Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Shiryu

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Severim

    Kullanılan: 36 25.2%
  • Sevmem

    Kullanılan: 107 74.8%

  • Kullanılan toplam oy
    143

Shiliew (Shiryū), Impel Down'ın eski Baş Gardiyanı'dır. Mahkumlara yaptığı zulümler nedeniyle bu görevinden alınıp, idama mahkum edilmiştir. Monkey D. Luffy'nin hapishanede isyan çıkarması, daha sonra Marshall D. Teach'in de hapishaneye gelmesi üzerine hapishane çalışanlarına yardım etmesi için geçici olarak serbest bırakılmıştır. Ancak, Shiliew yardım etmek yerine korsanlarla anlaşmış ve Teach'in teklifini kabul edip onun tayfasına katılmıştır. Şu anda Karasakal Korsanları'nın İkinci Gemisi'nin kaptanlığını yapmaktadır.

Görünümü

Shiliew, geçmişte Magellan ve Hannyabal gibi yarasa kanatları takardı. Fakat şimdiki halinde bu kanatlar yoktur. Muhtemelen görevinden azledildiği ve ayrıcalıklarını kaybettiği için kanatları elinden alınmıştır. Kafasında kulaklarını kapatan bir subay şapkası vardır. Kestane rengi uzun eldivenler takar. Şapkasının ön kısmını indirdiği için, yüzü kısmen kapalıdır. İri yarı bir adamdır. Teach ile hemen hemen aynı boydadır. Hapsedildiği zaman kendisine çizgili mahkum elbiseleri giydirilmemiş, üniforması ile kalmasına izin verilmiştir. Sırtında pelerin gibi duran beyaz ve sarı renklerde uzun dökümlü bir palto vardır. Paltonun arkasında kanji olarak "Goku" (hapishane) yazar. Genellikle ağzında bir puro vardır.

Belinde, tutamağı ve kını kırmızı renkte olan uzun bir kılıç taşır. Kılıcın el korumalığı kare şeklindedir.

Zaman atlamasından sonra Shiliew'nun görünümünde önemli ölçüde bir değişiklik olmadığı gözlenmiştir. Eski halinden tek farkı, sırtındaki beyaz paltodur. Yeni paltosu siyah renktedir. Ayrıca şapkasında ve kemerinin tokasında bulunan Impel Down simgelerini değiştirerek, kuru kafa motiflerine dönüştürmüştür.

Kişiliği


Özür dilerim...

-Shiliew, öldürdüğü adamlarından özür diliyor.

Shiliew, son derece zalim ve insan öldürmekten keyif alan biridir. Impel Down'ın duvarlarının ardında birçok mahkumu katletmiştir. Hatta kendisini serbest bırakan gardiyanları öldürdükten sonra, onlardan alaycı bir şekilde özür dilemiştir. Ayrıca karşısındaki kişi kendisinden güç olarak çok zayıf olsa bile, kılıcının gücünü başkalarının üzerinde test etmekten hoşlanır. Tamamen sakin ve soğukkanlı biridir. Gergin veya beklenmedik durumlarda bile bu tavrı değişmez. Son derece temkinli ve tedbirlidir. Karasakal Korsanları'nı, Magellan'ı hafife almamaları konusunda uyarmıştır.

Shiliew oldukça düzenbaz ve hilekar doğası olan biridir. Magellan'a hapishane için savaşma teklifi yapmış, ancak yardım etmek yerine Magellan'ı satmış ve kendi astı olan birçok görevliyi biçmiştir. Bu kısımda Magellan'ın hatası da vardır. Kendisi ısrarla Shiliew'nun ölüm cezasını erteletmiş, nihayetinde ona kaçabilmesi için bir fırsat vermiştir. Eski üstüne ihanet eden Shiliew, şu anda Karasakal Korsanları'nın sadık bir üyesidir.

Puro içmeyi çok sever. Yardım etmesi için hücresinden çıkarıldıktan sonra, ilk olarak purosunu yakmak için bir çakmak istemiştir.

Shiliew, Shichibukai bile olsa korsanların, sadece korsan olduğuna inanmaktadır. "Bir kez korsan olan, her zaman korsan olarak kalır" şeklinde bir görüşe sahiptir. Bu düşüncesine rağmen Karasakal Korsanları'na kendi isteği ile yardım etmiştir, hatta onlara katılmıştır. Kadere aşırı bağlı biridir. Teach'i karşısına kaderin çıkardığını ve aynı kaderin kendisine onun tayfasına girmesini söylediğini düşünmüştür. Konuşmayı pek sevmez, bu yüzden doğal olarak detaylar pek girmeyen biridir. Eski Filo Amirali Sengoku kendisine Magellan'a ne olduğunu sorduğunda, ona bunu gidip kendisinin öğrenmesi gerektiğini söylemiştir. Etrafında insan olmasından fazla hoşlanmaz. Bunlara ek olarak garantici biri olduğu söylenebilir. Karasakal Korsanları'nın Yeni Dünya için tam olarak hazır olmadığını öğrendiğinde bundan epey rahatsız olmuştur.

Shiliew, saygı duyduğu kişilere önem verir. Bu yüzden Karasakal Korsanları'nın bir üyesi olmasına rağmen, Teach'in Gura Gura no Mi'yi çalma konusunda başarısız olması durumunda tayfanın dağılması gerektiğini söylemiştir. Karanlık ve gizemli bir tarafı da vardır. Jesus Burgess, Teach ile olan konuşmasında Denizciler'deki geçmişi yüzünden Kuzan'a güven olmayacağını belirtmiş, Teach ise bu konuda Shiliew'yu örnek göstermiştir. Ancak Burgess'ın, Shiliew'dan şüphesi yoktur. Çünkü o gerçekten de çok zalim bir adamdır.

Yetenek ve Güçleri

Shiliew, Baş Gardiyan olduğu zamanlarda kendisinden alt rütbede olan herkese emir verebiliyordu. Ancak gücünü kötüye kullandığı için tüm yetkileri ve ayrıcalıkları elinden alınmış, ardından idama mahkum edilmiştir.

Impel Down'ın eski müdürü Magellan ile eşit güçte olduğu söylenir. Ancak Magellan'ın ishal sorunu olduğundan, Shiliew ondan daha tehlikeli olarak kabul edilir. Buna rağmen Magellan onu alt etmiş ve bir 6. Kat hücresine kapatmıştır. Shiliew korkunç bir hıza sahiptir. Birçok Impel Down gardiyanını neredeyse bir anda öldürmüştür. Muazzam bir dayanıklılığa sahip olduğu söylenebilir. Edward Newgate'in depreminden (doğrudan bir saldırı değildi) veSengoku'nun Daibutsu formunda attığı şok dalgasından ufak tefek sıyrıklarla kurtulmuştur. Zaman atlamasının ardından Karasakal Korsanları'nın İkinci Gemisi'nin kaptanı olduğu öğrenilmiştir. Kendisi Yonko Teach'in kişisel korumaları olarak bilinen On Titan Kaptan'dan biridir.

Silahı

Shiliew bir kılıç ustasıdır ve nodachi türü kılıçta son derece üstün bir yeteneğe sahiptir. İdamını beklediği hücresinden çıkarıldıktan sonra kılıcı ona geri verilmiş, kılıcını aldığı anda da ortamdaki gardiyanları neredeyse bir saniyeden kısa sürede öldürmüştür.

Künye

Adı: Shiliew
Okunuşu: Shiryū
İngilizce Adı: Shiryu
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 538, Anime 440
Bağlantıları: Karasakal Korsanları, Impel Down (Eski)
Unvanları: Korsan, İkinci Gemi Kaptanı, Baş Gardiyan (Eski)
Lakabı: Yağmur Shiliew (Jap. Ame no Shiryū, İng. Shiliew of the Rain)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 11 Haziran
Ödülü: Bilinmiyor

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Shiliew
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
F

Fallout

Zoro Mihawk ile vs yapar...Mihawk ı tokatlar ama öldürmez...Dost olurlar...Birlikde içki içerler...Sonra Shiliew gelir Mihawk ı keser...Zoro da Luffy nin BB savaşında bunla eşleşmiş olur...Eline sağlık Smoker...
 
Eline sağlık Smoker... bu eskiden Bruce Lee'nin oynadığı, bir Amerikan dizisi vardı... Ona da benziyor biraz... :)
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık