Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    309
Aydın da sokak köpekleri toplandı sokakları kurt talan etmeye başladı buna nasıl çare bulacaksın
Kardeşim bir kurt videosu paylaşıldı, zaten haberi yapan da köpekler gitti kurtlar geldi algısı yapmış, sen de bu algıya gelip “aha aydın kurtlar şehri oldu” düşüncesine kapılmışsın. Kurtlar binlerce yıldır bizimle, onlara karşı alınacak önlemler de bellidir. Köylerde köpek barındırılabilir, zaten barındırılıyor da. Sokak köpeğiyle çoban köpeği aynı şey değildir.

Buraya şu video’yu da bırakalım, ülkemizdeki insanlara belki faydası dokunur;

Şu video
Bildiğin kumar bu, her köpek aynı tepkiyi vermez. Bunu rottweiler'a veya benzeri agresif bir türe yapsan asla geri adım atmaz. Bizim burada minimum 2-3 kişilik kangal bozması çoban köpekleri geziyor, hırlamaya başladıklarında hoşt desen daha da deliriyorlar. Böyle bir durumda yapılacak en mantıklı şey elleri yumruk yapıp bacakları da birleştirerek göz teması kurmadan itlerden uzaklaşmaya çalışmak.

Bildiğin kumar bu, her köpek aynı tepkiyi vermez. Bunu rottweiler'a veya benzeri agresif bir türe yapsan asla geri adım atmaz. Bizim burada minimum 2-3 kişilik kangal bozması çoban köpekleri geziyor, hırlamaya başladıklarında hoşt desen daha da deliriyorlar. Böyle bir durumda yapılacak en mantıklı şey elleri yumruk yapıp bacakları da birleştirerek göz teması kurmadan itlerden uzaklaşmaya çalışmak.
Bilemedim. Şimdi boyut büyük olduğundan bir de üstüne üstüne gidersen ses çıkarıp kaçabilirler. Ayı saldırısına, ayıya doğru koşarak karşılık veren adamların videoları var. Ayıyı bile korkutabiliyorsan, köpekleri de videodaki gibi korkutabilirsin. Sokak köpeğiyle eğitimli köpekler farklıdır tabii ama mevzumuz sokak köpeği…

Çocukluğumda dönercide çalışmış biri olarak martı döner, vay kediler kayboldu gibi hurafelere inanma derim. Tavuğun ne zor şartlarda işlenerek açıldığını bizzat gözümle gördüm, martı falan olacak iş değil yani.
Tavuk dönerde yaşayabileceğin max sıkıntı tavuğun günlük olmaması falan olur, bir de hijyen sıkıntısı var tabii.
Geçen tavuk döner eşliğinde 5-6 paket biber turşusunu gömdükten sonra turşuları pakete koyan bebenin tuvaletten çıktıktan sonra ellerini yıkamayıp turşu doldurmaya devam ettiğini gördüm, içim bir tuhaf oldu ama extra proteinden zarar gelmez deyip yemeye devam ettim. :(
Ne yazikki ne yedigini kimse bilmiyor.

Bilemedim. Şimdi boyut büyük olduğundan bir de üstüne üstüne gidersen ses çıkarıp kaçabilirler. Ayı saldırısına, ayıya doğru koşarak karşılık veren adamların videoları var. Ayıyı bile korkutabiliyorsan, köpekleri de videodaki gibi korkutabilirsin. Sokak köpeğiyle eğitimli köpekler farklıdır tabii ama mevzumuz sokak köpeği…
Dediğim gibi her köpekte işe yaramaz bu, videodaki köpekler kendine hayrı olmayan hoşt desen kaçacak köpekler. Tehlikeli bir ırkın liderlik ettiği sürüye bunu yaparsan birbirlerinden cesaret alıp anında saldırabilirler. Bir de üstüne köpek korkuyu sezebilen bir hayvan olduğu için riskli yani. Korktuğunu anladıkları anda üstlerine koşsan bile fayda etmez.

Ne yazikki ne yedigini kimse bilmiyor.
Domuz ve at beyaz et değil ki, tavuk dönerde kullanılması imkansız bir durum. Domuzu ve atı anca kıyma halinde takıp et döner diye kakalayabilirler. Kıyma halinde takılmış döneri yiyen adam da bir zahmet bu riski bilerek yesin.

Çalıştığım ofis dışarıya kapalı bir yerleşkede. Ona rağmen kaç senedir köpek sorunu var. Birkaç yıl önce köpekler birisine saldırınca tüm köpekler bir anda yok olmuştu. Sonra yine bir şekilde nüfusları arttı. Şu anki köpekleri yavru iken bilirdim. Onlarca insan her gün yemek getirip severdi. Büyüdükleri zaman yemek veren çok nadir oluyor. Şu an hepsi kocaman. İşe girip çıkarken peşimize takılıyorlar. Umarım geçen seferki gibi köpeklerin toplanması için birisine saldırmaları beklenmez. :(

beklediğim kadar büyümedi sorun, bikaç yüz bin kişi kuduz oluyor o kadar. kedilerden bulaşması da hiç azımsanmayacak cinsten. üstelik her sene yarım milyon kedi köpek aşılanıyor falan :d ama sokaktakilerin ne kadarı aşılanıyor idk. pandeminin etkisi inanılmaz, sokakla temas azalınca bi anda gerilemesi falan

kuduzsal ısınma var mı yok mu şimdi grafikte @kekomancer

beklediğim kadar büyümedi sorun, bikaç yüz bin kişi kuduz oluyor o kadar. kedilerden bulaşması da hiç azımsanmayacak cinsten. üstelik her sene yarım milyon kedi köpek aşılanıyor falan :d ama sokaktakilerin ne kadarı aşılanıyor idk. pandeminin etkisi inanılmaz, sokakla temas azalınca bi anda gerilemesi falan

kuduzsal ısınma var mı yok mu şimdi grafikte @kekomancer

Formalizasyon farklı burada, yüzdelik dilim olarak değerlendirmek kötü bir verianelizciliğine yol açacak gibi hissiediyorum 🤔

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık