Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Portgas D. Ace

Bu kapışmayı kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    319
Meyvenin bir alt limiti var kabul ama asıl olay kullanıcıda bitiyor. Çöpün elinde meyvenin ne kadar iyi olduğunun önemi yok. Logia biraz farklı gibi dursa da paremecilar özellikle öyle. Zoan zaten tamamen kullanıcı ile alakalı bir durum. Kedi doğru ellerdeyse aslanı, dinazoru parçalar. Logia bile kimse öyle havadan o teknikleri yapamaz. Caribu olmakta var Kuzan olmakta var. Law'ın meyve efsane diyoruz, çok enerji yiyor şimdi bile süper şeyler yapıyor bir yonkounun elinde neler yapar sen düşün. Magellan'ın meyveyi sıradan biri yese 2. formu açabilir mi? Depremin vuruş gücü aynı mı diyorsun sen? Smoker bile ne kadar gelişti.

Lufy daha çok uzamaz ama gergin vuruşu daha güçlü olur. Küçükken basit kaya parçalayan şimdi binaları parçalar. İlerde daha da güçlü olur. Meyvenin limitleriyle kullanıcının kattığı şeyleri karıştırıyorsun. Ace misal hiken deyince kendiliğinden büyü gibi olmuyor. Kolun itiş gücü var. Bir sürü şey var. O meyveyi belki bir yonkou yese Ace 1 dönüm alanlık hiken atabiliyorsa yonkou 3 dönüm atacaktır.
İyi de bunlara açıklık getirmek için illa fiziksel güçten mi bahsetmemiz gerekiyor?

Bunun tekniği var , hakisi var? Zaten deprem gücüne doğrudan fiziksel güçle ne katabilirsin sorgulamaktayım şu an.

Zoan meyvelerinin olayı zaten kişiye yediği hayvanın fiziksel özelliklerini kazandırmak. Yani Zoan yiyen bir adamın kendisi artık Zoanlaşmış bir insan oluyor. O yüzden fiziksel olarak gelişmeleri doğrudan her şeylerine etki ediyor.

Ama Luffy'nin lastiği her zaman aynı lastik olarak kalacak. Lastiği geliştirmesinin bir yolu yok. Sadece teknik geliştirebilir. Hakisi gelişir. Kendi fiziksel gücü artar, bu da vuruşuna katkı yapar.

WB'nin fiziksel gücü deprem gücüne ivme kazandırabilir. Ama Depremin gücü bence meyvenin verdiği kadardır. Ama WB bu güce hakide katabiliyor. Yani WB'nin yaptığı bir şey yok demiyorum. Ama deprem gücü zaten yiyeni belli bir seviyenin üstüne çıkartabilecek bir meyve.

Özellikle Teach'in güç ile dolup taşıyorum lafını irdelemek lazım.

En azından g4 Luffy'e hasar verebilmiş.Luffy'yi koka bastığı halde uçurabilmiş hocam.Avatar meselesinde ise.Tüm Dof konularında Dof'u savunan ben değilim tabi.Bundan önceki avatarımda Dof'du bu arada.Kata avatarı kullanıyorum diye fanlık yapıp Kata kendinden üstdeki adamları döver demiyorum yada mangada olan şeyleri millete olmamış gibi kabul ettirmeye çalışmıyorum en azından :D
Koka basmadı.Karnına koka bastığı halini Doffy tekme attığında görebilirsin.Durum buyken asıl kim veya kimler mangada olmayan şeyleri olmuş gibi kabul ettirmeye çalışıyormuş merak ediyorum.Ace çakmak ateşine yandı yada Doffy amirale tüm ailesiyle dalacağım dedi diyenleri de gördü bu gözler.

Eğer böyle düşünüyorsan Zoro da hikayenin başında Luffy olmasa çoktan ölecek güçsüz bir karakter. Yeni Dünya'yı veya Grand Line yolculuğunu hayal edemeyen vizyonsuz ve rasgele yaşayan bir adam . Bu açıyla bakarsan Zoro kaybeder.
Zoro ne alaka herif yeni Dünya ile alakası yok. Korsan bile değil Luffy'ye söz veriyo. Dayak yiye yiye geliyolar yeni Dünya'ya. Örnek saçma olmuş.

Ace'in KK olma potansiyeli 0 yakın. Potansiyel olsa başkasına peşkeş olmaz, zirveye tırmanıp Yonko olurdu.
Ölüp gitmezdi.

Yalnız hacı bunun başlatan bir tarafı yok. Her konuda oluyor öyle. Hep Luffy fanları başlatıyor gibi bir iddiya gerek yok yani. Ben zaten konuya biraz hararet geçirmek için bilerek böyle yorum attım. Ama şu da var. Ciddi olarakta alabileceğini düşünüyorum.

@Daredewill

Mezar felan önemli değil. Ace gönlünde yaşıyor reyizin.

@Millennium Wizard

Bildiğimiz Zoro'dan adeti farketmez ne kadar varsa alır.:D
Bu zoro haterlari çogaldıktan sonra zoro fanları bunu yapmayı azalttı bu boşluğuda luffy fanları sağolsun dolduruyor.

:alkis::sapkali::respect:

Vs'ye bakış açım tamamen böyle, önü arkası ayrı kıvırtan saçma dövüşlerden başka bir şey izlemiyoruz :artiz:
Aynen öyle kim yenmiş kim güçlü buna karar vermek zor nedeni bazı şeyler sonradan eklemeli buda VS yapmak için adaletsiz oluyor 2 yıl öncesi meyve ağırlıklı giderken 2 yıl sonrası haki ağırlıklı bu VS yeni bir manga gerekir

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık