Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger ve Beyazbıyık Neden Savaştı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Senin dediğin de olabilir ama ben tam manasıyla çeviremediklerini düşünüyorum.Aşağı yukarı sesini duyarak anlam çıkarmak var tam olarak tercüme edip sonuçlara ulaşmak var.Ben sesini duymaktan kastın bu anlam olduğunu tahmin ediyorum.Büyük bir ihtimalle doğrudur da ama gözden kaçırılan detaylar da vardır.Onları da robin bulur.One piece hazinesinde bile tamamlanmamış bir son parçayı bulacak bence tayfa sonuçlar arasında.Mangaka bunu yaparsa gayet ilginç olur bana göre.
Çevirme gibi bir şey yok.Ses duyarken anlayacağı şekilde duyuyordur elbet :D yoksa deniz krallarının kendi dili vardır.Onları da anlıyor Roger.

Bu adamlar aha bana güldü deyip kavga çıkartan sığırlar.Nerden bilsinler tarihi bilmem neyi.Tıpkı ilk okul çocuğunun bu bunu yenmiş bu bunun kökünü kazımış deyip ehehe çekmesi gibi bir şey yani.Durumu yorumlama yetisinden yoksun adamlar.Üstelik Roger bildiğin kötü bir adam.Luffy ise hayallerdeki beyaz atlı prens.Roger çıkıp devrim yapmaya falan kalksa sus lan korsan derler.Luffy çıktımı kul olurlar ona kul.

kimsenin kimsenin adamlığını onayladığı yok.Wb orda istek ve arzudan bahsediyor adamlıktan değil.Wbnin son konuşmasına bir daha bak istersen.
Ahaha arkadaş sizin olaydan anladığınız da bu işte. İlla Wb'nin ''Sen adamın dibisin'' demesi mi lazım. Bazen şaşırtıyorsunuz insanı. Wb Luffy'ye saygı duymaya başlıyor. Bundan daha büyük ne olabilir ki. Doğru ya sen, sadece dikdörtgen şeklindeki konuşmaların geçerli olduğunu, diğer karakterlerin konuşmalarının bir anlamı olmadığını iddia etmiştin geçenlerde. :(

Ahaha arkadaş sizin olaydan anladığınız da bu işte. İlla Wb'nin ''Sen adamın dibisin'' demesi mi lazım. Bazen şaşırtıyorsunuz insanı. Wb Luffy'ye saygı duymaya başlıyor. Bundan daha büyük ne olabilir ki. Doğru ya sen, sadece dikdörtgen şeklindeki konuşmaların geçerli olduğunu, diğer karakterlerin konuşmalarının bir anlamı olmadığını iddia etmiştin geçenlerde. :(
Wb adam mıdır ? Eğer adam ise bir Wbyi bir de Optaki herhangi bir karakteri yan yana koy ve bir bak.Wbnin adam olduğu yerde diğerleri bidondur bidon.

Kesinliği olmadığından bahsetmiştim,anlamı olmadığından değil.Hala da öyle.Mesela Brulee Oruç öldü demişti.Teach en güçlü idi falan filan işte.

Wb adam mıdır ? Eğer adam ise bir Wbyi bir de Optaki herhangi bir karakteri yan yana koy ve bir bak.Wbnin adam olduğu yerde diğerleri bidondur bidon.

Kesinliği olmadığından bahsetmiştim,anlamı olmadığından değil.Hala da öyle.Mesela Brulee Oruç öldü demişti.Teach en güçlü idi falan filan işte.
Zaten Wb'nin adamlığına laf eden yok. Biz de onu görünenler içinde baş köşeye koyuyoruz. Dediğimz şu: Wb gibi bir adamın onayını almış birisi de adamdır. ( Eşittiler olarak anlaşılmasın) :bilmem:

Konuşmalar kısmına kesinlik olarak dediysen benim hatam, olayı yanlış hatırlamışım. Gomen. :)

Zaten Wb'nin adamlığına laf eden yok. Biz de onu görünenler içinde baş köşeye koyuyoruz. Dediğimz şu: Wb gibi bir adamın onayını almış birisi de adamdır. ( Eşittiler olarak anlaşılmasın) :bilmem:

Konuşmalar kısmına kesinlik olarak dediysen benim hatam, olayı yanlış hatırlamışım. Gomen. :)
Mevzu onay almak ise Luffyde Bellamye arkadaşım falan diyordu.Dediğim gibi bu ikisi farklı şeyler.

Sıkıntı yok :good:

Roger kaçtı yalanını kim attıysa iyi inandırmış hee. Geçen discordda konuşmuştuk, kaçtı olayı çeviri hatası. Yeni gelen sağlam çevirilerde kaçma olayı yoktu, sadece kitabeyi alip gitmesi vardı.

Roger kaçtı yalanını kim attıysa iyi inandırmış hee. Geçen discordda konuşmuştuk, kaçtı olayı çeviri hatası. Yeni gelen sağlam çevirilerde kaçma olayı yoktu, sadece kitabeyi alip gitmesi vardı.
Kaçma olayı çeviride de yoktu ki zaten.Abartma sadece.Dinleyip gitmiş.Tabi bu fırsat kaçar mı ? kaçtı diyoruz biz de.

Kaçma olayı çeviride de yoktu ki zaten.Abartma sadece.Dinleyip gitmiş.Tabi bu fırsat kaçar mı ? kaçtı diyoruz biz de.
E dinleyip giden adam niye bu kadar gömülüyor la? İşini halledip hasar dahi almadan çıkmış işte. Adam maksimum faydayla BM gibi bir kadının adasından ayrılmış. Bunun üzerinden övülmesi gerekmiyor mu yahu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık