Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger ve Beyazbıyık Neden Savaştı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Wb Roger'a saygı duyuyor,fanları duyamıyor:hhh:
Saygı duymamakla alakası ne ?

Bir sav var deniyorki Yeni Dünyanın tamamını fethetmiş eee biz de diyoruz ki öyle bir şey yok, eğer öyle olsaydı Bigmom'u ve WB'yi yenmiş olması gerekirdi.

Buradan olayı, kaçmaya, saygı duymamaya getirenler gülünç duruma düşüyorlar sadece :bilmem:

Saygı duymamakla alakası ne ?

Bir sav var deniyorki Yeni Dünyanın tamamını fethetmiş eee biz de diyoruz ki öyle bir şey yok, eğer öyle olsaydı Bigmom'u ve WB'yi yenmiş olması gerekirdi.

Buradan olayı, kaçmaya, saygı duymamaya getirenler gülünç duruma düşüyorlar sadece :bilmem:
Ben o sava dayanarak yazmadım,bu savda zaten saygıyla alakalı kısımda yok zaten bencede,komple bütün sayfaları okudum,bu savunduğun savdan ayrı yersiz yorumlar var,sen çıkardın o yorumu

Son düzenleme:
Farklı yorumlamışız demek :bilmem:

Sen ne diyorsun tamamını fethetti mi :hoo:
Fethetti ama ne şekilde işte,dediğin gibi öyle herkesi yenme,ezme söz konusu değil bencede,aslında wb harici hepsi kabul etmiş bence,çünkü wb den yola çıkarak bile, bm,wb için even wb diyor,yani wb nin gücü kabul görmüş,roger ile denk olsa bile demekki wb hariç hepsi gücünü kabul görmüş, üstün görmüş

Roger , gizli tarihi öğrenip hükümetin pisliğini bilen ve hükümet tarafından en azılı düşman ilan edilen biri. KK sıfatı yapıştırılması adamın tüm denizleri fetih ettiğini göstermemeli. Beyazsakal ile savaşmaları tamamen şahsi ego da olabilir gizli tarih ile de alakalı çıkabilir. Luffy ise tamamen herkesi yenip öyle KK olacak gibi. Bakalım. Oyaji geçmişini görünce anlarız her şeyi.

Roger Babalık'ın elemanlardan birini tokatlamıştır. Reyis de sen misin ulan benim oğluma tekmeyi basan deyip küsküyü vermiştir Roger'a. Evet, aynen böyle olmuştur.

Beyazbıyık, R/Locks üyesiyken Roger henüz çaylaktır. Birbirlerine denk geldikleri sırada savaşmışlardır. Sonra büyük savaşta Garp R/Locks'un kaptanı ile savaşırken Roger ile Beyazbıyık savaşmıştır. Bu onların arasında yaptıkları son savaştır. Yani zirve zamanlarında savaşmamışlardır

Hırs, güç, şöhret, intikam ya da para gibi şeyler için savaştıklarını sanmıyorum. Luffy'nin Roger'e benzediğini bir çok kez söylediler. Bu nedenle Roger de kesin abuk subuk şeyler yapan bir tiptir. Roger dünyayı karıştıracak bir şey yapacakken Beyazsakal onu durdurmaya çalışmıştır.
Roger'in ne yapmaya çalıştığını da yakında görürüz zaten. (Yakında diyorsam siz anlayın işte 10 sene felan)

1. KK Grand Line'ı fetih ediyor. Buna şimdiki Yonkou ların bölgeleri de dahil. WB o zamanlar kendi bölgesine sahipti. Kendine Yonkou dese de demese de bölgesini korumak istemiştir.
2. Benim şahsi teorim. Kayalar denilen korsan grubuna dahil olmuşlardır. Kaptan ile savaşınca ve öldürünce Roger KK diye anılmaya başlanmanın ilk adımını atmıştır. Ama Rafteli aramaya devam edeceğinden veya öleceğini bildiğinden vs. Kaptan olmamıştır.WB Ailenin bozulacağını düşündüğünden savaşmaya kalkmış olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık