Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Shiryu

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 63 33.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 125 66.5%

• Kullanılan toplam oy
    188
Luffy'den yola çıkıpta iki yıl önce ve sonrası güç dengesi bu kadar ayarsızken Magellan'ın yediği bir yumruktan dolayı Cracker, Jack falan Magellan alıyor. Bu yorumları kahkaha atarak okuyorum. Sadece efsanevi korsan Shiki'nin bacaklarından vazgeçip kaçabildiği efsanevi hapishane'nin müdürü Magellan 3. Komutan bile etmiyor ha :D kesin öyledir beyler. Ivankov bu adamla savaşamıyordu hapishanede önüne kim gelirse tekliyordu allah aşkına geçin şu işleri Magellan gibi bir canavarı sağ koldan aşağısı kurtarmaz
Shiki'nin Id'de olduğu vakit Magellan müdür müydü önce onu sorgulamak lazım. Ikinci mesele şu ki birini kairosekiledin. Adam meyvesini kullanamıyor. Bu durumda X karakter Magellan'dan güçsüz demek ne kadar mantıklı ? O zaman Bm'ye 10 tur kairoseki attıran Queen de Bm'den güçlü. Üçüncü ve son mesele.. Umarım böyle bir şeyi ima etmek istememişsindir ama Magellan'ın Shiki'den güçlü olma ihtimali Chopper'ın Akainu'dan güçlü olma ihtimalinden daha az.

Shiki'nin Id'de olduğu vakit Magellan müdür müydü önce onu sorgulamak lazım. Ikinci mesele şu ki birini kairosekiledin. Adam meyvesini kullanamıyor. Bu durumda X karakter Magellan'dan güçsüz demek ne kadar mantıklı ? O zaman Bm'ye 10 tur kairoseki attıran Queen de Bm'den güçlü. Üçüncü ve son mesele.. Umarım böyle bir şeyi ima etmek istememişsindir ama Magellan'ın Shiki'den güçlü olma ihtimali Chopper'ın Akainu'dan güçlü olma ihtimalinden daha az.
Shiki değil Shiryu dedim hacı. Magellan haki'nin oturmadığı dönemde çıkması büyük şansızlık. 2 Yıl sonra ortaya çıkacak Crocodile bile çok güçlü olacak yc4-yc3 bu adamlara tur bindiren Sağ Kol gücünde olmalı ama Amiral gücünde diye bir iddiam yok Amiral farklı bir canavar gücü ama Sağ Kol değilse İmpel Down'ı yıksınlar. Sağ Kol altı adama emanet edilen yer ne kadar ciddi suçlulara ev sahipliği yapabilirki

Ayrıca Shiryu Magellan'ın yanında Impel Down'ın ancak Tuvaletini temizler.

Son düzenleme:
Shiki değil Shiryu dedim hacı. Magellan haki'nin oturmadığı dönemde çıkması büyük şansızlık. 2 Yıl sonra ortaya çıkacak Crocodile bile çok güçlü olacak yc4-yc3 bu adamlara tur bindiren Sağ Kol gücünde olmalı ama Amiral gücünde diye bir iddiam yok Amiral farklı bir canavar gücü ama Sağ Kol değilse İmpel Down'ı yıksınlar. Sağ Kol altı adama emanet edilen yer ne kadar ciddi suçlulara ev sahipliği yapabilirki
Id'ye tıkılan suçlularının çapına bakarak bunu anlayabilirsin.

Iki yıl önce Ace Yk3 kadar güçlü müydü tartışılır.
Jimbe yk3 eder miydi 2 yıl önce ?
Croco ancak iki yıl sonra Yk3 olarak döner.
Mingo yk3 olarak çıkar.
Devon, Vasco, S. J. Wolf, Doc Q.. Bunların en iyisi Yk2 ayarında olabilecek tipler ki 2 yıl önce onların hiçbiri bu seviyede değildi. 2 yılda iyice güçlenip palazlandılar. Senin anlayacağın 2 yıl önce Id'nin Shiki gibi bir suçlusu asla olmadı. O yüzden en babasının Yk3 ettiği bir hapishanede Magellan etsin etsin Yk2 etsin. Hadi Yk2 ve Yk1 arası bir seviyede olsun. Yk1 olamaz zira benim en güçsüz gördüğüm Katakuri bile Magellan'ı evire çevire döver. Marco, Beckman, seri sonu Shiryu gibi adamlar zaten başka seviye sağ kollar. Magellan'ı iplemezler.

Id'ye tıkılan suçlularının çapına bakarak bunu anlayabilirsin.

Iki yıl önce Ace Yk3 kadar güçlü müydü tartışılır.
Jimbe yk3 eder miydi 2 yıl önce ?
Croco ancak iki yıl sonra Yk3 olarak döner.
Mingo yk3 olarak çıkar.
Devon, Vasco, S. J. Wolf, Doc Q.. Bunların en iyisi Yk2 ayarında olabilecek tipler ki 2 yıl önce onların hiçbiri bu seviyede değildi. 2 yılda iyice güçlenip palazlandılar. Senin anlayacağın 2 yıl önce Id'nin Shiki gibi bir suçlusu asla olmadı. O yüzden en babasının Yk3 ettiği bir hapishanede Magellan etsin etsin Yk2 etsin. Hadi Yk2 ve Yk1 arası bir seviyede olsun. Yk1 olamaz zira benim en güçsüz gördüğüm Katakuri bile Magellan'ı evire çevire döver. Marco, Beckman, seri sonu Shiryu gibi adamlar zaten başka seviye sağ kollar. Magellan'ı iplemezler.
Shiki
Twenty years ago before the start of the series, Shiki was the first prisoner to escape from the great prison Impel Down, by cutting off his own shackled legs and later replaced them using his own personal swords as prosthetic limbs. Magellan (as a Vice Warden at that time) was seen reporting to his superior about his escape. Shiki's incident hurt the prison's pride along with Magellan's.

Bu da One Piece Wiki'den alıntıdır.

Mesele Shiki seviyesinde adamı olması değilki mesele bu kadar İmparator 2,3 kumandanı edecek adamın ondan korkması. Ace Yc3 etmezdi adamda gözlem bile yok. Crocodile'ın ve Jimbei'nin korkması benim için yeterli her yoldan geçeni savaş lordu yapmıyorlar nihayetinde. Crocodile alabastada şuanki güçlere göre zayıf resmedilsede Doffy'nin dengi olarak görmesi. Mihawk, Jimbei, Sakazuki gibi adamlarla çarpışırken çizilmesi boşu boşuna değil.

Son düzenleme:
Pedro ve Bege'yi Crocodile ile aynı ligin adamı görüyorsan ne diyeyim reis. Ivankov'un Kuma'ya yaşattıkları belli İnanılmaz güçlü demiyorum ama mesele o kadar adamın bir araya gelsede Magellan'ı yenemeyeceklerinin farkında olması Shiryu, Magellandan daha güçlü diye bir bilgi geçse mangada yine inanmam kafamda Shiryu'nun CROCODILE, jimbei, Ivankov ve diğer ıvır zıvır karakterleri kovaladığı bir sahne asla oluşmuyor. Yani Magellan gitti Karasakal tayfasını tekledi. 2 Savaş Lordu bir Devrimci Komutanı kaçırdı. Bu adam sağ kol değilse Sağ kol nedir ? Kimdir ?
O adamların Magellan'ı yenemeyeceklerini düşündüklerini söylediği bir yer yok.Hapishane zaten kapalı bir alan.Adamın meyve yeteneğinin en etkili olduğu yer yani.Ki bizimkilerin amacı da orda Magellan'la kapışmak değil MF'ye yetişmek zaten.Ace dediğin adam da Teach'i gafil avladı.Teach genel olarak dikkatsiz bir adam zaten.Bir tarafta her şeyini kullanan Magellan varken,diğer tarafta uyanış,mızrak,kara mochi gibi önemli tekniklerini bile kullanmayan Kata var.Bege dediğin adamda o Magellan'dan kaçan dörtlünün dayanamayacağı Linlin'in darbelerini tanklayan adam bu arada boş falan değil.

O adamların Magellan'ı yenemeyeceklerini düşündüklerini söylediği bir yer yok.Hapishane zaten kapalı bir alan.Adamın meyve yeteneğinin en etkili olduğu yer yani.Ki bizimkilerin amacı da orda Magellan'la kapışmak değil MF'ye yetişmek zaten.Ace dediğin adam da Teach'i gafil avladı.Teach genel olarak dikkatsiz bir adam zaten.Bir tarafta her şeyini kullanan Magellan varken,diğer tarafta uyanış,mızrak,kara mochi gibi önemli tekniklerini bile kullanmayan Kata var.Bege dediğin adamda o Magellan'dan kaçan dörtlünün dayanamayacağı Linlin'in darbelerini tanklayan adam bu arada boş falan değil.
Ayrıca Magellanın geleceğini duyan herkes endişelendi o hapishanede illa ağzıyla Ben Magellan'dan güçsüzüm, ben Magellan'ı yenemem demelerini mi bekliyorsun ?
Katanın özelliklerini sayıyorsun ama Bege'de kataya karşı Tanklayan formunu kullanmadı.

Shiki
Twenty years ago before the start of the series, Shiki was the first prisoner to escape from the great prison Impel Down, by cutting off his own shackled legs and later replaced them using his own personal swords as prosthetic limbs. Magellan (as a Vice Warden at that time) was seen reporting to his superior about his escape. Shiki's incident hurt the prison's pride along with Magellan's.

Bu da One Piece Wiki'den alıntıdır.

Mesele Shiki seviyesinde adamı olması değilki mesele bu kadar İmparator 2,3 kumandanı edecek adamın ondan korkması. Ace Yc3 etmezdi adamda gözlem bile yok. Crocodile'ın ve Jimbei'nin korkması benim için yeterli her yoldan geçeni savaş lordu yapmıyorlar nihayetinde. Crocodile alabastada şuanki güçlere göre zayıf resmedilsede Doffy'nin dengi olarak görmesi. Mihawk, Jimbei, Sakazuki gibi adamlarla çarpışırken çizilmesi boşu boşuna değil.
Magellan'ın Shiki zamanında müdür yardımcısı olması neyi gösteriyor da attın bunu anlamadım ? Garp-Sengoku'nun birlikte daldığı Shiki, Magellan'ın zirve hali neyse onu top gibi sektirebilecek biri. Ne ima etmeye çalıştın bilmiyorum ama umarım anladığımı zannettiğim şeyi anlatmaya çalışmıyorsundur.

Bana 2 sene önce şu adam Yk2 eder diyebilir misin ? Bekliyorum. Ayrıca Jimbe Bm'den korkmamış Magellan kim ?

Konunun Luffy'nin birisine vurmasıyla ne alakası var kral ? Luffy basit bir tekmeyle Kata'dan da kan alıyor.Benim Magellan'ı sağ kol olarak görmememin nedeni hem yaptığı işleri çok büyük görmemem hem de Shiryu'yla bağlantılı olan durumlar.Magellan gerçekten sağ kol seviyesiyse Shiryu'nun rahatlıkla yc1 olarak gördüğümüz adamlardan daha güçlü olması lazım.Shiryu'nun beraber denk olarak görüldüğü Magellan'a yonko tayfasıyla girdiği savaşlarda ve yediği meyve sayesinde fark atması oldukça normal bir olay benim düşünceme göre.

Kendin demişsin zaten o meyveyi bir çöpün kullanması ile Shiryu gibi birisinin kullanması aynı şey değil diye.Tıpkı Kata'daki meyveyi düşük seviyeli bir karakterin yiyip olabileceği en baba yerin mr3 olması gibi bir şey bu.
Hangi savaşa girmiş de hangi meyveyi yiyip fark atmış ? Adamların bildiğimiz tek savaşı Marcolar.Yedigi meyve ise k.hakisi olan adam karşısında çöp olacak bir meyve.

Krakerin tek kuklası bile yeter buna.Kuklayı kıramaz.

Magellan'ın Shiki zamanında müdür yardımcısı olması neyi gösteriyor da attın bunu anlamadım ? Garp-Sengoku'nun birlikte daldığı Shiki, Magellan'ın zirve hali neyse onu top gibi sektirebilecek biri. Ne ima etmeye çalıştın bilmiyorum ama umarım anladığımı zannettiğim şeyi anlatmaya çalışmıyorsundur.

Bana 2 sene önce şu adam Yk2 eder diyebilir misin ? Bekliyorum. Ayrıca Jimbe Bm'den korkmamış Magellan kim ?
Biz Shiryu/Shiliew diyoruz sen Shiki, Shiki tutturmuşsun bunu bilgi amaçlı attım Magellan Shiki döneminde görevde mi diye sormuştun bana ve evet Magellan Yc2 eder. Bana göre yc1'de eder. Doflamingo hücresinden kaçsa yerine oturtmasını bilir.

Biz Shiryu/Shiliew diyoruz sen Shiki, Shiki tutturmuşsun bunu bilgi amaçlı attım Magellan Shiki döneminde görevde mi diye sormuştun bana ve evet Magellan Yc2 eder. Bana göre yc1'de eder. Doflamingo hücresinden kaçsa yerine oturtmasını bilir.
Magellan'ın Shiki zamanında görevde olup olmaması önemli değil. Eğer Magellan'ın Shiki'yi dizginleyen bir güç olduğunu düşünmüyor ya da savunmuyorsan.. Tamam bu kısmı kapatalım.

Magellan bana göre de şu an Yk2. Ben o zaman için(2 yıl öncesinde) Magellan'dan hariç Magellan'ın kontrolünde olan mahkumlar içinde Yk2 ayarı biri var mıydı onu soruyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık