Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sizce One Piece Bozdu mu?

One Piece bozdu mu?

• Kullanılan toplam oy
    90
Balıkadam ve Dressrosa arclarını seven biri olarak önceden buna hayır derdim. Ama Tottoland arcından sonra serinin düşüşünü ben de kabullendim. Bana göre Brook dışında o arcla ilgili her şey hataydı. Wano da şimdilik beklediğim gibi gitmiyor. Artık yeni bölümü eski heyecanla beklemiyorum bile. Birkaç gün sonrasında hatırladığım bile oluyor. Ama ne olursa olsun bence bu serinin finali muazzam, duygu dolu olacak. Naruto ya da Bleach gibi lanet okuyacağımız bir final göreceğimizi sanmıyorum. Ama bu ne kadar tatmin eder ki, etmez işte.
Ayrıca Reverie'den çıkacak sonuçlara göre serinin yeniden rüzgar yakalayacağını umuyorum.

Ben buna katılmıyorum. Balık Adam ve Dressrosa dışında kopyala yapıştır bir arc söyleyebilir misin bana ?
Dövülmesi gereken kötü adam ve kurtarılması gereken ada halkı.Dövülmesi gereken bir organizasyon ve kurtarılması gereken bir tayfadaş.Daha fazla benzerlikler bulmak istersen tekrar okuyabilirsin arkları.

Zaman atlaması öncesinde bile tekrarlar mevcut ama seriye tümden bakınca Oda'nın Zirve Savaşı Sagasının arcları ve Reverie gibi bir kaç arc dışında her arcın belli bir şablonu izlediğini farkediyorsun.Oda farklı yerler ve karakterler ile insanların sıkılmasını bir yere kadar önlese bile uzun bir süredir takip ediyorsan bu döngünün devam etmesinden sıkılmaya başlıyorsun.Aslında Oda Kubo gibi pek çok sefer tekrar eden biri ama yukarıda dediklerim sayesinde bundan kurtarıyor.
Ayrıca kötü bir kopyası. Wanoda ortaya çıkan orochi, wapolun yarısı kadar kaliteli değil.
Dedikleriniz doğru.Git gide daha da kötüleşiyor kopyalar.Arkları ilgi çekici yapmak için de karakterleri daha ilgi çekici yapmaya çalıştıkça sıvıyor.Kaido mesela resmen hayal kırıklığı.Adamın bir dedigo bir dediğini tutmuyor ama sözde delikanlı.O kadını bilmiyordum o yüzden öldürdüm diyor ama 1 saati dolan Ödenin kafasına sıkıyor.Tamam korsan bu adam da en azından tutarlılık göstermesi gerekiyor.Sonuçta tek düze bir manga öne piece.

Pek çok şeyi görmezden gelebiliyorum ama imparatorların mal edilmesi beni aşıyor.

Kek arctan bu yana hiç bir şey yolunda gitmiyor.

Bence Enies Lobbies, One Piece'de ilk ciddi çelişkilerin ve mantık hatalarının olduğu arctı. Ondan ömceki arclarda zorlarsak bir şeyler buluruz ama genelde saçma duran şeyler bile iyi bağlanmıştı.

1. Gemi konusu. Tamam anladım o gemi senin için önemli. Canlı bir varlık haline tanık oldum diğerlerinden farklı olarak. Ama arkadaş sadece bir gemi, insan değil. Sen nasıl bunun için kaptanına aşırı ağır hakaretler eder, işi salakça tayfadan ayrılmaya getirirsin?

2. Yıkım çağrısı. Bir kere çağırdığın zaman o adayı yok etmeden durmazlar konusu. Hadi Usopp o ara delirdi dedik ama bunun mantıklı bir izahı yok. Robot musunuz abicim siz? Tamam konsept o da neden illa gördüğünüze sıkıyorsunuz ki?

3. Makarna adam. Cracker saçmalıktı ama hiçbir şey ağzına hamur alıp buruna iletip süzgeç gibi burun kıllarından geçirip makarnayla dövüşen adam kadar saçma değildi.

Ben o yüzden pek çok yerde seri aynıydı diyorum. Sadece artık bunlar geride kalmalıydı derseniz hak veririm. Ama en iyi sagaların birinde bile saçmasapan bir sürü şey var :D
Keşke her arc enies lobby gibi olsa be yemişim mantık hatasını :(

O değil de Oda’nın 2 yonkoyu aynı arc’a koyup okuyucuyu tatmin edememesi cok saçma değil mi

O değil de Oda’nın 2 yonkoyu aynı arc’a koyup okuyucuyu tatmin edememesi cok saçma değil mi
bir önceki arcda komutanla dövüşen herif gelip yonkoudan tek yedi şimdi ikisini bir alacaklar bu ne yaman çelişki değil mi ?

hatta queen BM'yi yakalayıp kaido'ya teslim ettiğinde Kaido'nun BM'yi infaz edip bölgelerine organizasyonuna çökmemesi tatmin edici mi ?

bir önceki arcda komutanla dövüşen herif gelip yonkoudan tek yedi şimdi ikisini bir alacaklar bu ne yaman çelişki değil mi ?

hatta queen BM'yi yakalayıp kaido'ya teslim ettiğinde Kaido'nun BM'yi infaz edip bölgelerine organizasyonuna çökmemesi tatmin edici mi ?
Hayır ben 2 yonko çizdi adam yine de yaranamıyor manasında dememiştim . Yıllardır beklenen zirve korsanlardan hemde ikisini bir arc’a koyup nasıl bu kadar kötü iş çıkarıyor demek istedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık