Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Şeytan Meyveleri ve Doğası

Antik krallık ile bağları olsa bile, geçmişlerini bilmiyor bu adamlar. Tabletleri okuyabilen tek kişi Nico Robin. Adamlar yarın bir gün bunlar tepemize çıkar, hak iddiaeder diye Ohara'yı haritadan sildiler. Hükümet her şeyi biliyor ve bu kişileri güçleri ile bastırabileceğini düşünüyor. Adamlar gücüne güveniyor yani.
Bilmiyorum ama bana biraz olmazmış gibi geldi.Örneğin Roger'ı bastıramamışlar,dünyanın en önemli bölgesini kontrol edememişlerdi.Şimdiye dek Roger gibi kaç tane çıktı kimbilir.Dünya hükümeti,silahı ateileyecek ateşi yok ederken(Ohara) silahı niçin yok etmesin?Oharayı yok etmesinin sebebi ise asıl amacın ne olduğunun yazması işte.

Bilmiyorum ama bana biraz olmazmış gibi geldi.Örneğin Roger'ı bastıramamışlar,dünyanın en önemli bölgesini kontrol edememişlerdi.Şimdiye dek Roger gibi kaç tane çıktı kimbilir.Dünya hükümeti,silahı ateileyecek ateşi yok ederken(Ohara) silahı niçin yok etmesin?Oharayı yok etmesinin sebebi ise asıl amacın ne olduğunun yazması işte.
Roger gibi 1000 tane çıkmış olsa bile, gördüğün üzere haşa dimdik ayakta duran bir organizasyon var. Bu öyle bir organizasyon ki, savaşarak falan ortadan kaldırılması çok zor. Öncelikle tüm dünyayı arkana alman gerekiyor. Dragon tam olarak bunun için uğraşıyor. Ayrıca Dünya Hükümeti'ni çok küçümsüyorsun. Adamlar D iradesini öğrenmek istese, Ohara'ya şirin görünüp bilgiyi onlardan da alırdı. Ama buna gerek kalmadı, çunku zaten biliyorlardı ve Ohara'yı yok etme sebepleri D iradesi değil, Karanlık Çağ'da olanların öğrenilmesi ihtimaliydi.

Roger gibi 1000 tane çıkmış olsa bile, gördüğün üzere haşa dimdik ayakta duran bir organizasyon var. Bu öyle bir organizasyon ki, savaşarak falan ortadan kaldırılması çok zor. Öncelikle tüm dünyayı arkana alman gerekiyor. Dragon tam olarak bunun için uğraşıyor. Ayrıca Dünya Hükümeti'ni çok küçümsüyorsun. Adamlar D iradesini öğrenmek istese, Ohara'ya şirin görünüp bilgiyi onlardan da alırdı. Ama buna gerek kalmadı, çunku zaten biliyorlardı ve Ohara'yı yok etme sebepleri D iradesi değil, Karanlık Çağ'da olanların öğrenilmesi ihtimaliydi.
Roger,korsanlar kralıydı ve oldukça ünlü biriydi.Ana zamanında hükümetin topyekun savaş verdiği krallık aileleri kadar gücü ve etkisi olduğunu hiç sanmıyorum.Ama sırf onun oğlu yaşamasın diye onlarca aileyi katlettiler,oğlunun doğma ihtimaline karşı.Bunların hepsini WG'ye karşı potansiyel bir rakip daha çıkmasın diye yaptılar.Böyle bir zihniyete sahip bir örgütün ailelerin yaşamasına izin vereceği ihtimali bana az gibi geliyor.Onun dışında Will of D. olayının antik krallıkla herhangi bir bağı olma,yani Ohara bilginlerinin bilme ihtimali olduklarını düşündüklerini düşünmüyorum.Düşünseler bile AK ile herhangibir bağı olduğu ihtimali akıllarına gelmediği için ve çok da önemsemedikleri için pek uğraşmamışlardır bence

Denizciler açık açık 3 güç diyorlar. Birinin düşmesi düzeni bozar onlara göre, schibukai sistemi-Yonkouluk-Denizciler

Bence bu sadece zoan türü için geçerli olacak, hayvan geni ve ileri teknoloji işi ile.
Şahsen bi Lawın meyvesi gibi meyveleri oluşturmak imkansızdır ya şöyle düşünün, insanın ürettiği meyve sana sonsuz gençlik verecek veya Brookun meyvesiyle bi anlamda ölümü yeneceksin. Bu olayları yaratmak zeka akıl işi olamaz. bunun gibi bir sürü örnek var bi insanın üretemeyeceği ama zoan bi temele sığıyor ama bazı meyveleri insan oluşturma şansı yok.
Ha bu evren başka der oda ama bu fazla kaçar bence
Ellerine sağlık

Geçtiğimiz sayıda(810) Neko'nun Jack'in hayvan formundan insan formuna geçişini sakince izleyip yediği meyvenin ismini bile tam olarak biliyor olması dikkatimi çekmişti. Zou, 1000 yıllık dış dünyaya kapalı bir toplum; yani, bu şeytan meyvelerinin tarihiyle ilgili bir şeylere işaret ediyor olabilir. Öte yandan Neko ve Inu'nun mavi denize de açılmış karakterler olduğunu biliyoruz.

Not düşmeye değer buldum bunu.

Vegapunk sonsuz yaşamın sırrını bilen biri bile olabilir. Ben Vega'yı hep o dönemlerde (antik Krallık) yaşamış biri olarak düşündüm. Belki o da Franky gibi yarı insan yarı syborgdur. Her neyse.

Dünya hükumeti şeytan meyvelerinin sırrını öğrendikten sonra bu güce karşılık olarak antik silahları yapmış olabilir. Çünkü şeytan meyvelerini savaşmak için değil, günlük yaşamı kolaylaştırmak için kullanan (teoriye göre gidersek) bir toplumun antik silah yapma fikri tamamen alakasız. Madem bu insanlar huzur ve mutluluk içinde yaşıyordu, neden antik silah yapma derdinde olsunlardı ki ? Bu sebepten ötürü 20 Krallığın tüm kaynaklarını birleştirip şeytan meyvelerine karşı kullandıklarını düşünüyorum. Hatta antik Krallık halkının hiç savaşmasına bile fırsat verilmemiş olabilir. Çünkü ne kadar güçlü olursan ol şeytan meyveleri kullanan bir toplum karşısında ağır kayıplar verebilirsin. Bu silahları günümüzün atom bombaları olarak düşünürsek Hiroşima ya da Nagazaki vak'aları yaşanmış olabilir yani. Hükumetin bu kıyım sonrası Dünya'da tek güç olarak hüküm sürdürmesi ya da elinde insan gücü bulundurma düşüncesi, direkt olarak silahları basmış olma ihtimalini düşündürüyor.

Not: Güncel bölümlere bakın. Ceasar'ın Punk Hazard'da başlayan kitle-imha silahı çalışması Zou'da bile hala güncelliğini koruyor. Ben, bu kitle-imha işinde zirve noktanın antik Krallığa karşı gerçekleştirilmiş olduğunu düşünüyorum. Yoksa Ceasar'ın bu tarz silahları üzerine neden bu kadar durulsun ki ?

Bakınız, bir de şu var. Bence antik Krallık yeni Dünya'da idi. Ve ( Mariejois'in bulunduğu yere bakın. Tam bir denetim noktasında sanki ) bu Krallık'ta meyve kullanıldığı diğer toplumlarca çok az biliniyordu. Dünya hükumeti bu durumu kendilerini (haşa) Tanrı ilan etmek için kullandı. Nasıl ki East Blue'da şeytan meyvesi çok nadir, nasıl ki şeytan meyvelerine çok şaşırtıcı bir güç olarak bakılıyor; bunun tam aksi şeytan meyvesi yeni Dünya'da nasıl ki çok normal karşılanıyor, aynı hesap antik Krallık zamanında bu kutsal mallar şeytan meyvelerini tüm Dünya'ya ulaşılmaz bir güç ve bu güce sahip olan kişiler olarak tanıttılar kendilerini. Ama "ahan da bu şeytan meyvesi" tarzında değil. Goro goro no mi'ti yiyip yıldırımlar yağdırarak, gura gura no mi'yi yiyip depremler oluşturarak. Kısacası Dünya'ya korku salıp gözdağı vererek tanıttılar bu meyveleri. Böylece insanlar bu mallara Tanrı dedi ve üstünlüklerini kabul edip boyun eğdiler. Muhtemelen bu pisliği yapan oluşum kayıp yüzyılda meyvelerin varlıklarını ve onunla ilgili herşeyi sildi veya sakladı. Daha doğrusu işlerine yarayan tüm bilgileri kendileri için aldılar ve kullanıyorlar. Kayıp Yüzyılda meyvelerle ilgili herşeyi silmek neden önemli ? Çünkü silmeseler, başkaları da meyve kullanıcısı olacak, tek güç bunlar olmayacak.

Olabildiğince bu iş böyle devam etti ancak daha sonra bu gücü kontrol etmeye gerek duymadılar. Çünkü güçlerini kabul ettirdiler, otoriteyi sağladılar. O saatten sonra kimin hangi meyveyi kullandığının bir önemi kalmadı onlar için. Nitekim kayıp yüzyıl da 1 asır, yani belirli bir süre. Bu süreyi daha da uzatabilirlerdi ama demek ki 1 asır yeterliydi onlar için.

Yani özetle,

- Kayıp yüzyıl antik krallığa karşı kullanılan silahlar neticesinde bir katliam yaşadı. Bunun sebebi meyvelerdi. Bu meyveler Yüzünden kayıp yüzyıl oluşturup güçlerini tüm dünyada kabul ettirip kendilerini Tanrı ilan ettiler, şeklinde düşünüyorum ben.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık