Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Portgas D. Ace

Bu kapışmayı kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    319
Sen niye her zaman bana kendimi sorgulatıyorsun kardes?

@Millennium Wizard

Depremin şiddetinin fiziksel güçle daha da fazla olduğu gibi bir bilgi ben görmedim. Varsa bize de göster bilelim.

He bu mantıkla Usop'un yediği magma ile Akainu'nun yediği magma da farklı sıcaklık değerlerinde olur?
Logiayla bir mi ? Logia sürekli aynı derecede güç açığa çıkarıyor ama onu da yetenekliysen alanını büyültebilirsin Kuzan gibi.Onun dışında paramecianın logiayla alakası yok o konuda.Tamamen kullanıcısının gücüyle doğru orantılı meyvenin gücü.Law güçleniyor adadan geniş oda açıyor.Mom'un ruhu çok üstün Prometheus'a meyve gücüne bakıp bir yonkounun ruhu bu mu diyorlar.Ruhu ne kadar güçlüyse meyvenin gücü de artar hesabı yapıyorlar.

Beyazsakalın neden en güçlü olduğunu sanıyorsun.Sırf deprem yediği için mi ? O depremi platformu yıkacak titretecek kadar güçlü vuran fiziksel gücü sayesinde.Adamdaki kalıbı kol kasını görmüyor musun Hulk Hogan diyen sen değil miydin ? Wb tüm o saldırıları saf güçle bir gemiyi durduracak kadar güçlü olduğu için öyle şiddetli yapabilmiştir.Herkes depremi o denli yıkıcı kullanamaz.

Karasakal güçlü olduğunu buradan belli ediyor.Depremi vururken tutuş şeklini bile Marco aynısı diye Wb ile benzetiyor havaya vurup şiddetli şekilde kırıyor.Yumrukları sağlam olmayan bir adamın o şekilde kullanabileceğine gerçekten inanıyor musun ?

Logiayla bir mi ? Logia sürekli aynı derecede güç açığa çıkarıyor ama onu da yetenekliysen alanını büyültebilirsin Kuzan gibi.Onun dışında paramecianın logiayla alakası yok o konuda.Tamamen kullanıcısının gücüyle doğru orantılı meyvenin gücü.Law güçleniyor adadan geniş oda açıyor.Mom'un ruhu çok üstün Prometheus'a meyve gücüne bakıp bir yonkounun ruhu bu mu diyorlar.Ruhu ne kadar güçlüyse meyvenin gücü de artar hesabı yapıyorlar.

Beyazsakalın neden en güçlü olduğunu sanıyorsun.Sırf deprem yediği için mi ? O depremi platformu yıkacak titretecek kadar güçlü vuran fiziksel gücü sayesinde.Adamdaki kalıbı kol kasını görmüyor musun Hulk Hogan diyen sen değil miydin ? Wb tüm o saldırıları saf güçle bir gemiyi durduracak kadar güçlü olduğu için öyle şiddetli yapabilmiştir.Herkes depremi o denli yıkıcı kullanamaz.

Karasakal güçlü olduğunu buradan belli ediyor.Depremi vururken tutuş şeklini bile Marco aynısı diye Wb ile benzetiyor havaya vurup şiddetli şekilde kırıyor.Yumrukları sağlam olmayan bir adamın o şekilde kullanabileceğine gerçekten inanıyor musun ?
Law meyveye daha çok mu hakim oluyor? Luffy'nin mesela fiziksel gücü artsa bile lastiği nasıl gelişebilir mesela? Daha mi cok uzar?

Bana göre WB'nin deprem gücünün fiziksel kuvvetle bir alakası yok. Açıklanana kadar da pek ihtimal vermem. Sadece meyveye daha iyi hakim olma vardır.

Teach'in kendisi meyveyi yer yemez güçle dolup taşıyorum sanki diye yorum yapmıştı hatırladığım.

Boundman ile vurduğu üstündü Çünkü Kata k.hakisini kullanamıyordu+uyanışı açmamıştı.Katakuri uyanış açıp vurduğu ilk yumrukta Luffy'nin aklını alıyor.Sonrasında Kong Gun'ı saptırp Luffy'den kan alıyor.Sadece uzak tuttuğu felan yok yani.

Luffy saldırırken simitlerden çıkan sürpriz bir saldırı var farkediyorsan eğer.O şekilde sürprizle bir defa karın boşluğuna koka basmadığı noktaya isabetli saldırı yapabiliyor.Bir kere de denedi zayıf noktasına denk getiremedi o güçlü boundman koluna vurmayı denedi sonuç ? Saldırının yönünü değiştirebilme.Evet gerçekten büyük başarıymış. :) Kısacası bunları yapan bir adamın uyanışta daha üstün olduğunu iddia ediyorsun.Luffy en az 3 kere vurup tur attırırken bir kereliğine sürpriz saldırıyla zayıf noktasına vuran adamın daha üstün olduğunu iddia ediyorsun.Avatarından anlamalıydım.

Law meyveye daha çok mu hakim oluyor? Luffy'nin mesela fiziksel gücü artsa bile lastiği nasıl gelişebilir mesela? Daha mi cok uzar?

Bana göre WB'nin deprem gücünün fiziksel kuvvetle bir alakası yok. Açıklanana kadar da pek ihtimal vermem. Sadece meyveye daha iyi hakim olma vardır.

Teach'in kendisi meyveyi yer yemez güçle dolup taşıyorum sanki diye yorum yapmıştı hatırladığım.
2 sene önce shabondyde en fazla ufak bir oda açabilen yine bu Law'un kendisi değil miydi ?
Sana örnekleri verdim.Mom için yapılan yorum kullanıcı ne kadar güçlüyse meyve gücünün de o denli boyut değiştireceğini kanıtlıyor.

Fiziksel kuvvetle alakası yok.Hmm.. tamam.

Teach onu zafer sarhoşluğundan söylüyor 2 meyve elde eden herkes söyleyebilir.Meyveyi kullanmadan içinde ruhun gezdiğini hisseden başka karakter biliyorsan o başka.

Senin mantığına göre Nami'ye verelim depremi bir yumruk atsın mf yıkılsın.Nasıl sence oluru var mı ? :)

2 sene önce shabondyde en fazla ufak bir oda açabilen yine bu Law'un kendisi değil miydi ?
Sana örnekleri verdim.Mom için yapılan yorum kullanıcı ne kadar güçlüyse meyve gücünün de o denli boyut değiştireceğini kanıtlıyor.

Fiziksel kuvvetle alakası yok.Hmm.. tamam.

Teach onu zafer sarhoşluğundan söylüyor 2 meyve elde eden herkes söyleyebilir.Meyveyi kullanmadan içinde ruhun gezdiğini hisseden başka karakter biliyorsan o başka.

Senin mantığına göre Nami'ye verelim depremi bir yumruk atsın mf yıkılsın.Nasıl sence oluru var mı ? :)
İyi de bunun fiziksel gücüyle ne alakası var? Sabo meyveyi yer yemez hakimiyetten bahsetmiyor mu?

Uyanış gücü mesela? Fiziksel güçle mi alakalı? Çok açık ortadaki uyanış gücünün fiziksel güçle gıdım alakası yok. Meyve üzerinde hakimiyet ile ya da farklı bir şeyle alakası var.

Teach'in sözü zaten Deprem Meyvesinin başlı başına bir güç unsuru olduğunu anlatıyor. Bu arada onu sarhoşluğundan söylüyor ne güzel bir karşıt görüştür öyle? :D Adam açıkca güç ile dolup taşıyorum gibi laf söylüyor işte. Doğru diyon güçten sarhoş oldu adam.:D

Luffy saldırırken simitlerden çıkan sürpriz bir saldırı var farkediyorsan eğer.O şekilde sürprizle bir defa karın boşluğuna koka basmadığı noktaya isabetli saldırı yapabiliyor.Bir kere de denedi zayıf noktasına denk getiremedi o güçlü boundman koluna vurmayı denedi sonuç ? Saldırının yönünü değiştirebilme.Evet gerçekten büyük başarıymış. :) Kısacası bunları yapan bir adamın uyanışta daha üstün olduğunu iddia ediyorsun.Luffy en az 3 kere vurup tur attırırken bir kereliğine sürpriz saldırıyla zayıf noktasına vuran adamın daha üstün olduğunu iddia ediyorsun.Avatarından anlamalıydım.
En azından g4 Luffy'e hasar verebilmiş.Luffy'yi koka bastığı halde uçurabilmiş hocam.Avatar meselesinde ise.Tüm Dof konularında Dof'u savunan ben değilim tabi.Bundan önceki avatarımda Dof'du bu arada.Kata avatarı kullanıyorum diye fanlık yapıp Kata kendinden üstdeki adamları döver demiyorum yada mangada olan şeyleri millete olmamış gibi kabul ettirmeye çalışmıyorum en azından :D

Son düzenleme:

Meyvenin bir alt limiti var kabul ama asıl olay kullanıcıda bitiyor. Çöpün elinde meyvenin ne kadar iyi olduğunun önemi yok. Logia biraz farklı gibi dursa da paremecilar özellikle öyle. Zoan zaten tamamen kullanıcı ile alakalı bir durum. Kedi doğru ellerdeyse aslanı, dinazoru parçalar. Logia bile kimse öyle havadan o teknikleri yapamaz. Caribu olmakta var Kuzan olmakta var. Law'ın meyve efsane diyoruz, çok enerji yiyor şimdi bile süper şeyler yapıyor bir yonkounun elinde neler yapar sen düşün. Magellan'ın meyveyi sıradan biri yese 2. formu açabilir mi? Depremin vuruş gücü aynı mı diyorsun sen? Smoker bile ne kadar gelişti.

Lufy daha çok uzamaz ama gergin vuruşu daha güçlü olur. Küçükken basit kaya parçalayan şimdi binaları parçalar. İlerde daha da güçlü olur. Meyvenin limitleriyle kullanıcının kattığı şeyleri karıştırıyorsun. Ace misal hiken deyince kendiliğinden büyü gibi olmuyor. Kolun itiş gücü var. Bir sürü şey var. O meyveyi belki bir yonkou yese Ace 1 dönüm alanlık hiken atabiliyorsa yonkou 3 dönüm atacaktır.

Meyve gücü kullanıcının gücüyle alakalıdır bence de.

Mangakanın meyve üstünlükleri konusunda şöyle bi yorumu vardı:

Aokiji’nin meyvesi>Monet’in meyvesi
Akainu’nun meyvesi>ace’in meyvesi

Aokiji ve akainu’nun yakın seviyede olduğunu biliyoruz. Ace ve monet’in meyveleri arasında neden bu kadar fark var peki?

Law’ın meyvesi çok güçlendi 2 yıllık arada. Ace’in jimbe’yle savaştığı alana ve kitaptaki hikayesine bakarsak ace her zaman bi yumrukla gemi patlatacak seviyede değildi.

Big mom’ı evlat edinen kadının meyvesiyle big mom arasında da çok fark var.

Gördüğümüz güçsüz karakterlerin logiaları da küçük alan kaplıyor (smoker, caribou, monet, ceaser). Güçlü olan karakterlerin logiaları ise çok alan kaplıyor (amiraller, ace, teach, sabo).

Kısacası meyvenin gücü kullanıcıya göre değişir bence. Yoksa amiraller o kadar şov yaparken insanlar niye amiralleri övsün? Sadece meyveden gelen bi güç olduğunu sanmıyorum ben. Yani aokiji’den başka biri o meyveyi yese 2 ada arasında buzdan köprü yapabilir mi? Usopp gura gura yese marineford’u yıkabilir mi?

Meyvesizken zaten güçlü olan sabo ve teach’in hiç tecrübe gerekmeden meyvelerinin o kadar güçlü olması bu yüzden normaldir bence. Ace için bu geçerli değildi. Luffy’nin bi tık üstü seviyede yola çıktı ve maceranın başında meyve yedi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık