Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Portgas D. Ace

Bu kapışmayı kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    319
ace KK olacaktı da zoro ve luffy lobisi öldürttü mangaka ya sen bilmiyorsun.
Kaş çatmasından seviye belirleyen, milleti birbirine denkleyen adamlar ortamda Sabo varken "Ace yaşasa Luffy'den güçlü olurdu" diyor. Ulan al sana Sabo, yaşasa olacağı bu. Sabo'nun tek farkı çocukluktan beri devrimcilerden eğitim alması :D Ama hemen ölü taklidi o zaman, hemen yok sayış.

Oda sırf ace kk olmasın diye öldürdü ace yaşasaydi luffy'nin kk olmasi
mantıklı olmaz diye düşündü herhalde mf savaşı olmasaydı wb hasta olduğu için muhtemelen çok yaşamıcaktı onun yrini ace alırdı ve luffy'nin kk olma ihtimali baya zayıflardı siz böyle bir adamı zori ile kıyaslıyosuz.
Alakası yok.Eğer dediğin gibiyse mangaka Ace'yi kk potansiyelinde değil de yonko potansiyelinde de tasarlayabilirdi.Yani senin savunma aynen şu:"Mangaka Ace'yi çok güçlü tasarladı.Oda baktı Ace yaşarsa Luffy kk olamıcak o yüzden öldürdü".İyi de kalem Oda'nın elinde değil mi ? Ace'yi kk olamıcak güçte de tasarlayabilir ve bu yüzden karakteri öldürmek zorunda kalmayabilirdi ama öyle olmadı.O zaman iki ihtimal var.Ya Ace'de dediğin gibi kk potansiyeli yoktu ya da mangaka Ace'yi başka nedenlerden öldürdü.Bana göre de zaten Ace'nin ölmesi dediğin nedenden dolayı değil,başka nedenlerden dolayı.

Ace bi kere WB'yi kk yapmak istiyordu.Bu demektir ki ileride Luffy ve WB düşman olucak yani dolaylı olarak Luffy ve Ace'de düşman olucak demekti.Mangaka böyle bir şeye izin verir mi ? Tabii ki vermez.Artı olarak WB iyi bir insan ve tayfasıda öyle.Oda sırf kklık için iki iyi tarafı ölümüne kapıştırır mıydı ? Hele karşıda Luffy'nin abisi varken ? Pek sanmıyorum.Onun dışında WB'nin iyi bir insan olmasının hikaye açısından şöyle de kötü bir yanı var.İki tane iyi yonko olucaktı.Shanks ve WB iyi bir insanken Luffy nwde kime düşmanca hisler besleyecekti ? Sadece 2 tane düşman(BM ve Kaido) az olurdu.Bu yüzden mangaka iyi bir yonko olan WB'yi yoldan çekip yerine kötü olan Teach'i getirdi ve bir düşman daha eklemiş oldu.Bir de Luffy'nin karakter gelişimi ve bireysel olarak güçlenmesi gerekiyordu.Ace'nin ölümü şu aynı zamanda bu işede yaramış oldu.

Kısacası Ace'nin ölümünün kk potansiyeliyle alakası yok bana göre.Bi üst paragrafta yazdığım nedenlerle alakası var.

ace KK olacaktı da zoro ve luffy lobisi öldürttü mangaka ya sen bilmiyorsun.
Hayır abi o değil. Kk olabilirdi Ace, o ayrı. İsterse Tanrı olsun, önemli değil. Biz 2 yıl önceki Ace ile şimdiki Zoro'yu karşılaştırmıyor muyuz ? Ace'in 2 yıl önce Kk olmak istemesi ya da bu potansiyelinin olması ona bu dövüşte ne fayda sağlıyor ? Ekstra douriki, ekstra haki mi pompalıyor bu durum karaktere ? Bunu anlamak mümkün değil.

Ek olarak Zoro'nun geleceği seviye şimdiki Lucci mi, amiral mi ? Zannedersin Ace kk olacak Zoro diplerde. Adamın Zoro'nun hangi seviyeye geleceğinden, geleceği seviyenin ne ifade ettiğinden haberi yok en başta :bilmem:

Tamam ama çok ileri bir zamandan bahsetmiyorum ki ben, muhtemelen bir iki hafta içinde Kaidou düşecek. Tabi biz bunu beş sene sonra görebiliriz onu bilemem :oleyo:

Yonkou komutanları için belki şu an için haklısın, ama Ace'in ortalama bir yonkou komutanından güçsüz olduğunu düşünüyorum. Dün yazmıştım, Zoro kadar dayanıklı değil ve meyvesi aynı Enel'in meyvesi gibi kısılmış. Bir de Zoro çok dayanıklı falan. Zoro'ya çok ciddi bir hasar veremez yani.

Ama Zoro Ashura falan kullanırsa (Gelecekteki görmediğimiz tekniklerinden de bahsetmiyorum.) Ace'i alır bence.
Olsun :D Luffy, Kata engelini aştığı andan bir saat öncesinde bile şu anki seviyesinde değildi. Bu seride işler böyle yürüyor, limitlerine kadar zorlanıp son anda yendikleri için. Tabi mesela Zoro, Pica vs'sinde seviye atlamadı :) Sağlam dövüşlerden bahsediyorum ki yonko komutanında zorlanmadan yenmesi ihtimal dahilinde değil. İşte o zaman o seviye atlaması gerçekleşir ve Ace'i aşar. Bu arada Shogun da aynı işlevi görebilir büyük ihtimal.

Ben de Ace'i yonko komutanlarından güçsüz görüyorum zaten. Ama işte şu dayanıklılık bilmem ne teknik detaylara girmem ben :D Onların bi önemi olduğunu pek düşünmüyorum çünkü.

Ace'in potansiyeline laf eden yok ki. Ancak ömrü yetmedi güçlenmeye. Gücü sağ kol seviyesi değildi bence. Bildiğin iki numara. O da Tatch gitti de oldu. Zoro ise bana kalırsa sağ kol seviyesine yakın, Wano'da sağ kol alabilecek bir seviyeye gelecektir. Luffy'nin bir tık gerisinde.

Nasıl Luffy için geleceğin KK'sı diyorsak, Zoro da Rayleigh'si. Bu adamdan Kralların Hakisi bekleyen çok. Pica'ya şov yaptı diye yüceltilmiyor, adam daha terlemedi. Oda saklıyor resmen adamı. Bu yüzden beklentimiz de büyük. Bunun nesi yanlış anlamıyorum.
Dostum ben de zoro geleceğin rayleigh si diyorum ve onları geçer diyorum burda yanlış bir şey yok.
Pica ile alakalı olan kısmı niye üstüne alındın anlamadım :) sen yüceltmiyorsan sorun yok zaten. Fakat ben picadan yola çıkıp yücelten birileriyle daha geçen tartıştım. Bak üstte ne güzel yorumunu yazmışsın. Ace kesinlikle 2.tümen seviyesinde değil ama zoro da değil bana göre (şimdiye kadar gösterdikleriyle) ama zoro gayet bir ace i yenebilecek çaptadır.

Olsun :D Luffy, Kata engelini aştığı andan bir saat öncesinde bile şu anki seviyesinde değildi. Bu seride işler böyle yürüyor, limitlerine kadar zorlanıp son anda yendikleri için. Tabi mesela Zoro, Pica vs'sinde seviye atlamadı :) Sağlam dövüşlerden bahsediyorum ki yonko komutanında zorlanmadan yenmesi ihtimal dahilinde değil. İşte o zaman o seviye atlaması gerçekleşir ve Ace'i aşar. Bu arada Shogun da aynı işlevi görebilir büyük ihtimal.

Ben de Ace'i yonko komutanlarından güçsüz görüyorum zaten. Ama işte şu dayanıklılık bilmem ne teknik detaylara girmem ben :D Onların bi önemi olduğunu pek düşünmüyorum çünkü.
Anlaşamadığımız yer şu, bana göre Zoro zaten Ace'i aşmış. :D

Bu arada teknik detay dediğin şeylere girmeden sonuca nasıl karar verebiliriz ki, o da başka bir konu :D

Anlaşamadığımız yer şu, bana göre Zoro zaten Ace'i aşmış. :D

Bu arada teknik detay dediğin şeylere girmeden sonuca nasıl karar verebiliriz ki, o da başka bir konu :D
E tabi ki o konuda anlaşamıyoruz :D Diğer meseleyi şöyle örnekleyeyim; mesela siz Zoro dayanıklı, yok Ace hasar veremez falan diyorsunuz ya. O çıkarımlarınız hiç sağlıklı değil, pek temeli yok. Adamın kafasında çizmeden önce kazanan belli ve ona göre çizerken kazanacak olanı son ana kadar zorlanmış çiziyor. Hele bizim tayfadan biri oldu mu üüff. Ölür ölür dirilir son anda alır hep ne hikmetse. Oradan dayanıklılık konusuna girerseniz bizim tayfa dayanıklılıkta One Piece evrenini aşmışa varmanız lazım. İşte ben bu teknik detaylara girmem bu yüzden daha teorik bakarım vs'lere. Sadece Oda'nın bizim gözümüze soktuğu bariz argümanları alırım. Daha çok konuşmalarda mesaj verse de çizimle de verebilir tabi ki ama bu başka bir konu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık