Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Şeytan Meyveleri ve Doğası

Şu meyve konusunda Oda ters köşe yapmasın.Yani saklayabilir bunu hiç de açıklamasına gerek yok.Tabi bu seferde Rayleigh'nin neden bunu söylemediği gibi bir şey ortaya çıkıyor ama açıklanması gereken bir şey olduğunu da düşünmüyorum belki de çıkabilir Roger'ın meyvesi her ne kadar Roger'ın meyve yemiş olduğunu düşünmüyor olsam da
Luffy'nin meyvesini o kadar adam gördü, hiçbiri söylemedi öyle bir şey. Buggy demedi "Kaptanın meyvesi" diye, ya da Crocus "Sen Roger'ın meyvesine sahipsin" diye bir cümle kurmadı. Smoker, Luffy ile ilk karşılaştığında "Roger'ın meyvesini yemişsin" demedi. Kureha, "Meyven senin gibi birinde yaşamaya devam ediyor, Roger" diye konuşmadı. Daha örnek vereyim mi?

Alpamis

Luffy'nin meyvesini o kadar adam gördü, hiçbiri söylemedi öyle bir şey. Buggy demedi "Kaptanın meyvesi" diye, ya da Crocus "Sen Roger'ın meyvesine sahipsin" diye bir cümle kurmadı. Smoker, Luffy ile ilk karşılaştığında "Roger'ın meyvesini yemişsin" demedi. Kureha, "Meyven senin gibi birinde yaşamaya devam ediyor, Roger" diye konuşmadı. Daha örnek vereyim mi?
Tamam bu gibi örnekler var ama tayfanın birçok şey yaşayıp da birbirine anlatmadığı bir sürü durum var.Bu durum da onun gibi olmasın denizciler illa ki Garp'ın ismini biliyordular.Garp'ın dedesi olduğu açıklanana kadar hiç kimse dedi mi bu adam Garp'ın torunu diye yani Oda bu şekilde saklamak istiyor olabilir diye düşünüyorum.Ve her görenin onu Roger'ı benzetmesnin altında ki diğer nedenlerden biri de belkide budur.Neyse belki de çok yanlış düşünüyorumdur.

Ama büyük ihtimal meyvesiz Garp gibi yumrukla dövüşen 3 haki de Perfect açmış bir adam bekliyorum.:D

Tamam bu gibi örnekler var ama tayfanın birçok şey yaşayıp da birbirine anlatmadığı bir sürü durum var.Bu durum da onun gibi olmasın denizciler illa ki Garp'ın ismini biliyordular.Garp'ın dedesi olduğu açıklanana kadar hiç kimse dedi mi bu adam Garp'ın torunu diye yani Oda bu şekilde saklamak istiyor olabilir diye düşünüyorum.Ve her görenin onu Roger'ı benzetmesnin altında ki diğer nedenlerden biri de belkide budur.Neyse belki de çok yanlış düşünüyorumdur.

Ama büyük ihtimal meyvesiz Garp gibi yumrukla dövüşen 3 haki de Perfect açmış bir adam bekliyorum.:D

Dragon'un Luffy'nin babası olduğu ortaya çıktığında Denizci askerlerinin verdiği tepkiye bakman yeterli söylediklerin için.

Alpamis

Dragon'un Luffy'nin babası olduğu ortaya çıktığında Denizci askerlerinin verdiği tepkiye bakman yeterli söylediklerin için.
Ama Dragon farklı Dragon'un ismini tam olarak ilk defa duyuyorum demişler.Garp'ın tam ismini illa ki biliyordur herhalde çoğu denizci.Dediğim gibi neyse fazla uzatmak istemiyorum ama Oda bunu saklamak istiyor olabilir.Ama o zamanda meyve ile geçen bir istek olucak.Sanki meyve yüzünden bunu istiyormuş gibi olacak böyle olmasını da hiç istemem.Çünkü bu istek D.ler le alakalı meyveye bağlanmasını istemiyorum.Ayrıca meyvenin önceki sahibinden izler taşıması farklı olacağı gibi bence orjinalliği bozar.

Karasakal konusunda özür diliyorum o zaman. Ancak hayallerine düşkün bir adamın da bu kadar plan ve programlı hareket etmesi bana tuhaf geliyor. Luffy hayalcinin ağa babası ama 1 kere plan yaptığını görmedim geleceğe yönelik. Bu da zıt düştükleri bir nokta değil mi Karasakal ile ?

Gomu gomo no mi'nin Roger'ın meyvesi olduğu söylemek seri için çok büyük bir spoiler ama. Bunun söylenmesi doğru olur muydu sence ?

''Yami Yami no Mi konusunu açıkladım zaten. Önceden "meyve ruhu" diye bir şey olmadığından, Yami Yami no Mi kullanıcıları meyve güçlerini iptal edemezlerdi. Ruhlar ortaya çıkınca, meyve güçlerini de içine çekmeye başladı.

Yukardaki cümlene binaen, benim iyi-kötü çatışması ve 8 asır önce yami yaminin iyilik amaçlı kullanıldığı konusundaki teorim yatıyor o halde.

Düşünceme göre meyvenin ruhu, eski sahibinin inançlarını ve amaçlarını devam ettirme isteğinde olabilir. Karasakal ne demiş meyvesi konusunda ?

- Meyve beni seçti.

Bu cümleden yola çıkarak, senin dediğin gibi meyvelerin bir ruhunun ve iradesinin olduğu düşüncesi desteklenmiş oluyor aslında. Çünkü bir şeyi ''seçmek'', ancak irade ve ruh sahiplerine has bir özelliktir :good:

Bu düşünceme ek olarak... Madem ki meyvenin ruhu, eski sahibinin inançlarını ve amaçlarını devam ettirme isteğinde, o zaman yami yaminin Karasakal gibi kötü niyetli bir koza seçmesi, yami yaminin önceden de kötü bir amaç için oluşturulduğunu göstermez mi ?

Acaba antik krallıklar zamanında yami yami, tüm dünyayı karanlığa sürüklemek isteyen dünya hükümetince kullanılmak istenen bir güç müydü ?

Dün, meyvelerin antik krallık zamanında yaşayan insanların elinde olduğunu, dolayısıyla bu güç unsuruna denk olmak maksadıyla dünya hükumetinin de antik silahlara sahip olabileceğini düşünmüştüm ancak bugün geldiğimiz noktada düşüncemi değiştirdim.

Olayı yine Vegapunk'a bağlayacağım. Çünkü bu adamın meyvelerin yetişme ya da oluşturulma konusunda önemli bir rol üstlendiğini düşünüyorum.

Senin teorin üzerinden devam edecek olursam, Dünya hükumeti meyve kullanıcılarını yok etmek istedi. Bunun için de Vegapunk'tan çok güçlü bir meyve yaratmasını istediler. Vegapunk da yami yami, yani ilk işleviyle sadece karanlık meyvesini ortaya çıkardı. Meyve ruhlarının oluşması da bu zamana denk geldi ve yami yaminin işlev alanı gelişti. Diğer meyveleri de kontrol altına almaya yarayan bir güç ortaya çıktı. Bu meyvenin dünya hükumeti tarafından kullanılmaya başlanmasıyla meyve kullanıcıları güçlerini kaybettiler.

Daha sonra kazandığı meyvelerle dünya için kötü planları olan hükümet, pis bir plan için çalışmaya başladı. Bunu duyan meyve kullacıları, ellerinde kalan tek güç olan antik silahlarını kullanmak zorunda kaldılar. Zaten antik silahların, uygarlık olarak insanlık tarihinden yüzyıllarca ilerde olan antik krallık insanlarınca yapılmış olması da akla daha mantıklı geliyor.

Buraya kadar fikir yürütebildim ama bundan sonra ne olduğu konusu hakaten muallak. Desteksiz şeyler de yazmak istemiyorum ama antik silahlar beklenen ya da amaçlanan etkiyi yaratmamış ki dünya hükumeti hala kendi düdüğünü öttürüp insanları ayakta uyutuyor :/

Teach diğer D'ler gibi değil. Hayallerinin gerçekleşmemesinden korktuğu için, sürekli planlar yapıyor. İşini sağlama alıyor diyebiliriz yani.

Bizzat Roger'ın tayfasından olan adamlar bu konuda laf etmediyse, imkansız bana göre. Boşboğaz Buggy bile Gomu Gomu no Mi yemiş Luffy'yi görünce şaşırmıyor.

Roger döneminde korsanlık yapan Mihawk, Gomu Gomu no Mi'yi görünce yüz ifadesini bile değiştirmiyor.

Gomu Gomu no Mi eskiden Roger'ın meyvesi olsa, onun zamanından kalma adamlar en azından bir tepki verirlerdi. İstersen örnekleri çoğaltabilirim.

Teach'in "Meyve beni seçti" lafı, kendi söylediği bir şey. Meyvenin esas sahibi Thatch'tı, ama öldürüp ondan aldı. Bu bağlamda meyvenin seçtiği kişi Teach olmuyor.

Vegapunk konusunda çok büyük yanılgılar içerisindesin. Çünkü adamın doğumunu ve adası için yaptıklarını yaşlı bir adamın ağzından dinledik. Senin dediğin gibi olsa, 1000 küsür yaşında olması gerekirdi. Ayrıca antik çağlarda meyve üretiminde bir rol almış olsa, Momonosuke'nin yediği meyve için "başarısız" tabiri kullanılmazdı. Zira adam meyve yapmayı biliyorsa, zaten başarısızlık söz konusu olamaz.

Benim görüşüme göre, antik krallıktaki bazı aileler kendi halkına ihanet ederek, düşmanla işbirliği yaptı. Marshall Ailesi bunlardan biriydi. Bu yüzden Newgate ölürken Teach'e "Sen onlardan biri değilsin" tarzında bir laf söyledi. Üst kadamededeki bazı ailelerin ihaneti, bu krallığın sonunu getirdi. Krallık bunun olacağını hesaba kattığından, her şeyin yazılı olduğu kitabeleri dünyaya yaydılar. Bu kitabelerin hepsi, birbirlerini tamamlıyorlardı. Bu sayede sırrı güvenceye aldılar. Daha sonra bu istek Roger tarafındann öğrenildi ve Luffy'ye aktarıldı.

Ama Dragon farklı Dragon'un ismini tam olarak ilk defa duyuyorum demişler.Garp'ın tam ismini illa ki biliyordur herhalde çoğu denizci.Dediğim gibi neyse fazla uzatmak istemiyorum ama Oda bunu saklamak istiyor olabilir.Ama o zamanda meyve ile geçen bir istek olucak.Sanki meyve yüzünden bunu istiyormuş gibi olacak böyle olmasını da hiç istemem.Çünkü bu istek D.ler le alakalı meyveye bağlanmasını istemiyorum.Ayrıca meyvenin önceki sahibinden izler taşıması farklı olacağı gibi bence orjinalliği bozar.
İngilizce bilmiyormuşsun. Adam orada "İlk kez Dragon'un tam adını duyuyorum" diyor. Yani herkes seni Ali olarak biliyorsa, bir gün soyadını da duyan biri sana aynı cümeyi kurardı. Teknik olarak dünya üzerinde Luffy gibi salaklar hariç Dragon'u tanımayan kimse olduğunu sanmıyorum.

Alpamis

İngilizce bilmiyormuşsun. Adam orada "İlk kez Dragon'un tam adını duyuyorum" diyor. Yani herkes seni Ali olarak biliyorsa, bir gün soyadını da duyan biri sana aynı cümeyi kurardı. Teknik olarak dünya üzerinde Luffy gibi salaklar hariç Dragon'u tanımayan kimse olduğunu sanmıyorum.
İsmi derken tam ismini kastetmiştim soyadıyla beraber İngilizcem zaten yok.Ama orda demek istediğim Dragon'un ismini tam olarak derken Monkey D. kısmını kastetmiştim.Yani ingilizcemle alakası yok.Dediğim gibi seninde üst de anlattığın şekilde olması daha orjinal durur.Sadece Oda'nın böyle bir şeyi saklı tutabileceğini söylemek istemiştim.

İsmi derken tam ismini kastetmiştim soyadıyla beraber İngilizcem zaten yok.Ama orda demek istediğim Dragon'un ismini tam olarak derken Monkey D. kısmını kastetmiştim.Yani ingilizcemle alakası yok.Dediğim gibi seninde üst de anlattığın şekilde olması daha orjinal durur.Sadece Oda'nın böyle bir şeyi saklı tutabileceğini söylemek istemiştim.
Dragon'un aile adı hiç açıklanmamış zaten. Nereden bilsin adamlar? Smoker olaylara Loguetown'da şahit olmasına rağmen, Dragon'un neden gelip Luffy'yi kurtardığını Sengoku sırrı açıklayınca öğreniyor.

Dragon'un tam adını bilmeyenler Buggy, Moriah, Mihawk, Hancock, Doflamingo, Jinbe, Smoker. Oda böyle bir şeyi saklı tutarken, bu adamları böylesine şaşırtması gerekmezdi.

Roger Episode 0'da kılıç kullanıyordu.Sadece görsellik diye eklenmedi eğer ise benim de beklentim şeytan meyvesi kullanıcısı olduğu yönünde. Mükemmel bir meyve, über haki ve sağlam tayfa.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık