Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] The Promised Neverland

Ölmüş gibi duruyor ama bence ölmedi. Anne de kendinden emin ama kaçamayacaklar diyor. Bence bu anne ölecek çok acı bir biçimde hemde.
@Wataame Daisuki

Bence Anne Norman'ı şeytanlara vermedi. Orada hem çocuklara hem diğerlerine fake attı. Şurada her zamanki yerin aksine farklı bir yere götürüyor Norman'ı
http://mangadenizi.com/manga/the-promised-neverland/30/18

Festival(ya da hasat zamanı mıydı? İsmini tam hatırlamıyorum.) zamanından önce üç çocuğun ölmesi mantıksız geliyor bana.Kaldı ki annenin son ana kadar çocukları öldürmeyeceği defalarca vurgulandı. Anne çocukların vaktinden önce ölmesini istemiyordu. Norman'ı ayrı bir yerde tutarak hem çocukların direncini kırabilirdi hem de çocukların direncini kırmasa bile olası bir kaçış planında bir şekilde Norman'ı koz olarak kullanabilirdi. Bence Norman hala çiftliğe çok yakın bir yerde.

Bir de açıkçası ben annenin canice bir biçimde ölmesini istemiyorum. O zekaya yazık resmen. Anne başarı basamaklarını tırmanıp büyükanne falan olmalı. :D

@Wataame Daisuki

Bence Anne Norman'ı şeytanlara vermedi. Orada hem çocuklara hem diğerlerine fake attı. Şurada her zamanki yerin aksine farklı bir yere götürüyor Norman'ı

Festival(ya da hasat zamanı mıydı? İsmini tam hatırlamıyorum.) zamanından önce üç çocuğun ölmesi mantıksız geliyor bana.Kaldı ki annenin son ana kadar çocukları öldürmeyeceği defalarca vurgulandı. Anne çocukların vaktinden önce ölmesini istemiyordu. Norman'ı ayrı bir yerde tutarak hem çocukların direncini kırabilirdi hem de çocukların direncini kırmasa bile olası bir kaçış planında bir şekilde Norman'ı koz olarak kullanabilirdi. Bence Norman hala çiftliğe çok yakın bir yerde.

Bir de açıkçası ben annenin canice bir biçimde ölmesini istemiyorum. O zekaya yazık resmen. Anne başarı basamaklarını tırmanıp büyükanne falan olmalı. :D
Zaten bende öyle düşünüyorum çünkü Norman ın yüzü normal değildi hem normalde şeytanlar falan geliyordu. Zaten Ray in ilk nakledilmesi gerekmiyor mu Norman sonradan süpriz oldu zaten Anne nin yıllarca ajanlığını yapmış bu çocuk kendinin nakledileceğini biliyordu ama bilmiyorum olaylar farklı yerlere geçti gene..

@Wataame Daisuki

En mantıklısı bu sanırım, yoksa anne bu kadar kasmazdı. Ama asıl dış dünyayı merak ediyorum, buralar hayal dünyası gibi duruyor. Bu kadar zeki çocukların dışarıda yapacakları merak uyandırıcı.

Anne özel diye Krone tarafından vurgulandı, Emma'yı anne olarak düşünüyor gibiydi zaten. Onunda zekası bunlardan az değildir ama onun kaçma fikri neden yok çözemedim. Dış dünyayı bildiğinden mi? Bu işin sonu yok sonuçta yalan bir hayat yaşamak o kadar sene hemde anne gibi zeki birisi neden seçer?

En mantıklısı bu sanırım, yoksa anne bu kadar kasmazdı. Ama asıl dış dünyayı merak ediyorum, buralar hayal dünyası gibi duruyor. Bu kadar zeki çocukların dışarıda yapacakları merak uyandırıcı.

Anne özel diye Krone tarafından vurgulandı, Emma'yı anne olarak düşünüyor gibiydi zaten. Onunda zekası bunlardan az değildir ama onun kaçma fikri neden yok çözemedim. Dış dünyayı bildiğinden mi? Bu işin sonu yok sonuçta yalan bir hayat yaşamak o kadar sene hemde anne gibi zeki birisi neden seçer?
Muhtemelen Anne daha önce bulunduğu çiftlikten kaçtı ya da bir şekilde dış dünya hakkında bilgi sahibi oldu.
Şurada büyükanne geçmişte bu tarz bir durumla baş ettiğini ve İsabella'nın da baş edebileceğini söylüyor. Bu sahneye bakarak büyükanne ve İsabella'nın derin bir geçmişi olduğunu söyleyebiliriz bence.

Bir de daha önce dış dünyayı hiç görememiş olan Krone bile dış dünyada insanların olduğunu biliyordu.
Hal böyleyken özel olduğu söylenen annenin daha çok şey bilmesi çok doğal olurdu.

Soruya gelecek olursak, yukarıda da yazdığım gibi, bence anne dış dünyayı gördü. Durumu değiştirmek o kadar güçtü ki pes etti ve bir şekilde geri döndü. Annenin çocuklardan tek farkı çocuklara kıyasla daha realist olması bence. Dış dünyada durumun ne kadar kötü olduğunu bildiğinden kaçmak istemiyor. Çocukların yaşayabileceği en iyi hayatın, kararlaştırılmış zamanlarının sonuna kadar evin içinde yaşamak olduğunu söylemesinin sebebi de bu hatta. Dış dünyada o kadar süre bile yaşayamazlar çünkü. Ben de dış dünyayı bayağı merak ediyorum bakalım. Ellili bölümlerden sonra görürüz belki. :D

Manga fena değil. İlk bölümde çok sıkılmıştım çocuk mevzusu olduğundan lakin ilerledikçe okuttu kendini bir şekilde. Hala bu yaş-eylem olayı, klişeler ve bir takım mantıksızlıklar itsede sürükleyici bir kurgusu var. Ana konusu ilgi çekici.

5 tesisten bahsedildi. Bizimkilerin olduğu tesis 3. tesis. Sadece 5 tesis mi var yoksa bu 5 tesis özel olanları mı? Burayı başlarda gözden kaçırmış olabileceğimden sorayım dedim.

Manga fena değil. İlk bölümde çok sıkılmıştım çocuk mevzusu olduğundan lakin ilerledikçe okuttu kendini bir şekilde. Hala bu yaş-eylem olayı, klişeler ve bir takım mantıksızlıklar itsede sürükleyici bir kurgusu var. Ana konusu ilgi çekici.

5 tesisten bahsedildi. Bizimkilerin olduğu tesis 3. tesis. Sadece 5 tesis mi var yoksa bu 5 tesis özel olanları mı? Burayı başlarda gözden kaçırmış olabileceğimden sorayım dedim.
Yok ekstra bilgi verilmedi. Şimdilik 5 tesis var, ama başka bölgelerde buna benzer şeyler olabilir. Çiftliğe küçük çocuklar nerden geliyor belli değil. Dış dünya çok farklı olacaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık