Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    305
Çok yazık olmuş, arabayla çarpan da durduk yere suçlu olmuş oldu. Vicdan azabı da cabası. İnsanlara köpekten korkma demek kolay, ben korkuyorum. Küçükken berbere giderken kaçtım kafa gözü yarmistim. Köpek benle oynamak istedi ama kaşım açıldı ve hala da izi duruyor. Deprem olsun çok rahat hareket ederim, hiç kasmam panik olmam ama arkadaşın süs köpeği bile beni vaktinde okul bahçesinde 2 tur kovaladı. Kızcağız istem dışı kaçıyor. Resfleks olarak kaçmaması imkansız benim de böyle. Köpek havladiginda kız arkadaşımı önüme kalkan yapıp rezil olmuslugum var. Sokakta köpek olmaz. Sokaklara rastgele mama döken cins kadınlara da ayar oluyorum. Bizim apartman önünde kediler için yaptığımız kışın üşümesin diye ayakkabı dolabı var ama köpekler sıkıntı.

Çözümünü veya hangi çözümün doğru çözüm olduğunu bilmiyorum ama bir şey düşünülüp aksiyon alınmalı. Daha kaç insanın canı yanacak? Yurdumun görmezden gelinen problemlerini biri çözmeye başlasın artık.

Sokakta kedi de olmamalı köpek de.
Kedi farklı bir canlıdır, kediyi sokağa (evcillerden bahsetmiyorum ) sen atmadın senden benden bizden binlerce yılönce zaten bu topraklardaydı, kedi vahşi bir hayvandır ormandan gelip kendini evcilleştirilmiş, yemek vermezsen kendini doyurur , yemek olmazsa bölge değiştirir, saldırmaz
köpek ise insan sonucu evrimleşmiş yeri insan yanı polis çoban engelli destek vs sokakta köpek olmaz doğası gereği olmaz zatenç yemek vermezsen sana saldırır, yemek verirsen sokağa s8çar, ki medeni ülkelerde başıboş köpek bu yüzden yasaktır, köpek boku doğaya bitkiye toprağa ve insan bedenine çok zararlıdır

öncelikle bu kavram oturtulmalı, köpek bir sokak hayvanı değil, fare kuş sincap kedi ördek yılan hepsi doğada yaşar ve evet biz onların alanına sokak yapıyoruz, uyum sağlayamayan yılan başka yere kaçıyor kedi ise kalıyor

köpeğin sokakta ya da doğada tek bir yararı yoktur, zaten doğada o işi kurt yapar

kedi fare avlar, kuş avlar, kuş sinek böcek avlar, örümcek sinek avlar, balkondaki pembe kertenkele böcek avlar, hepsinin görevi var, sokakta köpek ise kedi öldürür , avlar diyemiyoruz , çünkü diğer hayvanlar avlayıp yiyor köpek ise kediyi öldürüp devan ediyor hayatına

sokakta sırtlanın ya da köpeğin olmasının farkı yok, hatta sırtlanın karınını doyur durduk yere saldırmaz En azından

işin özü insanın yemek vermesine muhtaç bir hayvan sokakta başı bol olamazyeri ora değil demektir , mesaj aslında genel ama kediden size geldi

dünyaya kedi Türkiye’den yayılmış araştırma bu, benden önce burada olan bir canlıyı ki zararsız olmamasımı istemek bencillik, ki çok sevimli ayrıca yararlı

ve ek olarak, hükümetin başı olmasam köpek ihracatı yaparım, 20 milyon köpek olsa sat Çin’e,
onlar köpek yiyor, böyle iş mi olur demeyin , biz de hindistanın taptığı ineği yiyoruz , yani onlarda bizim burda tapma evresine geldikleri köpeği yiyor

ben küçükken sokakta tavuk olurdu , bu kadar köpek beslenecepine sokakta tavuk olsa ki beslemeye gerek yok, bedava organik yumurta yerdik

Son düzenleme:
Çözülemeyecek bir sorun değil. Yeter ki devlet hamle yapsın. Ama barınak ile bu işi göstermelik çözersin. Çalışıyoruz yahu derler ama sorun devam eder. Barınak işi tam keriz kandırmalık bir çözüm.

Ya itlaf edeceksin ya da bana bırakacaklar.

Devlet bu işi bana bırakmalı. Boşa masraf etmeden, köpek de öldürmeden sokakları kurtamak mümkün. Tüm köpekleri topluyoruz. Hepsini çok ama çok büyük bir ormana koyuyoruz. Etrafını da çitlerle kapatıyoruz.

Bu işin sonunda kazanımlarımız.

1. Sokak köpeği sorunu çözülecek çünkü artık onlar orman köpeği.
2. Büyük bir ormanı kurtarmış olacağız çünkü içinde milyonlarca köpek yaşadığı için ormanı kesemeyecekler.
3. Turistik bir değerimiz olacak. Köpek Ormanı (Yılda 6.5 milyon ziyaretçi garantili)
4. Bilimsel bir araştırma sahası doğacak. Milyonlarca köpek bir ormanda? Evrimsel olarak takibe değer sonuçlar çıkabilir.

Kedi farklı bir canlıdır, kediyi sokağa (evcillerden bahsetmiyorum ) sen atmadın senden benden bizden binlerce yılönce zaten bu topraklardaydı, kedi vahşi bir hayvandır ormandan gelip kendini evcilleştirilmiş, yemek vermezsen kendini doyurur , yemek olmazsa bölge değiştirir, saldırmaz
köpek ise insan sonucu evrimleşmiş yeri insan yanı polis çoban engelli destek vs sokakta köpek olmaz doğası gereği olmaz zatenç yemek vermezsen sana saldırır, yemek verirsen sokağa s8çar, ki medeni ülkelerde başıboş köpek bu yüzden yasaktır, köpek boku doğaya bitkiye toprağa ve insan bedenine çok zararlıdır

öncelikle bu kavram oturtulmalı, köpek bir sokak hayvanı değil, fare kuş sincap kedi ördek yılan hepsi doğada yaşar ve evet biz onların alanına sokak yapıyoruz, uyum sağlayamayan yılan başka yere kaçıyor kedi ise kalıyor

köpeğin sokakta ya da doğada tek bir yararı yoktur, zaten doğada o işi kurt yapar

kedi fare avlar, kuş avlar, kuş sinek böcek avlar, örümcek sinek avlar, balkondaki pembe kertenkele böcek avlar, hepsinin görevi var, sokakta köpek ise kedi öldürür , avlar diyemiyoruz , çünkü diğer hayvanlar avlayıp yiyor köpek ise kediyi öldürüp devan ediyor hayatına

sokakta sırtlanın ya da köpeğin olmasının farkı yok, hatta sırtlanın karınını doyur durduk yere saldırmaz En azından

işin özü insanın yemek vermesine muhtaç bir hayvan sokakta başı bol olamazyeri ora değil demektir , mesaj aslında genel ama kediden size geldi

dünyaya kedi Türkiye’den yayılmış araştırma bu, benden önce burada olan bir canlıyı ki zararsız olmamasımı istemek bencillik, ki çok sevimli ayrıca yararlı

ve ek olarak, hükümetin başı olmasam köpek ihracatı yaparım, 20 milyon köpek olsa sat Çin’e,
onlar köpek yiyor, böyle iş mi olur demeyin , biz de hindistanın taptığı ineği yiyoruz , yani onlarda bizim burda tapma evresine geldikleri köpeği yiyor

ben küçükken sokakta tavuk olurdu , bu kadar köpek beslenecepine sokakta tavuk olsa ki beslemeye gerek yok, bedava organik yumurta yerdik
Avustralya önceki yıllarda yaklaşık 2 milyon kedi öldürmüştü. Her canlı türünün fazlası zarar kediler de buna dahil. Bize olmasa başka canlıya zarar verirler.

Karşı tarafta tr nin en toxic kitlelerinden biri var. Çok fazla ne yapılmalı diye tartışma alanına girmektense direkt başlanması lazım ama o topa girmekte harbiden zor
bu ülkeye gelen tüm yabancılar sokakta kedi görünce seviniyor, başlarını okşayıp seviyorlar, kendilerini tatmin edip gidiyorlar. ama temiz olanlarını seviyorlar, sağlıklı geçinebilen kedileri. arka sokakta belki de 5 ay sonra ölecek kedileri değil. sokakta 5 tane sağlıklı kedi görüyorsanız bunun bi o kadarı belki daha fazlası parazitten kırılıyor, bi sürü deri problemi çekiyor, çoğu daha yetişkinliğe gelmeden iç hastalıktan ölüyor. iki kedi sevecekler diye daha büyük bi kitlenin göz önünde ölmemesine göz yumulacak değil. gönüllüler olmasa şu kedilerin hali perperişan
Avustralya önceki yıllarda yaklaşık 2 milyon kedi öldürmüştü. Her canlı türünün fazlası zarar kediler de buna dahil. Bize olmasa başka canlıya zarar verirler.
midesi olan bakmasın ama "Australia cat stomach" diye maymunca aratırsanız bi kedinin gün içinde yediği canlıları görüyorsunuz. kediler cidden inanılmaz avcılar ama kontrolsüz büyümeleri o kıtadaki savunmasız canlılar için büyük bi etki.

bunun aksine köpekler daha insanlara bağımlı, ekmek verip obez ediyorlar, onu da bulamayanlar gidip saçma sapan çöp yiyor, her köşede ölüyorlar

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık