Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Steam Kur Krizi

Uzun zamandır bilgisayarım kötü olduğu için oyun satın almıyorum. Lol-Valo-Cs oynuyordum. Yakın zamanda bilgisayar alacağım fakat o zamana kadar steam'e zam haberi geldi. Bende alayım dedim. Senaryo bu :hhh:
Konsola talimken oyun fiyatları çıldırtırdı. Yıllarca beklemek zorunda kalmak çok koyardı. Geçen canım Cyberpunk çekti. Baktım steam'den fiyatına. Sonra severler anam deyip bastım torrenti sülalem raad.

Kur şu anda 28 ile çarpılmıyor. Yanlış bilmiyorsam 17 gibi bir rakam ile yapılıyor. Bu artık 28 olacak. Oyun firmaları bölgesel olarak indirim yapmak isteyebilir ama ben zannetmiyorum. Tek derdim şu anda bir cadılar bayramı etkinliği var ve 1 ay sonra bu fiyatlar artık 28 ile çarpılacak. Alabileceğim kadar çok oyun almak istiyorum.
Evet ama gene de direkt Amerikan fiyatıyla satışa çıkmayacak. Yani atıyorum 60 dolar olan bir oyun bizde 30 dolara satılmaya devam edecek gibi. Geliştirici olduğunu söyleyen bir adam şöyle bir sızıntı yapmış(yorumlar ise olumlu gibi hiç bilmiyorum ben ama gerçek olabilir)

https://www.reddit.com/r/Steam/comments/17g0frn
Altında da başka birisi şöyle bir paylaşım yapmış.

Yani basitçe %50 oranında indirim var diyebiliriz. Kur 14 ile çarpılacak eğer bu linktekiler yanlış değilse.

Ama eskiye göre şöyle bir farklılık olur, eskiden kuru belli bir rakamla çarpıp fiyat koyuyorlardı. Kurun ani dalgalanmasında vs fiyat hemen güncellenmiyordu. Artık bunun yerine biz maaşımızın zamlanmasını bekleyeceğiz.

Evet ama gene de direkt Amerikan fiyatıyla satışa çıkmayacak. Yani atıyorum 60 dolar olan bir oyun bizde 30 dolara satılmaya devam edecek gibi. Geliştirici olduğunu söyleyen bir adam şöyle bir sızıntı yapmış(yorumlar ise olumlu gibi hiç bilmiyorum ben ama gerçek olabilir)

Yani basitçe %50 oranında indirim var diyebiliriz. Kur 14 ile çarpılacak eğer bu linktekiler yanlış değilse.

Ama eskiye göre şöyle bir farklılık olur, eskiden kuru belli bir rakamla çarpıp fiyat koyuyorlardı. Kurun ani dalgalanmasında vs fiyat hemen güncellenmiyordu. Artık bunun yerine biz maaşımızın zamlanmasını bekleyeceğiz.
Şu son ay içerisinde oyun almak bana mantıklı geliyor. Gerisi beni pek de ilgilendirmiyor ya. Çok cansıkıcı hal de alabilir.

Açıkçası son gelen steam kur düzenlemesinden sonra platform zaten benim için bitmişti. Sadece online veya co op oyunlara para veririm. Bunun harici torrentten devam. Emek hırsızlığıymış oymuş buymuş pek umurumda da değil. Yabancılar bizim kuru kötü kullandığı için biz cezalandırılıyorak ben de ona göre davranırım.

400 lira kadar bakiyem vardı, beğendiğim indirimli oyunları çekiyorum, 250 lira civarı bakiyem daha var, indirimli ilgi çekici oyunlara denk geldikçe çekmeye devam edeceğim. Sonra Epic'den devam ederiz herhalde.

Açıkçası son gelen steam kur düzenlemesinden sonra platform zaten benim için bitmişti. Sadece online veya co op oyunlara para veririm. Bunun harici torrentten devam. Emek hırsızlığıymış oymuş buymuş pek umurumda da değil. Yabancılar bizim kuru kötü kullandığı için biz cezalandırılıyorak ben de ona göre davranırım.
Yabancılar VPN açıp biz Türkiye'den şöyle ucuz böyle ucuz oyun alıyoruz diye bir ton paylaşım yaptılar, e tabi bu Steam'in oyun firmalarının dikkatini çekti. Sonra kur nedeniyle film koptu.

Güncellenecek fiyatları da düşününce Türkçe dil desteği olmayan hiçbir oyuna para vermemekte kararlıyım. Size de bunu tavsiye ederim.

Ekonomi özellikle daha kötüye gideceği barizken Tl'yi dollara çevirmesi, bankanın alacağı komisyon da var. Daha iyi olmayacak.

Indie oyun yapımcılarını da vuracak bu durum baya. Yükseliyordu Tr'de...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık