun Opye dönmesini tercih etmem de örnek vermek gerekirse Hasırşapka tayfasını ortadan kaldırmak 10 tane koramiral gönderilse yeterli olmaz, muhtemlen amiral gerekir. Ama Baam'ın tüm takımını ortadan kaldırmak için RED'den ortalama bir seviyeci yeterli olur. Yani şu an Baam'ın gurubunun sahip olduğu bir otorite güç yok.
Şu an Yuri'nin kafasına estiği gibi davranması sonunda başını ciddi bir belaya soktu, sonuçlarını arc sonuna doğru görürüz.

Yuri'den yana pek endişem yok açıkçası ama White'ı harcar mı o konuda da kendimle çelişiyorum. Ne bileyim artık Rachel'ın koruması tarzı bir konuma oturuyorum benim için. Yeni düşman ile karşılaşırız diyorsan ayrı mesele tabii.

Yuri'den yana pek endişem yok açıkçası ama White'ı harcar mı o konuda da kendimle çelişiyorum. Ne bileyim artık Rachel'ın koruması tarzı bir konuma oturuyorum benim için. Yeni düşman ile karşılaşırız diyorsan ayrı mesele tabii.
İyi de adam 100 bölümdür dirilecek gerçek formuna kavuşacak diye bekliyoruz, dirilsin artık :D
Ki dirilmesi için altyapıyı hazırladı yazar. Yeni düşman Hell Joe var, eğer ki Karaka kolayca harcayabilecek olsa anlaşma yoluna gitmezdi onunla.
Gerçi o konudan pek ses seda çıkmasa da arc sonunda Maschenny'nin ortaya çıkmasını bekliyorum, muhtemelen Garam'a karşı olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık