Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Steam Kur Krizi

Arkadaşlar herkese selam. 20 Kasım itibarıyla Steam'e giren Türk oyunsever, artık sadece dolar cinsinden fiyatlandırma görmeye başlayacak. Yani Euro Truck Simulator 2 için 19,99 dolar, Call of Duty: Modern Warfare 3 içinse 69,99 dolar fiyat etiketi göreceğiz. Tabii sadece oyunlar değil, oyun içi ödemeler ve ek paketler de dolar kuru üzerinden fiyatlandırılacak. Steam'in aldığı karar, Türk oyuncuları derin bir çıkmazın içine sokacak gibi görünüyor. Ancak bir kez daha altını çizelim, MENA bölgesinin henüz detayları açıklanmayan yeni fiyatlandırma politikası, bunun değişmesine neden olabilir.

Bu fiyatlandırma gelmeden önce alabildiğince oyun almak istiyorum.

Şu/şunlar kesinlikle alınmalı dediğiniz oyunların linklerini bırakırsanız çok memnun olurum. Son 1 ay kala güzel bir yatırım yapmak istiyorum.

Oyun ister 1 TL ister 2000 TL olsun ayrım yapmayın. Fiyat performans olarak kesinlikle alınmaya değerse bir göz atacağım. Şimdiden herkese teşekkürler.

Ben açıkçası bu konuda iyimserliğimi koruyorum. Bizimle aynı bölgede olan ülkelerden sadece Umman ve Bahreyn'in kişi başına milli geliri bizden daha yüksek. En kötü ihtimalle fiyatlar bir tık daha artar ama öyle Avrupa Amerika seviyelerine gelmez. Hatta bizi aynı klasmana koydukları ülkelerin seviyelerine bakacak olursak nedense bana fiyatlar bir ihtimal daha ucuzlayabilir gibi geliyor bile. O açıdan son zamanlarda sosyal medyada dönen ah vah bittik gittik sanrılarını pek anlayamıyorum benim göremediğim bir şeyler mi var?

Bana sevdiğin türleri söylersen daha iyi yardımcı olabilirim tür olmasa bile yapmayı sevdiğin şeyleri söylersen yardımcı olayım
Ben oyun kategorileri konusunda ayrımcı değilim. Her daldan oyunları oynuyorum. Sadece benim için oyunun fiyat performansının iyi olması yeterli. Çünkü 2000-3000 TL arası olup değerini haketmeyen oyunlar var. Bu fiyata bu oyun kesinlikle alınır dediğin ne kadar oyun varsa alabilirim.

Ben açıkçası bu konuda iyimserliğimi koruyorum. Bizimle aynı bölgede olan ülkelerden sadece Umman ve Bahreyn'in kişi başına milli geliri bizden daha yüksek. En kötü ihtimalle fiyatlar bir tık daha artar ama öyle Avrupa Amerika seviyelerine gelmez. Hatta bizi aynı klasmana koydukları ülkelerin seviyelerine bakacak olursak nedense bana fiyatlar bir ihtimal daha ucuzlayabilir gibi geliyor bile. O açıdan son zamanlarda sosyal medyada dönen ah vah bittik gittik sanrılarını pek anlayamıyorum benim göremediğim bir şeyler mi var?
Kur şu anda 28 ile çarpılmıyor. Yanlış bilmiyorsam 17 gibi bir rakam ile yapılıyor. Bu artık 28 olacak. Oyun firmaları bölgesel olarak indirim yapmak isteyebilir ama ben zannetmiyorum. Tek derdim şu anda bir cadılar bayramı etkinliği var ve 1 ay sonra bu fiyatlar artık 28 ile çarpılacak. Alabileceğim kadar çok oyun almak istiyorum.

Fiyatlar dolar sabit olduğu için sürekli bir değişim olacak ülkenin dengesiz ekonomisi yüzünden. Türk bir geliştirici çıkıp ben Trde bu oyunu ucuza vereyim diyemeyecek çünkü oyunu Trde ucuza vermek isterse MENA'nın hepsine indirimli vermek zorunda kalacak onun dışında önerilen fiyatlara bakarsak çoğu indie oyunun fiyatları(eğer önerilen fiyatlara uyarlarsa) baktığım kadarıyla %70e yakın artacak TL olarak. Büyük şirketler önerilen fiyatlara uymayacak ve 70 doları yapıştırıp geçecek aşırı hareketli fiyatlar yüzünden korsan oyunculukta artış yine patlayışa geçecek iyi yanı çok az bu durumun

Fiyatlar dolar sabit olduğu için sürekli bir değişim olacak ülkenin dengesiz ekonomisi yüzünden. Türk bir geliştirici çıkıp ben Trde bu oyunu ucuza vereyim diyemeyecek çünkü oyunu Trde ucuza vermek isterse MENA'nın hepsine indirimli vermek zorunda kalacak onun dışında önerilen fiyatlara bakarsak çoğu indie oyunun fiyatları(eğer önerilen fiyatlara uyarlarsa) baktığım kadarıyla %70e yakın artacak TL olarak. Büyük şirketler önerilen fiyatlara uymayacak ve 70 doları yapıştırıp geçecek aşırı hareketli fiyatlar yüzünden korsan oyunculukta artış yine patlayışa geçecek iyi yanı çok az bu durumun
Bir diğer durum da şu avrupada ki kullanıcılar bir şekilde TR geçiş yapıp TR payment üzerinden ucuza oyun alıyorlarmış. Bu da bir sorun sanırım.

Ben oyun kategorileri konusunda ayrımcı değilim. Her daldan oyunları oynuyorum. Sadece benim için oyunun fiyat performansının iyi olması yeterli. Çünkü 2000-3000 TL arası olup değerini haketmeyen oyunlar var. Bu fiyata bu oyun kesinlikle alınır dediğin ne kadar oyun varsa alabilirim.
Özel değilse Steam profilini de atar mısın önerilerimle çakışmasın

Online içeriği uzun süre saracak oyunlar harici her şeyi çekin torrentten bakın keyfinize. Pc sahibi olduktan sonra bu rahatlığa erişmek çok seksi geldi.
Uzun zamandır bilgisayarım kötü olduğu için oyun satın almıyorum. Lol-Valo-Cs oynuyordum. Yakın zamanda bilgisayar alacağım fakat o zamana kadar steam'e zam haberi geldi. Bende alayım dedim. Senaryo bu :hhh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık