Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

İzledim dün gece. Leş ve ötesi. Neden böyle bir film yapma gereği duyduklarını merak ediyorum. Sadece fanservice. Beğenmeyen bir ben varmışım sanırım.
Sıradan bir Breaking Bad bölümünden farkı yoktu, zaten adamlar da süper bir şey olacağını iddia etmiyordu. Jesse'ye ne olduğunu bilmiyorduk, onu öğrendik.

Sıradan bir Breaking Bad bölümünden farkı yoktu, zaten adamlar da süper bir şey olacağını iddia etmiyordu. Jesse'ye ne olduğunu bilmiyorduk, onu öğrendik.
Beklentim de yüksek değildi ama beğenmedim genel olarak. Travmadan çok çabuk çıktı mesela. Adam bir sahne öncesinde silah çekiyor, duş aldıktan sonra birden değişiveriyor.

Joker çok tuhaf hissettiriyor hala bana. Kesinlikle çok iyi bir film ve benden de 8.5 puanı aldı. Joaquin Phoneix mükemmel bir iş çıkarmış. Yönetmen, sesler ve müzikler çok iyi. Başarılı film, bu kesin.
Ama beklentimi mi çok uçuk tuttum nedir, tam olarak istediğimi bulamadım. Joker deyince gerekten eksantrik, kendine has bir şeyler bekliyorum her zaman. Burada anlatılan karakter, çok başarılı ve derin olsa da, özgün değil. Gelişimi ve olgunlaşması, kişilik arka planı artık bilindik ve sıradan gelen temeller üzerine oturtulmuş. Çocukluk travmasıyla gelen ruh hastalığı, kötü yaşam koşulları, dışlanma ve psiko-fiziksel şiddet ile zirveye çıkan sosyopatlık. Taxi Driver benzetmesi yersiz değil.
Bunlar kötü şeyler değil, sadece Joker söz konusu olunca özgün şeyler bekliyorum. Biraz abartıyorum evet. Sonuçta hiçbir şey tam olarak özgün olamıyor.

Tuhaf hissettirmesinin sebebi de bazı ufacık, kısacık, anlık sahnelerle beni kısa süreliğine içine alıp sonra klişelerle yine dışarı atması.

Bad side of being lunatic->Good side of being lunatic
Filmin özetinin bu iki cümle olması aslında beni için filmi sevmem için yeterli sebep.

Bu jokeri izleyeceğim de bundan önce hangi serileri izlemem gerekiyor? Baya bir katılım mevcut ve ilgimi çekti.
Herhangi bir film serisini izlemene gerek yok. Batman'in kim olduğunu ve Joker ile aralarindaki husumeti biraz biliyor olman yeterli olur. Hoş bunlari bilmeden de izlesen filmden alacagin zevk azalmayacaktir.

Herhangi bir film serisini izlemene gerek yok. Batman'in kim olduğunu ve Joker ile aralarindaki husumeti biraz biliyor olman yeterli olur. Hoş bunlari bilmeden de izlesen filmden alacagin zevk azalmayacaktir.
Teşekkürler.

O konuda yüzeysel bilgim mevcut. Sinemaya giderken sıra baya bir sarkıyordu dedim hangi filmdir diye Joker çıktı. Merak ettim bende bir şans vereyim dedim :D

Üye silindi 1004

Joker'a iki defa gittim. 6 puanlık film aslında. Örnek aldığı filmler Joker'ın yapmak istediği her şeyi elli kat daha iyi yapmış zamanında. Fakat uzun zaman sonra ilk defa bir film izliyormuşum tadını aldım. Gotham muazzam olmuş. Sinematografi ve sanat yönetmenliği kusursuz. Süper kahraman janrına bulaşmamaları çok iyi olmuş. Todd Phillips'in iyi niyeti ve Hoakin abimizin inanılmaz oyunculuğundan dolayı 7.9 eder bu film. Filmle ilgili tek şikayetim Joker olma sürecini tamamladıktan sonra gay olduğunu düşünmesinler (çünkü feminen davranmaya başlıyor Joker olduktan sonra normalde de öyle cinslikleri var zaten Joker'ın) diye kız arkadaş eklemeleri olmuş. Hiç gerek yokmuş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık