Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sabo vs. Marco

Savaşsalar hangisi kazanır?

• Devrim ordusu genel kurmay başkanı Sabo

Kullanılan: 59 35.3%
  • Anka Kuşu Marco

Kullanılan: 97 58.1%
  • Beraberlik

Kullanılan: 11 6.6%

• Kullanılan toplam oy
    167

Üye silindi 6669

Son zamanlarda fikirlerim çok değişdi. Sabo'nun Tavus kuşunu alabileceğini düşünmeye başladım.

Güzel savaşırlar ama marconun yenilmesi epey zor. Alev desen mwrconun alevleri normal alevlere üstün geliyor . Bunu prometheusta gördük. Yenilenme desen epey iyi. Hasar açısından zayıf gözükse de sabonunda benzer olarak bu konuda zayıf olduğunu düşünüyorum. Ve iş dayanıklık savaşına girerse bana göre marco garanti alır.

Güzel savaşırlar ama marconun yenilmesi epey zor. Alev desen mwrconun alevleri normal alevlere üstün geliyor . Bunu prometheusta gördük. Yenilenme desen epey iyi. Hasar açısından zayıf gözükse de sabonunda benzer olarak bu konuda zayıf olduğunu düşünüyorum. Ve iş dayanıklık savaşına girerse bana göre marco garanti alır.
İleri silahlanması var Sabo'nun.King ile Queen'in ataklarını iyileştirdiği gibi iyleştirir de sınıra erken getirir muhtemelen bu onu.

İleri silahlanması var Sabo'nun.King ile Queen'in ataklarını iyileştirdiği gibi iyleştirir de sınıra erken getirir muhtemelen bu onu.
Marcoya hasar vurmak için zaten iyi bir silahlanmaya sahip olman gerekiyor. Mesele marcoya vurup vurmamak değil marconun saldırıyı iyileştirmesi. Kizarunun tüm atağını yedi. Çizik almadı. Hasar vuran bi garp vardı. Onunda haki seviyesini sabo ile bir tutmuyorum.

Marcoya hasar vurmak için zaten iyi bir silahlanmaya sahip olman gerekiyor. Mesele marcoya vurup vurmamak değil marconun saldırıyı iyileştirmesi. Kizarunun tüm atağını yedi. Çizik almadı. Hasar vuran bi garp vardı. Onunda haki seviyesini dabo ile bir tutmuyorum.
Garp'ın silahlanması elbet Sabo'dan üstündür zaten.De Marco'nun iyileştirmesi limitli.Darbe yiye yiye sınıra getirilebilir.King ile Queen 2v1 hibrit açmadan Marco'yu oldukça yormuş.Peros diyor Marco yorulmuş diye.Ki bu adamlar gözükene göre ileri silahlanma da kullanmıyor Sabo gibi.

Garp'ın silahlanması elbet Sabo'dan üstündür zaten.De Marco'nun iyileştirmesi limitli.Darbe yiye yiye sınıra getirilebilir.King ile Queen 2v1 hibrit açmadan Marco'yu oldukça yormuş.Peros diyor Marco yorulmuş diye.Ki bu adamlar gözükene göre ileri silahlanma da kullanmıyor Sabo gibi.
Daha güzel anlatayım.
Birincisi marco da iyi bir silahlanmaya sahip. Bunu marineford öncesi kizaru , aokiji , akainu ya hibrit uzuvu olmadan vurmasından anlıyoruz.
Bunun yanında şuan 2vs1 atıyor ve attığı adamlar basit kişiler değil. Normal şartlarda 1vs1 de bile alıp almayacağı muamma olan kişiler. Sırf 2vs1 tutuyor diye karşısındaki kişiler küçük görülmemeli. Ayrıca kingin hibrit formunda olup olmadığı kesin değil. Sabonun marco yerinde olsaydı çoktan gideceğini düşünüyorum.

Bunun yanında iki kişide meyve kullanıcısı biri alev biri mistik zoan.
Sabonun meyveyi yemesinin üstünden çok geçmedi. Bununla beraber haki temelli bir karekter olduğu için meyve gücünü kullanma potansiyeli arkada kalmıştır. Daha çok destek amaçlı kullanıyor meyveyi
En azından en son gördüğümüzde durum buydu. Hem meyvesini hem hakisini aynı anda bu kadar kısa sürede geliştiremeyeceğine göre ikisinden biri daha ön plana düşüyor. Eğer meyvesini güçlendirdiyse şuan o alevler zaten marcoya karşı pek işe yaramayacak . Çünkü marconun alevlerin normal alevlere üstün geldiğini gördük. Bunun yanında hasar alsa bile sabo hem bunu sürekli yapıp hem de haki ile saldıramaz. Bedenini büyüten bir logia kullanıcısı için kendini daha büyütmek sadece daha kolay bir hedef haline getiriyor kişiyi.

Sabo marcoyu daha çabuk sınıra getirir demişsin. Şimdi şöyle bir durum var. Birincisi bu olurken marco nun eli armut toplamayacak.
İkincisi anlattığım yazı dolayısıyla sabo meyvesini aktif kullanamayacak. Yabi marco zaten önde oluyor bu açıdan bakınca.
Durum bu olunca ve manga panellerine baktığımızda ne kadar ciddi saldırılar yaptığını gördük marconun. Karşısındaki kişi alev halina geçse bile gene hasar işleyecek.
Yani marconun bu aşamada kaybetmesi imkansız bana kalırsa. Hemde öyle yüksek zorlukta falan değil. Orta zorlukta alır gibi duruyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık