Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sizce One Piece Bozdu mu?

One Piece bozdu mu?

• Kullanılan toplam oy
    90
Selamlar herkese

Bundan 5 sene önce seriyi takip etmeyi bırakmıştım ama geçenlerde tekrardan seriyi baştan aşağı okumak suretiyle geri döndüm. İşin aslı bu geri dönüşümde insanların One Piece'e olan yaklaşımlarında belirgin bir değişim fark ettim.

Çok eskiden seriye ilk başladığım zamanlarda One Piece kitlesi tarafından aşırı derecede öne çıkarılan bir seriydi. İşin aslı Naruto Bleach gibi serilerle adını aynı anda anmak bile çarmıha gerilmekle sonuçlanırdı. Gelgelim 5 sene sonra bu işlerin fazlasıyla değiştiğini görmüş oldum.

Gözlemlediğim kadarıyla insanlar bu seriden fazlasıyla soğumuş durumda. Artık eskisi gibi övülmüyor. Hala daha sevenleri olsa da tıpkı Naruto ve Bleach gibi eleştiri bombardımanına tutanları çok fazla. Dolayısıyla bu konuyu üyelerle lafı geçtiğinde parça parça konuşmaktansa bir konu açıp bu meseleyi masaya yatırmayı daha uygun buldum.

Ayrıca 7 sene önce geleceğe dair beklentileriniz nedir diye konu da açmıştım. Maalesef anket zamana yenik düşmüş ama gene de yorumlardan bir hayaller gerçekler düşüncesine varmak mümkün olabilir.

7 sene önce de söylediğim gibi konu sizindir.

Net kötü gidiyor işte hele Yonkou arclarında insanların beklentilerini dibe gömdü. Yılda iki epik bölüm çiziyor onda da dalga geçiyor. Oda nın kendisiyle kavgasını okuyoruz, adam İki senelik zaman atlamasından sonra şaşırdı.. Aşırı kötü gidiyor, Naruto ve Bleach valla zamanında iyi final yapmış. Bu Opdan beklenti sıfır :(

Wano'da boşa dram kastı. Wano 50-60 bölümde bitse seri iyiye giderdi. Serinin en çok satılan arcı MF'ydi elbette. Son zamanlarda Reverie, Roger, WB ile onlarca kat yorum atıldı bölümlere. Bize ne Wano'nun köylüsünden. İsimlerini bile hatırlamak istemem çöp karakterlerin.

Kendini çok tekrar ediyor, bölüm sayfalarının yarısı boş oluyor gereksiz bir daha görmeyeceğimiz karakterlere niye bu kadar yer veriliyor bilmiyorum onlar yerine wb vs roger, aokoji vs akainu, shanks vs mihawk gibi dövüşleri falan görseydik ya da bu karakterlere daha çok zaman harcansaydı keşke. Ama yine de piyasada ki çoğu seriden daha iyi hatta zirvelerden biri benim için. Çok daha iyi olabilirdi ama şuan ki halini de seviyorum. Bu arada haftalık asla takip edilmez bu seri bağımlılık olduğu için devam ediyorum sadece. Yoksa biriktirip okumak en mantıklısı.

Bozdu. Takip eden ve hali hazırda laf etmeyen insanların çoğu işin içinde Oda var diye bir şey demiyor, kredisi çok yüksek bu adamın. Yeni olayları bir şekilde düzeltip, yoluna koyuyor da, her zaman olmaz bu. Gizem konusunu fazla abartıyor ve işleri olabildiğince karmaşıklaştırmaya çalışıyor bunun sonucunda çoğu şey retcon yiyor ve geçmişte çizdiği panellere, yazdığı hikayeye ihanet etmiş oluyor. Sonunun-ciddi anlamda- manga tarihinin en çarpıcı ve en muhteşem sonlarından biri olacağına inanıyorum ama böyle gereksiz bölümler, karakterler, olaylar eklerse sonuna kadar okumayacağımı düşünüyorum. Böyle devam ederse imajı feci halde düşecek ve insanların, arada sırada hikayesini övdüğü bir kağıt israfına dönüşecek.

Meşhur olan uzun serilerin çoğu bittiği için One Piece'e rakip kalmadı. Eskisi gibi tartışmaların dönmemesinin en büyük sebebi bu.

Serinin bozup bozmadığını da Wano'nun sonuna doğru az çok belli olur. Eskiye göre en büyük fark güç dengelerini tam olarak oturtamaması ve bazı karakterleri kötü işlemesi.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık