Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Toei Animation

Zaten az para veriyorlarmış, üstüne bi de stajyer çalıştırıyorsalar.
Kaliteli adamlar böyle bir projede çalışmazlar zaten. OP bitmiş.Yıllarca ara vermeden de bir yol olmaz.

İlk 5te falan diyorlardı. Sanırım pek laf yemiyorlar Japon ağabeylerden.
OP Türkiye'de yayınlanıyor olsaydı ne kadar kötü de olsa açar ben de izlerdim.Amaç o an vakit geçsin yani.Tıpkı yıllarca leş gibi olmasına rağmen sırf alışkanlıktan dolayı Kurtlar Vadisi'ni izlediğim gibi.

Bir de beyler oradaki çalışanların ne kadar kazandığıyla konumuzun alakası yok.O şirketin başındaki adamların vizyonu,düşüncesi ve para sevdasına bağlı bu işler. Madhouse'un sahipleri altlarındaki çalışanlarını paraya boğmuyor ya.

Bir bölüme ayırdıkları bütçe, o bölümün kalitesini belirleyen şeydir zaten. Ne kadar köfte o kadar ekmek.

Bleach'in animesini övmek nedir? Naruto ile aynı şirket yapıyor. Naruto'nun daha kötü çizimi falan. Neden acaba?
Çünkü Bleach'te karakterden başka çizilecek bir şey yok. Gerçi onda bile arada sırada berbat etmişler gördüğümüz üzere.

Toei'yi Pierrot'u övemezsiniz kusura bakmayın. Madhouse, Ufotable gibi şirketler varken bunlar iyi diyemezsiniz.
Madhose şu 2 seriyi çizse şuan sanat eseri izliyorduk. Bleach'in animesinin kalitesi 10 katına çıkmıştı.
Niye az ile yetinelim kötü ile yetinelim ki daha iyisi varken? Bunu anlamıyorum cidden.
Savunmayın şu tırt şirketleri.
Madhouse OP serisine el atsa 700 bölüm yerine 150 bölümlük bir anime çıkardı herhalde ortaya ve OP şimdiki hasılatının yarısına bile ulaşamamış olurdu.

Kaliteli adamlar böyle bir projede çalışmazlar zaten. OP bitmiş.Yıllarca ara vermeden de bir yol olmaz.

OP Türkiye'de yayınlanıyor olsaydı ne kadar kötü de olsa açar ben de izlerdim.Amaç o an vakit geçsin yani.Tıpkı yıllarca leş gibi olmasına rağmen sırf alışkanlıktan dolayı Kurtlar Vadisi'ni izlediğim gibi.

Bir de beyler oradaki çalışanların ne kadar kazandığıyla konumuzun alakası yok.O şirketin başındaki adamların vizyonu,düşüncesi ve para sevdasına bağlı bu işler. Madhouse'un sahipleri altlarındaki çalışanlarını paraya boğmuyor ya.
Acaba bu kadar uzun soluklu bir seriyi Madhouse alsa onlar da bu kadar bozar mıydı? Bence onlar da bocalardı ama bu kadar değil.

Belki de Toei anime dünyasını içten çökertmek istiyordur. Kesin yabancı bi şirket yakında bunları satın alır hain planlarını gerçekleştirmek için :oleyo:

Bir bölüme ayırdıkları bütçe, o bölümün kalitesini belirleyen şeydir zaten. Ne kadar köfte o kadar ekmek.
Hala izliyorum. İlk serinin sadece 1 bölümünü perşembe gece izleyememiştim. Çakır ölünce gıyabında cenaze namazı kılındı. Halit karakterini canlandıran adamı Çakır'ı öldürdü diye darp etmişlerdi zamanında. One piece burada olasaydı, Sanji için aynısını yaparlardı.

Aslında önemli olan çizimin kötü olması değil, bıraktığı atmosfer. Mesela Berserkin animesi bence gayet hoştu çizimleri kötü olsa bile. Bunun dışında Opun ilk bölümler sanki daha bir kaliteliydi.(Gerçi bir bölüm için kullanılan çizgiroman sayısıda etkili) Ne biliyim şu güncel bölümler bana hep yapmacık ve çocuksu geliyor.

Animelerin kalitesindeki tek etken çizimler değil, çok abartmadıkca insanlar burun kıvırmaz. Naruto'nun ilk serisinin ve Op'un ilk 400 bölümünün de çizimleri ahım şahım güzellikte değil ama insanı seriye bağlıyordu. Animasyondanmı kaynaklı kullanılan renklerdenmi seslerdenmi bilmiyorum bir noktadan sonra çok bozmuşlar yapanlar aynı insanlar olmasına rağmen. Sadece çizimleri efsane olan ama ruhu olmayan seriler (Another tarzı birebir gerçekçilikle resmedilmiş sokaklar falan düşünün işte) ve çizimleri çok güzel olmamasına rağmen insanı içine çeken seriler var. Nadiren bu iki unsurun da olduğu seriler çıkıyor piyasa ve en tepeye yerleşiyor.(HxH). Umarım bir gün OP'u da bu kalitede izleriz.

Son olarak, lanet olsun 45 kilo Robin'e 30 kilo meme çizen Toei'ye diyorum

Madhouse OP serisine el atsa 700 bölüm yerine 150 bölümlük bir anime çıkardı herhalde ortaya ve OP şimdiki hasılatının yarısına bile ulaşamamış olurdu.
O kadar az olmazdı. 500-600 arası bir şey olurdu muhtemelen. Ama doğru filler yerine ara verirlerse manga satışında gözle görülebilir bir düşme olabilir.

O kadar az olmazdı. 500-600 arası bir şey olurdu muhtemelen. Ama doğru filler yerine ara verirlerse manga satışında gözle görülebilir bir düşme olabilir.
4-5 manga bölümüne 1 anime yapıyor adamlar yahu nereye 500-600 anime çıkaracaklar. 2 mangadan 1 anime yapsalar 700'den 350'ye iniyor zaten sen düşün gerisini. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık