Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Öncelikle şunu söyleyim, film güzel. Ama tekrar tekrar izlenecek efsane olacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum. 10 üzerinden 7 ila 8 arasında bir yerlerdedir bana kalırsa bunun alacağı puan.

Filmin, elbetteki eldeki imkansızlıklardan ötürü bir çizgiromanı gibi olmasını beklemiyorduk. Ama benim beklediğim bir yönü varsa o da o epik iç savaş duygusunu iyi bir şekilde aktarması, özellikle süperkahraman olgusunu iyi bir şekilde yansıtabilmesiydi. Açıkça söylemek gerekirse her ne kadar kurgusu daha güzel olsa da o epikliği yansıtma açısından BvS'nin altında kaldı. Yani o açıdan BvS daha etkileyiciydi. Civil War o duygu yansıtma noktasında sanki fazla yüzeysel. Winter Soldier derinlik ve ciddilik açısından daha iyiydi bu filme göre. Özellikle espriler fazla abartı kaçtı. Yani tamam Eyvallah Marvel'ın tarzı budur falan ama espri yapılacak konu var, yapılmayacak konu var. Eski silah arkadaşlarının ölümüne dövüşmeleri kesinlikle yapılmayacak bir konu. Mesela çizgiromanında hiç espri cıvıklık falan yoktu. Hayır Marvel böyle yapıyor sonra Marvel'ı filmlerden bilen ve haklı olarak buna dayanıp Marvel çocuk DC yetişkin diyenlerle malum ortamlarda biz uğraşıyoruz:artiz:. Neyse. Ama tüm bunların dışında çizgiromana oranla çok daha iyi bir yeri vardı ki o da taraflardan hangisinin haklı olduğuna tam karar veremiyor oluşumuz. Yani her ne kadar bana göre Iron-man çizgiromanda haklı olsa da objektif olarak bakacak olursak üstünden gittiği metotlar kabul edilemezdi ve herkes onu Kaptan haklı bakış açısıyla okudu. Ama bu filmde kesinlikle öyle bir şey yok. Bu noktada BvS'den çok daha iyi ortada kandırmaca olmaktan daha ziyade gerçekçi fikir ayrılılıkları söz konusu

Kurgu açısından inceleyecek olursak, öyle çok çetrefilli bir kurgusu yoktu filmin, ama en azından bu tür filmlerin kronik sorunu olan olaylar arası kopukluk ve karakterleri yedirememe sorunu yoktu. Ayrıca filmin ters köşe yaptığı bir kaç güzel yer var. Özellikle son 30 dakikası çok iyiydi. Ama gene kurguyla ilgili olarak bir başka sorun sonunun, yani geldiği noktanın pek bir yere bağlanmamasıydı. Ufukta Avengers filmi olduğu için en mantıklı son, ortak düşmana karşı birleşmeydi. Ama bu olmadı tam olarak. Şimdi direkt Avengers filmine geçince bazı noktalarda sorunlar olabilir, bir şeyler havada kalabilir. Kısaca filmin kendi içinde kopukluk olmasa da, geldiği sonla evren içi kopukluğa neden olacak bir film olmuş bana kalırsa

Dövüş sahneleri gayet iyiydi. Filmde aksiyona doyuyursunuz

Filmin genel düzlemini bir kenara bırakıp, karakterler bazında inceleyecek olursak şunu diyebilirimki Spiderman muhteşem olmuş. Onsekiz yaşında bir çocuğun oynamasından mütevellit pek çok insanın büyük ön yargısı vardı. Ama Holland cidden iyi oynamış ve şimdiye kadarki en iyi Spider-man olmuş. İlk üçlemede bize Peter diye ağlak bir tipi izlettiler. İkinci filmdeki Spiderman her ne kadar iyi olsa da Peter Parker yönü eksik kalmıştı. Ama bunda iki tarafını da gayet iyi dizayn etmişler. Ant-man de takıma iyi ayak uydurmuş. Black Panther'i çok övüyorlardı ama ben filmde pek dikkate değer bir yanını bulamadım. Yani iyi hoş ama klasik bir süperkahraman işte daha fazlası değil. Karakterler arasında en olmamışı ise bana kalırsa tartışmasız Zemo. Yani çizgiromanda çok daha karmaşık bir geçmişi olan bir karakteri basit bir intikamcı yapmışlar. Birde o sarkastik yanını iyi yansıtmamışlar. Ama kolay harcandı falan denmişti, ben öldü zannedip üzülmüştüm aksi takdirde gelecekteki olası bir Thunderbolt liderliği olayı yalan olacaktı. Ama onun dışında işlevsel olarak tam olması gerektiği gibi işlev gördü. Gerçi ben son dövüş biraz daha epik olur, sonunda yüzü mahvolur o klasik maskesine geçer hatta after creditste Thunderbolt'un temelinin atılması açısından Enchantress görürüz vs diyordum ama olmadı.

Kaptanın gerekçesi olsa da işi yokuşa sürende o oldu. İş savaşsız bitebilirdi. Starkta başkalarının karışmaması için uğraş verdi. Black Panther harika bir karakter lan. Çok hoşuma gitti duruşu, savaş stili falan. Kaptana attığı tekmeler harikaydı :D Vision baya baya pasif kaldı çoğunu tekleyebilecek bir adamdı oysaki. Havaalanı kapışmasında ise hep Kaptan tarafı 2 vs 1 ler yaptı ve bu benim gözüme şok battı. Diğer adamlar napıyor o sırada diye düşünmeye sevketti çok kez. Ayrıca Starkın, Buckynin kolunu alması çok hoştu :D Spider da olmuş. Startı böyle vermesi iyi. Sanılanın aksine maske çıkarma olayı hiç gerçekleşmedi. Kaptanın ordaki duruşunu da yanlış buluyorum. Kısaca kaptan noob :(

İlk 2 filmin ectended versiyonunu izlemedim son filmde gereksiz uzatılmış savaş sahneleri var hatırladığım kadarıyla.
Ben 1 ve 2'yi izlemedim ama 3'ün extended güzeldi [ Sauron'lu kısımlar hariç ]
Extended bence o savaş sahneleri için iyi olmuş misal Normalde o adamlar Azog'un oraya löp diye gidiyor. Burada nasıl gittiklerini görüyoruz büyük hata bu kısmı çıkarmak :D

Öncelikle şunu söyleyim, film güzel. Ama tekrar tekrar izlenecek efsane olacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum. 10 üzerinden 7 ila 8 arasında bir yerlerdedir bana kalırsa bunun alacağı puan.

Filmin, elbetteki eldeki imkansızlıklardan ötürü bir çizgiromanı gibi olmasını beklemiyorduk. Ama benim beklediğim bir yönü varsa o da o epik iç savaş duygusunu iyi bir şekilde aktarması, özellikle süperkahraman olgusunu iyi bir şekilde yansıtabilmesiydi. Açıkça söylemek gerekirse her ne kadar kurgusu daha güzel olsa da o epikliği yansıtma açısından BvS'nin altında kaldı. Yani o açıdan BvS daha etkileyiciydi. Civil War o duygu yansıtma noktasında sanki fazla yüzeysel. Winter Soldier derinlik ve ciddilik açısından daha iyiydi bu filme göre. Özellikle espriler fazla abartı kaçtı. Yani tamam Eyvallah Marvel'ın tarzı budur falan ama espri yapılacak konu var, yapılmayacak konu var. Eski silah arkadaşlarının ölümüne dövüşmeleri kesinlikle yapılmayacak bir konu. Mesela çizgiromanında hiç espri cıvıklık falan yoktu. Hayır Marvel böyle yapıyor sonra Marvel'ı filmlerden bilen ve haklı olarak buna dayanıp Marvel çocuk DC yetişkin diyenlerle malum ortamlarda biz uğraşıyoruz:artiz:. Neyse. Ama tüm bunların dışında çizgiromana oranla çok daha iyi bir yeri vardı ki o da taraflardan hangisinin haklı olduğuna tam karar veremiyor oluşumuz. Yani her ne kadar bana göre Iron-man çizgiromanda haklı olsa da objektif olarak bakacak olursak üstünden gittiği metotlar kabul edilemezdi ve herkes onu Kaptan haklı bakış açısıyla okudu. Ama bu filmde kesinlikle öyle bir şey yok. Bu noktada BvS'den çok daha iyi ortada kandırmaca olmaktan daha ziyade gerçekçi fikir ayrılılıkları söz konusu

Kurgu açısından inceleyecek olursak, öyle çok çetrefilli bir kurgusu yoktu filmin, ama en azından bu tür filmlerin kronik sorunu olan olaylar arası kopukluk ve karakterleri yedirememe sorunu yoktu. Ayrıca filmin ters köşe yaptığı bir kaç güzel yer var. Özellikle son 30 dakikası çok iyiydi. Ama gene kurguyla ilgili olarak bir başka sorun sonunun, yani geldiği noktanın pek bir yere bağlanmamasıydı. Ufukta Avengers filmi olduğu için en mantıklı son, ortak düşmana karşı birleşmeydi. Ama bu olmadı tam olarak. Şimdi direkt Avengers filmine geçince bazı noktalarda sorunlar olabilir, bir şeyler havada kalabilir. Kısaca filmin kendi içinde kopukluk olmasa da, geldiği sonla evren içi kopukluğa neden olacak bir film olmuş bana kalırsa

Dövüş sahneleri gayet iyiydi. Filmde aksiyona doyuyursunuz

Filmin genel düzlemini bir kenara bırakıp, karakterler bazında inceleyecek olursak şunu diyebilirimki Spiderman muhteşem olmuş. Onsekiz yaşında bir çocuğun oynamasından mütevellit pek çok insanın büyük ön yargısı vardı. Ama Holland cidden iyi oynamış ve şimdiye kadarki en iyi Spider-man olmuş. İlk üçlemede bize Peter diye ağlak bir tipi izlettiler. İkinci filmdeki Spiderman her ne kadar iyi olsa da Peter Parker yönü eksik kalmıştı. Ama bunda iki tarafını da gayet iyi dizayn etmişler. Ant-man de takıma iyi ayak uydurmuş. Black Panther'i çok övüyorlardı ama ben filmde pek dikkate değer bir yanını bulamadım. Yani iyi hoş ama klasik bir süperkahraman işte daha fazlası değil. Karakterler arasında en olmamışı ise bana kalırsa tartışmasız Zemo. Yani çizgiromanda çok daha karmaşık bir geçmişi olan bir karakteri basit bir intikamcı yapmışlar. Birde o sarkastik yanını iyi yansıtmamışlar. Ama kolay harcandı falan denmişti, ben öldü zannedip üzülmüştüm aksi takdirde gelecekteki olası bir Thunderbolt liderliği olayı yalan olacaktı. Ama onun dışında işlevsel olarak tam olması gerektiği gibi işlev gördü. Gerçi ben son dövüş biraz daha epik olur, sonunda yüzü mahvolur o klasik maskesine geçer hatta after creditste Thunderbolt'un temelinin atılması açısından Enchantress görürüz vs diyordum ama olmadı.
söylediklerine katılıyorum eklemek istediklerim var
Filmi eleştirirken bende BVS ile biraz kıyaslama yaptım, normalde böyle kıyaslama yapmam ne dc nin ne marvelin fanı değilim izler geçerim ama ilk olarak
1. film den çıktıktan sonra (kimse buna değinmemiş en gerekli konulardan biriydi oysaki ) bir an filmde sanki müzik kullanmamışlar gibi geldi. Hiç moda giremedim öküz gibi izledim sadece filmi. ne dram ne aksiyon
2.civil war la alakası yok film bildiğin captanı yakalama olayına döndü zaten
3.black panter kostümü ve oynayan kişiyi çok beğendim ama karakter sağda solda avare gibi dolaşmasını hiç mantıklı bulmadım hiç bir artısını göremedim
4.winter soldiere giden vurdu gelen vurdu zaten adam 2.filmde terör estiriyodu

bir çok daha kötü yanı olmasına rağmen iyi yanlarıda var tabi

1.holland gerçekten beklentilerden fazla iyi performans vermesi,
2.5v5 çok iyi yansıtmışlardı ama biraz daha kan görmek isterdim o ciddiyeti göremedim ama kötü değildi
3.espirilerin hem beğensem de fazlaydı sanki biraz tam karar veremedim
4.3D süperdi diğer filmler gibi combatlar da genelde anlamadığımız yerler oluyordu bu filmde hiç olmadı bana

başka diyecek bir şey yok heralde puanımda 7.7

Son düzenleme:
Cuptain Umerica - Civil War
Ağa neyi tartışıyonuz Filmin Ciwil War olmayacağı ta ismi açıklandığından beri belli [ Ben Comic'si okumadım ama Özet hikayesini izledim ]
O kadar olmasada şu ana kadar Marvelin yaptığı en iyi film diye bilirim.
Adamlar Avenger'si alıp üstüne Captain Amerika 2'deki gibi bir konu koymuşlar.

Tek hoşuma gitmeyen yer Baron zimo bildiğim menderin gibi fos çıktı ama numara yapıyor diye umudum var :D

Onun dışında filmde bu ne lan diyeceğim nokta yok Hani dersin Captain amerika ve bucky'nin kaçma olayı biraz abartıldı ama filmin ismi mağlum Hele hava alanındaki dövüş sahnesi :sapkali:
BvS ile kıyas yapmak gülesim geldi lo:hhh:

BvS Civil War'dan çok çok daha güzeldi.
Bir kere BvS'de epic bi hava vardı arka planında Tanrı insan çekişmesi, Güç ve yozlaşma gibi felsefesi vardı Civil War hadi şunları kapıştırak filmi :)
BvS'nin neden kapıştığını bi dünya eleştiren kişilerin bu filmde bi sorun bulmamaları ilginç.
bu filme kadar aşırı Captancı bi adamdım ama artık Forza Stark :at:
Civil War Çocuk filmi :bilmem:

Civil War
Overrated. Cap adam değil. Stark'ı dinlene dinlene dövdüler, über saçma idi. Film genel olarak çerezlik denilebilecek cinstendi bana kalırsa.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık