Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Steam Kur Krizi

İndie oyunlar için durum neden kötü bunu açıklayabilir misin? Ya da başkası da açıklayabilir ldldld. Herkes bunu söylüyor ama bilmiyorum ben neden kötü vuracağını. İndie herhangibir oyun şirketine dahil olmayan bağımsız oyunlar tek bildiğim bu.
Yerel fiyatlandırma yaptıkları için Türkiye'de daha uygun fiyata çıkartıyorlardı. Şimdi tüm Mena bölgesi için aynı fiyata çıkarmak zorunda kalacaklar. Türkiye için 60-70 tl'ye çıkartmayı düşünen yapımcılar şimdi bunu 120-150 yapmak zorunda kalacak, ya da zarar etmeyi göze alacak tüm Mena bölgesine aynı fiyatı verecek.

Son düzenleme:

Global Fiyatıyla, Bizdeki önerilen Fiyat farkı bu şekilde olacak fakat şirket "ben az kazanıyorum Normali ne ise o olsun" derse ayrı.
Zaten bu iyatlandırma sistemi şirketin maksimum kazancına göre belirleniyor. Optimum fiyat yani. Diyelim ki global fiyat 10 dolar 10 tane satılcak 100 dolar kazancak. Ama 5 dolardan satarsa 30 tane satacak 150 dolar kazancak. Yani ülkenin alım gücü de çok önemli. Şirket normali ne ise o olsun derse zarar eder.

Buradaki asıl sorun tr ye geçiş yapıp satın alma işlemlerini yapanların yararttığı zarardan daha mı fazla daha mı az. Eğer bu taktiği yapan çok ise sıkıntı buradaki zararı kabul edebiirler.

Travian diye bir oyun var yıllar önce bu taktik yüzünden en çok oyuncu kitlesine sahip tr oyuncularını umursamadan satışlarında global fiyatlandırmaya çektiler. Bir çok türk oyuncu kaybettiler ve umarsamıdılar bile.

@LaughTale Tower Defens sevdiğim oyun türlerin başında geliyor. Bu tarzda oyun önerileri olan varsa çok sevinirim.
Necrosmith
Defense Grid
Gemcraft oyunları var 2 tane (oynamadım duydum sadece)
Sanctum 1 ve 2 (oynamadım)
Creeper world adlı bir seri var 4 ya da 5 oyunu vardı bir tık farklıdır
Tam olarak tower defense sayılmaz ama fikir olması açısından They are billions güzel oyundur
Dungeon warfar 1-2
Dungeon defenders
BloonsTD6
Orcs Must Die
Çok fazla oyunu olan Kingdom Rush serimiz var basit ama eğlencelidir
Defenders Quest

Yazdıklarımdan bazılarını hiç oynamadım bazılarının da %20 kadarına bakmışımdır o yüzden detaylı bir şeyler yazmadım sen bak hoş gelen mekaniklerini güzel gördüğün olursa belki alırsın.

Adamı depresyona sokmak için her şeyi denemişsin :hhh:

Necrosmith
Defense Grid
Gemcraft oyunları var 2 tane (oynamadım duydum sadece)
Sanctum 1 ve 2 (oynamadım)
Creeper world adlı bir seri var 4 ya da 5 oyunu vardı bir tık farklıdır
Tam olarak tower defense sayılmaz ama fikir olması açısından They are billions güzel oyundur
Dungeon warfar 1-2
Dungeon defenders
BloonsTD6
Orcs Must Die
Çok fazla oyunu olan Kingdom Rush serimiz var basit ama eğlencelidir
Defenders Quest

Yazdıklarımdan bazılarını hiç oynamadım bazılarının da %20 kadarına bakmışımdır o yüzden detaylı bir şeyler yazmadım sen bak hoş gelen mekaniklerini güzel gördüğün olursa belki alırsın.
Necrosmith biraz Vampire Surviver arındırıyor.
Defense Grid mantığı hoş ama geçenlerde biri daha önermişti grafikleri çok hoşuma gitmedi.,
Gemcraft tam olarak istediğim şekilde fakat bu fiyatları bu grafikte bir oyuna vermem gibi geldi.
Sanctum hoşuma gitti ekledim. Gemcraft ile aynı para ama bu hakediyor gibi .
Creeper World güzele benziyor ekledim.
They are billions Bak en beğendiğim bu oyun oldu şu ana kadar.
Dungeon defenders @Aang oynuyor galiba başrolde :fool:
BloonsTD6 200 TL edermi bilemedim. Ama detaylıca bakacağım güzel görünüyor.
Kingdom Rush Bunu mobilde oynuyordum bak bu kadar serisi var. Toplu paketi varsa bunu kesin alayım.

Half life ve farcry serilerine baktın mı hiç ? @King of the Hell fiyat falan bir bak oynamamış isen.Asassin serilerine de bak mesela. Witcher 2-3 de eklenir. Metro serileri de.
Farcry serisini malum Twitch yayıncıları sayesinde bitirmiş kadar oldum. Artık çoğu yerini biliyorum. Oyun heves vermez diye hiç bakmadım bile. Half Life'a gelince Unlost oynamayı bırakana kadar oynamıyorum... Ama tavsiyen için teşekkür ederim. Aklına başka oyunlar gelirse önermeni bekliyorum :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık