Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Hakkaten çok fazla konu var: White'in dirilişi, Urek'in gelişi, Hell Joe ve adamlarını akibeti, Dikenin parçaları ve Hockney, Karaka ve Rachel takımının içindeki sorunlar, Wangnanın ne yapacağı. Androssi, Garam ve Yuri'nin bir araya gelip konuşması falan.
Birazını bağlayım. Beyaz dirilecek ve onu Mazino harcayacak. Bu arc için görevi bu gibi geliyor. Garam ise vakti gelince Baam'ı takip edecek. Bu biraz belli oldu, bizim elemanlar Zahard ve 10 aile ile kapışacak seviyede olmayacaklar. Garam, Yuri, Fug bir kısmı ve kanat ağacı destekli savaşacaklar. Karaka hikaye için önemli başarısız olsa da ona bir şey olmaz. Yuri ise şov yapacak 2 silah olayı duyulunca ilk 100'e alacaklar. prenses arcı daha fena olacak. Hockney bize katılır. Sarı civciv Rachel ile devam eder. Rachel başarısızlığın dibini görecek. Hell Joe ise ya Garam'ın ya Yuri'nin olacak ta bence Yuri şovu bunda yapacak. Kızıl cadının kardeşi bu arctan sonra ekibe gelecek gibi duruyor. Testi Baam geçecek ama gücü hala hemen aktif edeceğini sanmıyorum. Mazino ile ne konuşurlar en çok onu merak ediyorum. Adam dışarıdan geldi sonuçta Phanta falan biliyor.

Birazını bağlayım. Beyaz dirilecek ve onu Mazino harcayacak. Bu arc için görevi bu gibi geliyor. Garam ise vakti gelince Baam'ı takip edecek. Bu biraz belli oldu, bizim elemanlar Zahard ve 10 aile ile kapışacak seviyede olmayacaklar. Garam, Yuri, Fug bir kısmı ve kanat ağacı destekli savaşacaklar. Karaka hikaye için önemli başarısız olsa da ona bir şey olmaz. Yuri ise şov yapacak 2 silah olayı duyulunca ilk 100'e alacaklar. prenses arcı daha fena olacak. Hockney bize katılır. Sarı civciv Rachel ile devam eder. Rachel başarısızlığın dibini görecek. Hell Joe ise ya Garam'ın ya Yuri'nin olacak ta bence Yuri şovu bunda yapacak. Kızıl cadının kardeşi bu arctan sonra ekibe gelecek gibi duruyor. Testi Baam geçecek ama gücü hala hemen aktif edeceğini sanmıyorum. Mazino ile ne konuşurlar en çok onu merak ediyorum. Adam dışarıdan geldi sonuçta Phanta falan biliyor.
Benim de aklımda buna benzer şeyler var da Siu bizi şaşırtmayı her zaman başarıyor, bakalım nasıl bitecek bu arc hem de çok hızlı ilerliyor.
Bir de yorumunda çok fazla Op esintisi seziyorum, bunlar müttefik olur bu karakter tayfaya gelir gibi :D

Benim de aklımda buna benzer şeyler var da Siu bizi şaşırtmayı her zaman başarıyor, bakalım nasıl bitecek bu arc hem de çok hızlı ilerliyor.
Bir de yorumunda çok fazla Op esintisi seziyorum, bunlar müttefik olur bu karakter tayfaya gelir gibi :D
Baam'ın insanları etrafında toplama gücü var şimdi, her ana karakterde olduğu gibi, bunlar olmazsa olmaz.:D

Ayrıca blog yazısında gardiyanlar da ilgili biraz bilgi vardı ki bu konudan çok nadir bahsediyor. Ben gardiyanları FSJ'deki eski tanrılar gibi antik bir ırk olarak düşünüyordum, hepsinin biribirinden farklı olması ilginç geldi. Belki de Fma'deki homonculuslar gibi kuleyi yaratan tanrının parçalarıdır? Aklıma başka bir şey gelmiyor ayrıca mutlak güce sahip bu varlıklar o kadar boş vakitlerinde nabıyorlar merak ediyorum :D

Ayrıca blog yazısında gardiyanlar da ilgili biraz bilgi vardı ki bu konudan çok nadir bahsediyor. Ben gardiyanları FSJ'deki eski tanrılar gibi antik bir ırk olarak düşünüyordum, hepsinin biribirinden farklı olması ilginç geldi. Belki de Fma'deki homonculuslar gibi kuleyi yaratan tanrının parçalarıdır? Aklıma başka bir şey gelmiyor ayrıca mutlak güce sahip bu varlıklar o kadar boş vakitlerinde nabıyorlar merak ediyorum :D

Noblesse'de Rai Soyluların lordunu 12 yıl sonra ziyaret ettiğinde lord "hayırdır sen bu kadar sık gelmezdin" gibi birşey demişti. Adam için 12 yıl uzun bir süre değil gibiydi. Bunlarda da bu vardır diye düşünüyorum. Zamanı algılayış biçimi farklıdır. Yoksa binlerce, belki milyonlarca yıl bir canlı bir katın gözlemcisi olarak kalamaz, imkansız gibi birşey bu.

Noblesse'de Rai Soyluların lordunu 12 yıl sonra ziyaret ettiğinde lord "hayırdır sen bu kadar sık gelmezdin" gibi birşey demişti. Adam için 12 yıl uzun bir süre değil gibiydi. Bunlarda da bu vardır diye düşünüyorum. Zamanı algılayış biçimi farklıdır. Yoksa binlerce, belki milyonlarca yıl bir canlı bir katın gözlemcisi olarak kalamaz, imkansız gibi birşey bu.
Bence kulenin dışıyla içi arasinda zaman akışı bakımından fark olduğu kesin gibi. Serideki yaslar falan çok abartılı.Belki içerideki 1000 yil dışarının 1 yılıdır: ) Bunlarda dış ortama göre yaşıyorlardır belki

Bir diğer önemli nokta da Enryu'nun direk 43. kattan kuleye girebilmesi. Eğer axis olmayan Enryu böyle bir şey yapabiliyorsa gerçekliği değiştirme gücü olan Phantaminum'un direk Zahard'ın sarayında ortaya çıkabilmesi ve aynı şekilde kuleden çıkması gayet muhtemel.
Diğer başlığa da şu teoriyi yazmıştım oraya bakmayan arkadaşlar okuamk ister belki @Miko
Baam'ın babasının görünüşün Hatsuyu andırdığını fark etmişizdir hepimiz. Sonuçta yüzü bile gözükmediği için geleneksel kıyafetler giymiş siyah saçlı bir erkek diyip üzerinde düşünmedim ama sonradan bazı noktalar ilgimi çekti.

Hatsu kılıç ve savaşçılık eğitimini ''bir çömlekçi'' olan babasından almış. Burası çok ilginç adam oğluna öyle bir eğitim vermiş ki bu çocuk daha kulenin 2. katında Anak'la dövüşebiliyor.
Açıkçası Hatsu'dan pek hoşlanmazdım. Sonuçta SIU'nun güç kıstaslarına göre 10 aile üyeleri doğuştan güçlüdür ve güçlenmeye de yatkındır. Herkesin bir maksimum potansiyeli vardır, herkesin durması gereken bir yer gelecektir.
Antreman yapmak kişinin o noktaya daha hızlı ulaşmasını sağlar ama One piece evrenindeki gibi sınırsız antreman sınırsız güç demek değildir. İşte bu yüzden Hatsu'nun 10 aile üyelerine hemen hemen eşit güçlere sahip olmasını karakterin Siu tarafından kayırılmasına, fanların sevmesine yoruyordum.

Geçen bölümde öğrendik ki aslında 12 aile varmış, peki bu aileler liderlerini kaybettiklerinde tamamen yok oldular mı yoksa bazıları gizli gizli hayatlarını sürdürüyor mu?
Hatsunun babasının çömlekçi olup kılıç konusunda bilgili olması dikkat çekici duruyor hatta 2. katta Hatsu Baam'ın kuralsız olduğunu öğrendiğinde onunla birlikte test almayı kabul eden ilk kişi olması lazım. O sırada şu an öğrendiğimiz önemli şeyleri bildiğini söylemiyorum, sadece pek de Zahard yandaşı gibi görünmüyor demek istiyorum.
10 Aile üyelerini fiziksel yetenekleri geçenlerde tartışıldı.

10 Aile bile fiziksel açıdan Zahard Prensesleriyle karşılaştırılamaz.

Çoğu kurallı prenses, fiziksel dayanıklılık olarak ortalama seviyecilerden çok daha üstün.

Birinci sezonda Quant’ın dediği gibi seviyeciler shinsoo yeteneği ve teknikleri bakımından önde. Bu yüzden daha güçlü olabilirler ama aradaki fark çabuk kapanabilir.
Ayrıca şu blog yazısında geçtiği gibi direct descendantlar bile Zahard prensesleriyle fiziksel olarak eşit olamıyorsa Hatsu'nun bir Zahard prensesiyle dövüşebilmesi de mantıksız oluyor.
Hatsu'nun isim avı istasyonunda geleneksel kıyafetlere bürünüp bir ateşlemeli silaha sahip olması da ayrı bir mesele. Daha önce de biraz eski kafalı birine benziyordu ama ciddi bir değişim söz konusu burada.

Neyse sonuç itibariyle demek istediğim şey; Bence Viole'nin soyundan gelenlerden bir kesim gizli olarak hayatlarını sürdürüyor ve Hatsu da bu soydan geliyor. Bu yüzden fiziksel olarak Koon ve Shilial karşısında durabildi. Ancak belki bu soy ya diğer 10 aile gibi saflığını koruyamadığından ya da kontratların iptalinden o kadar da güçlü değil ama Quant'ı sabit tutabilen birinden söz ediyoruz.
İsim avı istasyonuna gelmeden önce de ailesiyle/büyükleriyle görüştü ve bir nevi savaşçı ünvanını kazandı. Bu yüzden Viole'yle benzer kıyafetler giyiyor. Ayrıca Siu silahına da epey dikkat çekmişti o ailede nesilden nesile geçen bir şey olabilir.

Bir de şu bölümü incelersek Hatsu'nun halbok konusunda çok hassas olduğunu görebiliriz belki de efsanevi liderleri halbok yaptığı içndir :D

Bir diğer önemli nokta da Enryu'nun direk 43. kattan kuleye girebilmesi. Eğer axis olmayan Enryu böyle bir şey yapabiliyorsa gerçekliği değiştirme gücü olan Phantaminum'un direk Zahard'ın sarayında ortaya çıkabilmesi ve aynı şekilde kuleden çıkması gayet muhtemel.
Diğer başlığa da şu teoriyi yazmıştım oraya bakmayan arkadaşlar okuamk ister belki @Miko
gelir gelmez okudum, cok guzel biryer yakalamissin, ilk V'i gordugumde hatsu'yu cok andirdigini dikkat etmistim ama boyle bir teori olusmadi aklimda, bolumun heycani nedeniyle tamamen unuttum o kisimi :D

hele ki su elindeki ateslemeli kilic epey guclu, ve nereden geldigine dagir herhangi bir bilgi yok

Bu serinin çizeri ilginç bir adam. Tamam seride açıklar var ama bir haftada bu kadar sayfayı boyamak ve hikaye yazmak mantık işi değil. Herhalde sosyal hayatı olmayan asosyal değişik bir tip. Zaten bölüm sonu yorumlarından/yazılarından da az çok belli oluyor.

Bir de seriden sıkılmıştım ama son bir kaç bölümde toparladı olayı, tekrardan ilgim arttı.

Hea demeden geçmeyeyim. Urek Mazino kraldır. Baam da bir türlü patlayamadı gitti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık