Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Bu Shonen Jump sıralaması ile bu dergide başka bir arc daha kaldırmaz bu seri bence. Ya biter ya da illa devam edecekse başka dergiye kaydırırlar.
2008 yapımı bu seri, 8 yıldır yayınlanıyor yani. 3-4 yıllık olsa hak vereceğim de değil işte. O yüzden hiç sanmıyorum bitireceklerini. :)

2008 yapımı bu seri, 8 yıldır yayınlanıyor yani. 3-4 yıllık olsa hak vereceğim de değil işte. O yüzden hiç sanmıyorum bitireceklerini. :)
Kaç yıl olması önemli değil. Getirisi önemli. 8-9 yıl yayınlanıp hikayesi istenirse devam edebilecek durumda olupta biten seriler var. Örnek: Katekyo Hitman Reborn ki ilk 25-26 toplam cilt satışı Toriko'dan iyi. Uzun süre yayınlanmış serinin mangakasına gidipte hadi 4 hafta sonra final yapacaksın demiyorlardır heralde. Önüne bir süreç konuyordur. Seri son haftalarda son sırada, bende bu şekilde devam ederse dedim, dergi için sıralama önemli ve Toriko'nun onu idare edebilecek özel bir getirisi yok.

Kaç yıl olması önemli değil. Getirisi önemli. 8-9 yıl yayınlanıp hikayesi istenirse devam edebilecek durumda olupta biten seriler var. Örnek: Katekyo Hitman Reborn ki ilk 25-26 toplam cilt satışı Toriko'dan iyi. Uzun süre yayınlanmış serinin mangakasına gidipte hadi 4 hafta sonra final yapacaksın demiyorlardır heralde. Önüne bir süreç konuyordur. Seri son haftalarda son sırada, bende bu şekilde devam ederse dedim, dergi için sıralama önemli ve Toriko'nun onu idare edebilecek özel bir getirisi yok.
Daha 4 hafta önce 6.ymış Toriko. Sonrasında 16-13-15 sıralaması ki bu da muhtemelen geçiş bölümleridir 8 hafta geriden geliyor anket malum. Toriko jumpın kolay bırakabileceģi bir seri deģil. Ona bakarsan Bleach de sürekli sonlarda ama yıllardır yayınlanıyor.

Daha 4 hafta önce 6.ymış Toriko. Sonrasında 16-13-15 sıralaması ki bu da muhtemelen geçiş bölümleridir 8 hafta geriden geliyor anket malum. Toriko jumpın kolay bırakabileceģi bir seri deģil. Ona bakarsan Bleach de sürekli sonlarda ama yıllardır yayınlanıyor.
Bleach mesela haftalık öyle ama cilt satışları oldukça iyi torikoda öyle olabilir bir getirisi olmasa mangakalar kendi yarıda bırakır bence.İşte masal anlatmayınca haftalık olarak çok satmıyor işte naparsın. :D

Bleach son yıllarda kötü ve ne zaman biteceği bilinmese de final arkında. Bleach'in 1 milyonu geçmiş cilt satışı var. Ayrıca Japonya dışında da popülerliği vardı. Yani para kazandırdı. Bunu Millenium ile de tartıştık. Son sıralara gidip gelen serilerin bir çoğu final evresine girmiş: Nisekoi öyle, Gintama öyle, Bleach öyle. Bitirecekleri seriyi bitirirler. Gerçi Toriko'ya süre verselerde bu hızla sizin olacağını düşündüğünüz arkları da yapar. :D

Bleach son yıllarda kötü ve ne zaman biteceği bilinmese de final arkında. Bleach'in 1 milyonu geçmiş cilt satışı var. Ayrıca Japonya dışında da popülerliği vardı. Yani para kazandırdı. Bunu Millenium ile de tartıştık. Son sıralara gidip gelen serilerin bir çoğu final evresine girmiş: Nisekoi öyle, Gintama öyle, Bleach öyle. Bitirecekleri seriyi bitirirler. Gerçi Toriko'ya süre verselerde bu hızla sizin olacağını düşündüğünüz arklarıda da yapar. :D
http://myanimelist.net/forum/?topicid=1369397

Bak burda ilk günden son güne cilt satışı verilmiş Torikonun ve en başındaki satışla şimdiki arasında pek fark yok. En çok 450 bin satmış ama genelde 250 300 350 arasında gidip geliyor. Ona rağmen KHR FT gibi serilerden çok daha iyi durumda. Yani Toriko 1 milyon satarken 250 binlere düşse tamam haklısın diyeceğim de hiç 500 bini bile görmemiş bu seri zaten. :D

http://myanimelist.net/forum/?topicid=1369397

Bak burda ilk günden son güne cilt satışı verilmiş Torikonun ve en başındaki satışla şimdiki arasında pek fark yok. En çok 450 bin satmış ama genelde 250 300 350 arasında gidip geliyor. Ona rağmen KHR FT gibi serilerden çok daha iyi durumda. Yani Toriko 1 milyon satarken 250 binlere düşse tamam haklısın diyeceğim de hiç 500 bini bile görmemiş bu seri zaten. :D
Zaten o yüzden serinin final yapmaması için bir sebep yok diyorum ya. KHR nasıl final yaptıysa bu da yapar. Satışlarında özel bir durum yok. Dergideki sıralamasıda pek parlak değil.

Zaten o yüzden serinin final yapmaması için bir sebep yok diyorum ya. KHR nasıl final yaptıysa bu da yapar. Satışlarında özel bir durum yok. Dergideki sıralamasıda pek parlak değil.
Ya sen şimabukuro senseiyi hiç anlamamışsın ya, üzdün şu an. :( Sensei bu işi para şan şöhret rant vs için yapmak istese seriyi drama ecchiye boğardı. Naruto gibi bir karaktere dram yükler, sonra onu dramatik şekilde öldürür sonra dramatik bir metodla diriltir sonra yine öldürürdü. Fb ile verilen drama hiç girmedim farkındaysan. Bu diğer seriler için de böyle. Toriko bu yüzden farklı işte. :)

Şöyle bir baktım kurbağa cidden komediymiş o kısımları iyi akıl etmiş mangaka.
Yalnız bu Joa ne ayak bir bizimkilerle takılıyor ortak düşman hesabı sonra da kapışmaya başlıyor sanırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık