Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Kallavan bence fiziksel olarak da mental olarak da tam bir Nazi subayı kendisinden tek beklentim mertliğin özünün Baam'a geçmesine yarayıp onu high ranker seviyesine taşıması.

Savaşın gidişatı açısından Beyaz Kallavan'ı oyalama işlevini yerine getirip bir şekilde ölmeden sıvışarak paçayı oradan kurtaracaktır. Baam henüz tam gücünü açığa çıkarmış olmasa da çift kolunu kullanan Kallavan karşısında herhangi bir şansı olmaz diye düşünüyorum. Fakat genelde dramatik anlarda yükselen bir karakter olduğu için önemli bir kişinin ölümü gerçekleşirse Kallavan'a ciddi bir yara verebilir.

Bu savaşta önemli bir karakterin kaybedilmesi hem Baam'ın gelişimi, hem de fug'daki yükselişi için kritik. Bu ne kadar üzülsem de jinsung ha olacak gibi. Baam Zahard'ın aksine duygularıyla hareket eden dostluğu birinci plana alan bir karakter olduğu için bir dostun kaybı ona en büyük gücü sağlayacak muhtemelen. Başka türlü Kallavan'a ciddi bir hasar verme durumu söz konusu olamaz ki Kallavan bir ideolojiyi temsil eden önemli bir karakter olduğu çin bu savaştan sonra da karşımıza çıkacak muhtemelen.

Arch sonuna gelirsek ağır kayıplara rağmen bizimkiler ağır bir hezimet verecek karşı tarafa. Zahard aşırı sinsi olduğu için orada her ihtimale karşı yedek bir filo olabilir hatta. Bunun haricinde Baam yüksek ihtimalle adaylık statüsünden kurtulacak ve avcı kategorisine terfi ettirilecek. Böylece Luslec gibi ağır topları ve diğer antik avcıları görmeye başlayacağız seride. En azından benim temennim bu yönde.
Çok güzel yazmışsın içimdekileri. Bu arc başlamadan kalavan vs baam ile ilgili türlü beklentilerim vardı ama şu an artık senin yazdıgın gibi düşünüyorum. Kalavan ne olur bilemem umursamıyorumda artık ama bencede burda biri ölecek ve o kişi ustası olacaktır.

Ayrıca Beyazı da serinin başından beri gözümüze sokuyor eskiden şöleydim eskiden böleydim diye. Umarım hakkını verdirir karaktere. Maschenny zahard var daha onu kime oyalatıcak merak içersindeyim:bilmem:

Kuvvetle muhtemel dediğin gibi artık adaylıktan çıkıp avcı statüsünü alıcaktır ama merak ettigim acaba luslec de yozlaştımı?
Yoksa ustasının ve arlenin iradesini mi izliyor?

Kallavan'ın kötü bir karakter olduğunu düşünmüyorum. Bir şekilde askerlerini düşünmesinden ve görev bilincinden dolayı Zahard'ın diğer vahşi katillerinden ayrılıyor. Ayrıca bu seride net iyi ve kötü algısı da yok. Zahard gözümüze büyük bir zalim imparator gibi geliyor lakin birkaç arch öncesini hatırlarsak beyaz ve karaka'nın da çok farklı bir yanı yoktu.

Hikaye hakkında çok bilinmeyen var. Ve hepsini idrak etmeden yargıya varmak doğru değil. Şahsen kallavan'ın bizim tarafa geçeceğine zerre ihtimal vermiyorum. Görevine, aldığı emirlere aşırı bağlı despot bir asker çünkü kendisi. Baam'ın rakibi olunca biraz küçümsendi tabii ama jinsung ha ile kapışıp istasyona yaralı bir şekilde gitmesine rağmen Yuri tarafından bile durdurulamayan birinden bahsediyoruz. Baam onu gördüğünde boşuna bu savaş alanındaki en güçlü kişi demiyor.

Bu savaş Baam vs Kallavan'dan ziyade Zahard'a karşı verilen direnişin umut ışığı olması adına önemli. Fug kuvvetleri ve belki de bilmediğimiz başka güçler sürekli yenildikleri için öğrenilmiş çaresizlik içindeler. Savaş belki kuleyi içine alacak kadar büyük çapta değil. Ama sonucunun bütün kuleyi değiştireceği de kesin. Yoksa Baam'ın eninde sonunda ulaşacağı seviyede filo komutanlarının gücü bile anlamsız. Fakat henüz çok erken, hikaye derinliği açısından şu an bu karşılaşmanın galibi olması mantıklı değil.

Hülasa Beyaz güzel harcanacak vesselam.
Çok güzel yazmışsın eline sağlık.Bende genel olarak böyle düşünüyordum, kallavanın o mührü kırmasını da bekliyordum.Şimdi benim düşündüğüm kallavanın hep baamın ne kadar güçleneceği konusunda aşırı bir merakı oldu, savaşın ortasında da yeminini bozup mührü kırdı bence savaşın ilerleyen zamanlarında baamın gücüne inanırsa baamı kral yapmaya çalışabilir. Kallavanın sosyopatlığı aslında bir kral etrafında bütün kuleyi birleştirip savaşı önlemek ki baamın geçmişinide bilmiyor belki zahardı çarpık kral olarak görüp Kulenin baamın etrafında şekillenceğini düşünürse taraf değiştirebilir.Tabi sizin dediklerinizin olması daha olası sadece ben bu seride farklı düşünmeyi çok seviyorum.

Kallavan daha en baştan tuzağa düşürüldüğünü farketti. Şimdi de kendi adamları feda ediliyor. Eskiden jinsung ha’yla bi ilişkisi olmuş. Taraf değiştirme ihtimali var ama ben de pek sanmıyorum. Emre sadık bi asker çünkü. Belki ölürken zamanında taraf değiştirmediği için pişman olduğunu falan söyler.

Baam’in dinlenmesi lazım çocuk hala thorn’u kapatmadı. Az dinlen işte nasılsa white tutuyor adamı.
Tahmin edildiği gibi white baam’e ruhları kullanmayı öğretecek. Kallavan’ı o sayede baam durdurabilir. Yenmeleri şart değil bu duvar patlatma planını bozmaları lazım.

kafesi kullanarak bişey plandıkları söylendi ve bu planın ne olduğunu da okuyucular bilmiyor. O plan gösterilmeden kafes patlamaz.

Çok güzel yazmışsın içimdekileri. Bu arc başlamadan kalavan vs baam ile ilgili türlü beklentilerim vardı ama şu an artık senin yazdıgın gibi düşünüyorum. Kalavan ne olur bilemem umursamıyorumda artık ama bencede burda biri ölecek ve o kişi ustası olacaktır.

Ayrıca Beyazı da serinin başından beri gözümüze sokuyor eskiden şöleydim eskiden böleydim diye. Umarım hakkını verdirir karaktere. Maschenny zahard var daha onu kime oyalatıcak merak içersindeyim:bilmem:

Kuvvetle muhtemel dediğin gibi artık adaylıktan çıkıp avcı statüsünü alıcaktır ama merak ettigim acaba luslec de yozlaştımı?
Yoksa ustasının ve arlenin iradesini mi izliyor?
Öncelikle teşekkürler. Luslec Baam'ın avcı adayı olarak seçilmesini sağlayanlardan olduğu için ben yenilikçi biri olduğunu düşünüyorum. Seride karşımıza çıkan avcılara dikkat edersek hepsinin ortak özelliği yaşlılarla iyi geçinemeyip, baş kaldıran biraz asi kişiler olmaları. Fakat fug'da önemli kararları alan yaşlılar olduğu için ancak luslec gibi çok güçlü bir avcı sözünü geçirebiliyor muhtemelen onlara.Yama ve elçi arasındaki sohbete dikkat ederseniz onu kafesi taşımaya zor ikna ettiğini görürsünüz. Zira elçi bile Baam'ı görmesine rağmen savaşı kazanma umudunun çok az olduğunu düşünüyor. Baam'ın Zahard'a karşı tek şansı hem avcıların hem de yaşlıların desteğini alabilmek. Genç avcıları kafaladı sayılır ama henüz antik avcıları ve yönetimdeki yaşlıları bilmiyoruz, onlar için bu savaş bir kilit nokta. Zahard bu savaşı nasıl izliyorsa yaşlılar da aynı şekilde izliyor muhtemelen. Fug ilk çıktığında korkutucu ve zalim bir örgüt olarak lanse edildi ama genelde kral ve 10 aile tarafından hakkı yenmiş kişilerden oluşuyor üyeleri, örneğin jinsung ha'nın katılış hikayesi epey üzücü.

Kulede bir devrim gerçekleştiriliyor ve bunu sağlayan da baam. Zahard'a karşı en ufak umut ışığı olduğunda uyuyan avcılar ve fug'u yöneten yaşlılar da buna sessiz kalmayacaktır.

Son düzenleme:
Kallavan daha en baştan tuzağa düşürüldüğünü farketti. Şimdi de kendi adamları feda ediliyor. Eskiden jinsung ha’yla bi ilişkisi olmuş. Taraf değiştirme ihtimali var ama ben de pek sanmıyorum. Emre sadık bi asker çünkü. Belki ölürken zamanında taraf değiştirmediği için pişman olduğunu falan söyler.

Baam’in dinlenmesi lazım çocuk hala thorn’u kapatmadı. Az dinlen işte nasılsa white tutuyor adamı.
Tahmin edildiği gibi white baam’e ruhları kullanmayı öğretecek. Kallavan’ı o sayede baam durdurabilir. Yenmeleri şart değil bu duvar patlatma planını bozmaları lazım.

kafesi kullanarak bişey plandıkları söylendi ve bu planın ne olduğunu da okuyucular bilmiyor. O plan gösterilmeden kafes patlamaz.
Teşekkürler. Aynı fug'da gördüğümüz çatışmalar gibi Zahard'ın kuvvetleri arasında da büyük fikir ayrılıkları var. İlerleyen zamanlarda taraf değiştirenler mutlaka olacaktır. Değişimi arzulayan herkes Baam'ı takip etmesi gerektiğini bir şekilde hissediyor. Bunun en güzel örneği de Ha Yuri. Bir diğer örnek Mazino, kendisinin amacı ne? Kuleden çıkmak. Fakat bunu yapabilse yapardı. Baam ile niye ilgileniyor? Belki de bu amacı için. Şimdilik bu hususların aydınlanması adına erken bir zaman.

Farklı düşünmek güzeldir çünkü fikirler çatışmalardan doğar. Zaten Tog epey gizemli bir seri ve ne olacağını kestirmek de çok mümkün değil bu nedenle.

Ne Kallavan'mış be yaa. Jinsung Ha'nın bu adama ölümcül darbe vurması ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Karaka adamı gıdıklayamadı bile. Bam bi kaç çizik attı. White baya havalı ama ciddi bir zarar vereceğini zannetmiyorum. Cha ne kadar güçlü bilmiyorum ama Kallavan'ı yenebilme şansı olan tek kişi Evankhell bence. Yama'ya da şans vermiyorum açıkçası. Kallavan'ın sıralamasını baya merak ediyorum. Tahminimce 50-100 arasıdır.

Savaşın da kazanılması aşırı zor. Savaşın bu aşamasına kadar ciddi bir kayıp vermeyip kazanmaları bile mucizevi. Daha Yastracha ve onun ordusu var duvarın arkasında. Zahard'ın ordusunda bi dünya yüksek seviyeli var. Hangi birini yenip savaşı kazanacaklar. Bu savaşın kazanılması için ihanet şart. Khun Hynd Luch ihanet edecekmiş gibi duruyor. Poe Bidau Lyboric Khun da ailevi sebepten ötürü ihanet edebilir.

Ne Kallavan'mış be yaa. Jinsung Ha'nın bu adama ölümcül darbe vurması ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Karaka adamı gıdıklayamadı bile. Bam bi kaç çizik attı. White baya havalı ama ciddi bir zarar vereceğini zannetmiyorum. Cha ne kadar güçlü bilmiyorum ama Kallavan'ı yenebilme şansı olan tek kişi Evankhell bence. Yama'ya da şans vermiyorum açıkçası. Kallavan'ın sıralamasını baya merak ediyorum. Tahminimce 50-100 arasıdır.

Savaşın da kazanılması aşırı zor. Savaşın bu aşamasına kadar ciddi bir kayıp vermeyip kazanmaları bile mucizevi. Daha Yastracha ve onun ordusu var duvarın arkasında. Zahard'ın ordusunda bi dünya yüksek seviyeli var. Hangi birini yenip savaşı kazanacaklar. Bu savaşın kazanılması için ihanet şart. Khun Hynd Luch ihanet edecekmiş gibi duruyor. Poe Bidau Lyboric Khun da ailevi sebepten ötürü ihanet edebilir.
Beyaz yine alamazsa en boş karakterlerden biri olacak gözümde. Duvardayken tam gücümde senin gibilere papuç bırakmazdım demeyi çok iyi biliyor kendileri. En azından iki kolunu kullanmaya zorlaması lazım. Yastracha'nın ipini köpek adamlar çekecek galiba. Ama bizim ekip fuga bu kadar alışmadan bu savaştan sonra bi 20 yıllığına 77. katta eğitim görmeli artık. Ha Jingsun kurtaracam derken kendini koruyanlardan ciddi kayıplar vermesi lazım Baam'ın. En uygun aday Evankhell gibi duruyor. Karakter gelişimi tamamlanır umarım Baam'ın.

Öncelikle teşekkürler. Luslec Baam'ın avcı adayı olarak seçilmesini sağlayanlardan olduğu için ben yenilikçi biri olduğunu düşünüyorum. Seride karşımıza çıkan avcılara dikkat edersek hepsinin ortak özelliği yaşlılarla iyi geçinemeyip, baş kaldıran biraz asi kişiler olmaları. Fakat fug'da önemli kararları alan yaşlılar olduğu için ancak luslec gibi çok güçlü bir avcı sözünü geçirebiliyor muhtemelen onlara.Yama ve elçi arasındaki sohbete dikkat ederseniz onu kafesi taşımaya zor ikna ettiğini görürsünüz. Zira elçi bile Baam'ı görmesine rağmen savaşı kazanma umudunun çok az olduğunu düşünüyor. Baam'ın Zahard'a karşı tek şansı hem avcıların hem de yaşlıların desteğini alabilmek. Genç avcıları kafaladı sayılır ama henüz antik avcıları ve yönetimdeki yaşlıları bilmiyoruz, onlar için bu savaş bir kilit nokta. Zahard bu savaşı nasıl izliyorsa yaşlılar da aynı şekilde izliyor muhtemelen. Fug ilk çıktığında korkutucu ve zalim bir örgüt olarak lanse edildi ama genelde kral ve 10 aile tarafından hakkı yenmiş kişilerden oluşuyor üyeleri, örneğin jinsung ha'nın katılış hikayesi epey üzücü.

Kulede bir devrim gerçekleştiriliyor ve bunu sağlayan da baam. Zahard'a karşı en ufak umut ışığı olduğunda uyuyan avcılar ve fug'u yöneten yaşlılar da buna sessiz kalmayacaktır.
Elçi diye Khel Hellamdan bahsediyorsun, o elçi değil fugun ulularından(yaşlılarından) biri, uluların hepsi pasif durumda o yüzden sıralamada falanda yer almıyorlar ama gayet güçlüler Khel Hellam, Yama ve Evankhelle karşı savaşabiliyordu, büyük ihtimalle aktif olduğunu göstermek istemediği için savaşta aktif yer almak istemiyor. Ek olarak Zaharda karşı elle tutulur başarıları olmadığı için kazanacaklarını yeterince emin olmadıkça savaşa girmek istemiyorlar.

Elçi diye Khel Hellamdan bahsediyorsun, o elçi değil fugun ulularından(yaşlılarından) biri, uluların hepsi pasif durumda o yüzden sıralamada falanda yer almıyorlar ama gayet güçlüler Khel Hellam, Yama ve Evankhelle karşı savaşabiliyordu, büyük ihtimalle aktif olduğunu göstermek istemediği için savaşta aktif yer almak istemiyor. Ek olarak Zaharda karşı elle tutulur başarıları olmadığı için kazanacaklarını yeterince emin olmadıkça savaşa girmek istemiyorlar.
Evet o ulu muydu elçi miydi hatırlayamadım orasını, geri dönüp bakmadığım için ama uluların savaşı yakından takip ettiği bir gerçek. Umut görürlerse ummadığımız yerlerden destek gelebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık