Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Koon ilk seride 17 yaşında. Şu an 25 civarı olması lazım.

Kaizer in Zahard ile birlikte tırmanıp o katta durmuş olma ihtimali de yok. Çünkü 1000 yıldır orada falan diyorlar ve belli ki ranker lerden de güçsüz.

Prenses konusu ise biraz karışık. Mesela genel olarak her ailede 3 prenses var. Eğer biri bir şekilde eksilirse sanırım diğerlerinden bağımsız olarak bi tane seçiliyor. Yani Mari ve Androssi aynı zamanda seçilmesine rağmen farklı şekilde seçilmiş olabilir.
Ya da Androssi yeni prenses olmayabilir. Malum kuleye tırmanmaya 300 küsür yaşında başlıyor. Prenses olarak seçildikden sonra bir müddet beklemiş oladabilir.
Üçüncüsü prenses seçimlerinde önemli olan kızın Zahard ın gücünü alabilmesi. Yani eğer aynı jenerasyondan bir kaç kişi bunu yapabilecekse illa ki bir tane seçelim yapmıyorlardır.

Yaş konusu daha da karmaşık. Boro, Yuri den daha büyük. Kulede ki genel olarak en büyük faktör gardiyanlarla yaptıkları sözleşmeler. Yani yaşdan ziyade daha yukarı çıkanlar yaptıkları sözleşmeler ile daha da güçleniyorlar. Bu yüzdendir ki en sağlam sözleşmeleri yapanların çocukları da diğerlerine nazaran çok daha güçlü doğuyor.

Kuleyi en hızlı tırmanan Urek. 50 yılda bitiriyor. Yani hiç fail olmadan çıksan 50 yıl civarı sürüyor kule. Ama daha öncede dediğim gibi Tower of God l den sonra kule olayı pek kalmadı. Bizimkiler diğerlerine biraz fazla kaçıyor. Diğer faktörler olmasa onlarda 50 yıl gibi bi sürede bitirirler. Bu yüzden ll. seride daha çok karakter hikayelerine ve kuledeki organizasyon vb tarzı işleyip karşılarına hep sağlam adam çıkartıyor

Son olarak böyle büyük bir evren yaratıyorsan bu tarz açıkların olması çok normal. Sonuçta şu an çelişen şeylerden bazıları ilk bölümlerde söylendi. Buna rağmen şu an devam eden en dengeli serilerden bi tanesi

AA konusunda wikinin yeni chapterlar ve blog yazılarıyla sürekli güncel tutulması kafamı karıştırdı biraz doğrusu.
Her aileleden yaklaşık 3 prenses çıkması fikrine ise katılamayacağım. 10 aile dışında da seride birçok aile var; Androssi çıktığı ailenin soyluluğun son demlerinde olduğunu ve hiç prensesi olmadığı söylüyor ve şimdi 10 aileden olmayan muhtemelen ortalama diyebileceğimiz Bia ailesinden 2 prenses birden çıkıyor. Sanırım 10 ailenin birçok prensesi varken ( Ha gibi üye sayısı az olanlar dışında) soyluluk derecesi azaldıkça çıkan prenses sayısı da azalıyor.
Yazar da geniş ve iddialı bir evren oluşturduğundan bazı şeyleri irdelemenin yanlış olmadığı kanaatindeyim, aslında serinin ana fikrini daha çok önemsiyorum tabi de detaylarla seriyi iyice anlamak istiyorum.

Aile derken 10 büyük aileyi kastetmiştim tabiki. Bi blog yazısında yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

AA da bi sıkıntı yok. 17 diydi seri başında şimdi 25.

haaa bölüm yine çok hoşuma gitti. kaiserin yanındakiler ikiz prensesler sanırım. adlarını kaptırdılar mı acaba ? yoksa iş birliği mi ? androssi :utan: acayip güzel çizmiş bu hafta.
onun dışında wagnan ve tatlı ekşinin ehwa'yı bırakıp gitmesi iyi oldu. hatta bi de takım olarak ölürlerse çok iyi olur. o canavarların içinde o kadar zayıf bi ekip sinir bozucu oluyor. baam'ın rice pot'daki konuşmasını pek anlamadım ama rahatsız edici bişeydi. geçen sefer yaptığı gibi canavarı sinir edip gidemedi :D yanlız harbiden baam'ın takımı efsana oldu. daha trende bekleyen yuri var :D onun dışında istasyondaki canavarların hepsi de onunla :D

Çoktan beri Baam'ın badass olmasıyla ilgili gerçekçi olmayan beklentiler vardı. Ve Baam şimdi beklenmedik biçimde aniden davranış kalıplarını değiştirdi, gerçek gücü ise beklediğimizden epey farklı çıktı bakalım ne olacak.
Bir ayrıntı olaraksa diğer takımdan katılan pembeli dalga tutucu kız branch familyden olduğu için 10 aileden denmedi ama Laure'yle aynı soyadını, Phonsekal'i paylaşıyor. Dalga tutucu, uyuşuk olması ve diğer bir Eurasia üyesi Ms ice strawberry'e benzerliği de şüphe bırakmıyor.
Aile derken 10 büyük aileyi kastetmiştim tabiki. Bi blog yazısında yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

AA da bi sıkıntı yok. 17 diydi seri başında şimdi 25.
O yazıyı okuduğumu hatırlamıyorum ama Eurasia ailesinin Enne olayında sonra ailelerinden prenses seçilmesine karşı olduklarını biliyoruz. Hatta Enne'nin seçilmesine de karşıymışlar, ama Po Bidau Gustang baskın çıkmış yani belki de en başından beri karşılar.

Son düzenleme:
[Season 2] Chapter 105

You were surprised by the suddenly-blooming cherry blossoms, right?

I was too, haha.

The weather suddenly got better, so going outside would be ideal.

As the characters of Part 2 meet those of Part 1,

there's a little confusion over Viole (Baam)'s name and what to call him,

but I will try to sort that out afterwards.

If not, then... whatever...

I personally tend to think that if the character Ho from Part 1

had more power and had grown,

he could have become a character like Reflejo.

From here on, rather than focusing on personal grudge or envy,

I plan to frequently deal with the relationships between those with power and authority,

so I guess... Reflejo is a sort of last boss in this department ('2)... haha.

With regards to the Princesses of Zahard,

a Princess who is a direct descendent of one of the 10 House Heads

is especially influential and powerful.

As you can probably tell with Androssi at the moment,

being a Princess of Zahard is an incredible position,

and if a Princess is from one of the 10 Families,

she will become the central power of that Family in the future,

so this is even more incredible.

You could say that among Princesses, Androssi is on a fairly warm and human (?) level.

As for Princesses from the 10 Families, they have clear hierarchical relationships

and don't even treat Regulars as human beings if they're not from the 10 Families.

Of course, they're also just that rare, and there is only one single Princess

who is a direct lineal descendant of one of the 10 House Heads.

Even if we count just the number of Princesses from one of the 10 Families,

there are about 3 of them.

Much information about the Princesses will be revealed next arc,

so I will say the rest then.

Then, please enjoy this new warm weather to your heart's content,

and have a nice week.

Thank you. ^^

-S.I.U.

O değilde çizimleri harbiden güzelleşti adamın. Ve eskisine nazaran daha uzun bölüm çıkartıyor ya da aksiyonsuz full hikaye gittiği için uzun gelmeye başladı.

Baam ın biraz değiştiğini görmek güzel. Bir şeyler olmuştur diyorduk ama o konuşma harici pek bir şey olmamış. Umarım artık 43. katta tamamen olmasa da bazı şeyler açığa kavuşur. Gidişatta o yönde.

Wangnan Cassono yu trenden çıkartmaya çalışacak. Ama trende kalanlar şu anlık sadece Akraptor prence ve miseng. Belki Haoqin in klonundan yardım alabilirler ama o halde bile Cassono nun bulunduğu takım bunları fena harcar. Belki Wangnan hakkında da bazı ipuçları verebilir ilerleyen bölümlerde.

Son olarak ben bu naver diyen sitenin çevirisine tüküreyim. Her bölüm farklı isim kullanıyor akılsızlar

Of course, they're also just that rare, and there is only one single Princess

who is a direct lineal descendant of one of the 10 House Heads.
Tamam anladım, peki bu kısımda 10 ailenin prensesleri arasında sadece birinin mi kendi aile lideriyle Zahard arasında bir köprü olduğunu söylüyor? Koon Manchenny Zahard'ın yüksek sıralama ve otoritesi gibi?
Trende kalanlar arasındaki güç dengesiz tabi de Cheng en güçlü 5 E seviye arasındaydı, Anak ve Ran gibi. Quetro da ortalama üstü bir dalga tutucu, onları da unutmamak lazım. Gidişatta radikal değişiklikler geliyor gibi duruyor.
Çevirilerde farklı telaffuzlara alıştım da Cherry La bir anda Phonsekal Iruroe oluverdi.

Tamam anladım, peki bu kısımda 10 ailenin prensesleri arasında sadece birinin mi kendi aile lideriyle Zahard arasında bir köprü olduğunu söylüyor? Koon Manchenny Zahard'ın yüksek sıralama ve otoritesi gibi?
Trende kalanlar arasındaki güç dengesiz tabi de Cheng en güçlü 5 E seviye arasındaydı, Anak ve Ran gibi. Quetro da ortalama üstü bir dalga tutucu, onları da unutmamak lazım. Gidişatta radikal değişiklikler geliyor gibi duruyor.
Çevirilerde farklı telaffuzlara alıştım da Cherry La bir anda Phonsekal Iruroe oluverdi.
10 ailenin ismini taşıyan tek prenses var. Ailenin yan dallarıyla birlikte 3 tane oluyor toplam.

10 ailenin ismini taşıyan tek prenses var. Ailenin yan dallarıyla birlikte 3 tane oluyor toplam.
Sıkıntılı duruyor; sayısız üyeye ve brancha sahip olan aileler varken, sadece birkaç tane brancha, daha az üyeye sahip olanlar da var. Bir de sıralamada üstte birkaç bin yaşında ana aile prensesleri varken, umut vadeden diğerlerinin seçilme imkanı bulamaması.
Mantıklı olan tarafları da yok değil. Prenseslerin arasında rekabet ve dövüşleri rastlanmadık olmadığını hatta ölümle sonuçlanabileceğini biliyoruz. Yani eğer bir prenses çok da yetenekli değilse diğerleri tarafından elenir ve yerine o aileden başka biri seçilebilir. Bunun yanısıra dediğim gibi koltuğunu uzun süredir koruyan prensesler, ailelerinden yetenekli kişilerin prenses olma şansını engelliyor.

Son düzenleme:
Yeni bölüm gerçekten güzeldi. Baamın gerçek gücünün kendi ideolojisi ile çelişmesi ekstra muhteşemdi. Tavırları o yüzden değişti baamın. Ama görünüşe göre yine ideolojisinden sapmayacak. Thron u ve ruhları alınca bi kaç laf söylenmişti. Kendi gücü ile savaşsın diye. O sırada demiştim o güçleri alabilmesi baamın gücünü gösterir diye ama tabiri caiz se baamın esad gücünün direk "black hole" mantığıyla aynı olacağını düşünmüyordum kişiliğiyle çatışcağından, zati şeytan da bahsediyor bu durumdan. Gerçi bu gücünün bir özelliğide olabilir. Ekstradan baamın şeytanın konuşmasından sonra bariyeri kırması da ilginç anektod olmuş.

Wangnan ilginç çocuk. Seviyorum aslında ve güçlenmesini de istiyorum. Skill seti değişmesi lazım tabi. Poke topu nedir abi... Ve kararlarında olgun davranıyor. Ha hepsi benim suçum ayakları bazen bayıyo da karakteri oturmuş biri. Rachel takımıyla olan kapışmalarıda güzel side story olacak yandan yandan.

Chang takımının diğer 2 fug üyesini alıp ayrılması başka bir ilerde baama destek olacak güçlü takımın ortaya çıkmasına yol açacak.

Gelelim kaisere bu adamın 1000 sene d seviyede durması o adamın d seviyesinde olduğunu göstermez. Aksine 1000 sene adını kaptırmaması d seviyenin onun için hiçbirşey olduğunu gösterir. Bu seviyeler sadece alt sınırı gösterir. Üst sınırla alakası yok olayın. Urekin d seviye iken kolaylıkla ranker devirecek seviyede olması güzel örnektir buna. Ha kaiser bu seviyenin bu kadar üstünde de neden tırmanmıyo. Çok bariz bi şekilde belli ki adam güzelce sitemini kurmuş. Herkes sana hizmet ediyo. Rankerların giremediği yerde sen en güçlüsün. Daha ne istersin. Ekstradan cillop gibi 2 prenses de yanında :) Sen olsan ayrılır mısın?

Neyse sonlandırıyım yazıyı. Ek olarak çizimler gerçekten gözle görülür gelişme içinde. Fan service e de başlamış zaten. Konu yönetimini de güzel yapıyor. Özellikle androssi baam birleşmesini dört gözle bekliyorum :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık