Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Portgas D. Ace

Bu kapışmayı kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    319
Korsanlar kralı seviyesine çıkabilmesi için de bir neden yok.

Luffy'nin korsanlar kralı olacağını biliyoruz. Söyle bir kıyas yapayım.

Luffy: 19 Yaşında, Yonkou sağ kolu yendi, ödülü 1,5 milyar beli
Ace: 20 yaşında, yonkou ikinci adamı gibi gözüküyor ama büyük ihtimalle değil, ödülü 550 milyon beli.

Ace 20 yaşında bir amiral tarafından öldürüldü. Luffy 20 yaşında o amirali dövebilecek güçte olacak büyük ihtimalle.

Ace'in korsanlar kralından her alanda nasıl geri kaldığını görüyoruz. Yaşasa en fazla amiral-yonkou arasında olurdu. Ayrıca yaşasa şu an Luffy'den daha güçsüz olurdu. Kendisine denk olan Sabo'yu görüyoruz.
Niye gözükmüyomuş, neyini gördünüz?

Luffy sağ kol yendi farkında mısın? Üçüncü adamla anca baş etti ne demek? Seriyi bir buçuk yıl falan geriden takip ediyorsun sanırım.
Ace'in kaçıncı adam olduğu belli değil. Teach'in olduğu yerde ikinci adam olması gerçekten ikinci adam olmadığını gösteriyor. Büyük ihtimalle Jozu falan da Ace'ten güçlüydü.
Bilmem farkında mısın, bunlar yakında Kaidou'yu indirecekler. Yonkou as adamları Kaidou'yu indirecek tayfanın sağ koluyla böcek gibi oynayabilecek olsalar işimiz var. Kaldı ki amiral bile bu adama sinek muamelesi yapamadı, üçüncü adam kim :artiz:

Gerçi büyük ihtimalle trollsun. İnanlar olur diye ben yine de cevap verdim.
Sen benim mesajımda Ace ile alakalı bir şey gördün mü de konuşuyorsun ? Yukarıda Zoro en az üçüncü komutan eder falan deniyor.Luffy seviye atladıkça oturduğu yerden zoro güçleniyor anasını satim.Önüne gelene boyun eğmek adama güç kazandırıyor ellam.

Zaten şu yonkou indircekler zoro kesin komutan alcak kafasıda ayrı bir şey.Jacki aldırıyorlardı Zoroya la.Hala Luffyden başka kahraman çıkacağını falan sananlar var.

Şimdi 2 yıl önceki Ace ile şu anki Zoro'yu karşılaştırıyoruz herhalde. Yine de Ace diyorum. Berabere de diyebilirdim ama çocukcağız iki yıldır ölü olmasa tereddüt bile etmezdim orası kesin.

Oda sırf ace kk olmasın diye öldürdü ace yaşasaydi luffy'nin kk olmasi
mantıklı olmaz diye düşündü herhalde mf savaşı olmasaydı wb hasta olduğu için muhtemelen çok yaşamıcaktı onun yrini ace alırdı ve luffy'nin kk olma ihtimali baya zayıflardı siz böyle bir adamı zori ile kıyaslıyosuz.
Ace zaten ölmesi için çıkmış bir karakter. Bu adamı ilk gördüğümüz zaman Teach'i arıyordu. Yani çıktığı zamanlar yenileceği ve Denizciler'in eline düşeceği kesindi. Luffy ile bir alakası yok olayın.

Bu kısım ödüle yansıyacak birşey değildi. Denizciler zaten gizli tuttu öğrendikten sonra. Ki taa WB'nin kanadının altına girdikten sonra anlaşıldı Sengoku tarafından. Ödülü ne zaman 550 milyon oldu o da bilinmiyor.
Beyazsakal'ın Tayfasına girdikten sonra almıştır bence. Romana göre Ace sonradan güçlenmiş falan zaten. İlla ki öncesine göre ödülü artmıştır.
Luffy'nin Crocodile'ı yendiği de gizleniyordu ama ödülüne yansıdı mesela.

luffy yenerdi belki ama zoro yenemezdi demek istediğim bu
Tamamdır o zaman :)

Niye gözükmüyomuş, neyini gördünüz?
Anlamadım.

Sen benim mesajımda Ace ile alakalı bir şey gördün mü de konuşuyorsun ? Yukarıda Zoro en az üçüncü komutan eder falan deniyor.Luffy seviye atladıkça oturduğu yerden zoro güçleniyor anasını satim.Önüne gelene boyun eğmek adama güç kazandırıyor ellam.

Zaten şu yonkou indircekler zoro kesin komutan alcak kafasıda ayrı bir şey.Jacki aldırıyorlardı Zoroya la.Hala Luffyden başka kahraman çıkacağını falan sananlar var.
Mesajı yazdığın zaman çok trollüyormuş gibi yazıyordun, o yüzden öyle yazdım.

Eğer one piece için konuşmuyor olsaydık haklıydın. Ama one piece evreninde Luffy güçlendiği zaman tayfada güçleniyor, ne kadar mantıksız olsa da.

Bak örnek vereyim mesela. Zoro falan Mr. 3'ü almıyordu. Mr. 3 Luffy'nin rakibi idi, iki arc sonra bir şekilde Luffy güçlenip Crocodile'ı aldı. Zoro ve Sanji ise Mr. 3'ten güçlü olan Daz bones ve Bon Clay'i aldılar.
Ya da Nami Arlong'tan çok korkuyordu. Fiziksel gücüne ayak uydurması imkansızdı. Fiziksel gücünü arttırmak için bir şey yapmadığı halde iki üç arc sonra Kalifa'nın gücüne ayak uydurdu.

Büyük ihtimalle yine benzer bir şey olacak. Luffy, Dof'u çok zor bir şekilde yendi. Bir arc sonra dövüşte güçlenerek dof'tan daha güçlü olan Kata'yı aldı, güçlendi yani.

Bir iki arc sonra da Zoro ve Sanji Dof'tan güçlü olan komutanları alacak. Nami ise Zeus'u aldı zaten, kim bilir ne seviyeye gelmiştir.

Tekrar yazayım ben bunun mantıklı olduğunu söylemiyorum. Sadece olacak olanın bu olduğunu söylüyorum.

Ace zaten ölmesi için çıkmış bir karakter. Bu adamı ilk gördüğümüz zaman Teach'i arıyordu. Yani çıktığı zamanlar yenileceği ve Denizciler'in eline düşeceği kesindi. Luffy ile bir alakası yok olayın.
Bunu biliyorum eger ace ölmek için tasarlanan bir karakter olmasydı.
yukarda yazdığm gibi olabilirdi. sonuça wb hastaydı baya ve yerini ace alırdı.

Oda sırf ace kk olmasın diye öldürdü ace yaşasaydi luffy'nin kk olmasi
mantıklı olmaz diye düşündü herhalde mf savaşı olmasaydı wb hasta olduğu için muhtemelen çok yaşamıcaktı onun yrini ace alırdı ve luffy'nin kk olma ihtimali baya zayıflardı siz böyle bir adamı zori ile kıyaslıyosuz.
Wb yerine ace geçecek sonra bu KK mı olacak ? :hhh: Kafalar pırıllll.Marco nun hali ortada Wb sonrası ace ne yapacak da kurtaracak tayfayı pardon ? BB den 2 yumruk yemiş ölmüş dirilmiş karakter.Üstüne gura-gura da yok bunlarda BB nin elinde.Sanki mangaka ile ortak çizim yapıyormuş edası ile yorum yazmayın yahu.

Bir iki arc sonra da Zoro ve Sanji Dof'tan güçlü olan komutanları alacak. Nami ise Zeus'u aldı zaten, kim bilir ne seviyeye gelmiştir.
Ben de böyle düşünüyorum ama mesele daha henüz o aşamaya gelmemiş olmamız :) Luffy, Kata'yı almadan önce onun seviyesinde değildi, o potansiyeli vardı ama dövüşten sonra bu potansiyele erişti. Henüz gerçekleşmeden karakterlerin ileride geleceği seviyeye girersek çıkamayız, mesela Luffy geleceğn korsanlar kralı der herkesi aldırırız.

Yonko komutanları aldığı gün ben de Zoro için Ace'i geçmiştir derim, şu an Luffy'nin geçtiği gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık