Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Roger Korsanları, Altın Çanın Bulunduğu Yere Nasıl Çıktı? Roger ve Dragon İlişkisi

Roronoa Zoro

Dragon konusunda benimle aynı şekilde düşünen birini buldum. Bende dragon'un roger'ın tayfasında olduğunu ve fırtınaların dragon'un hava kontrol meyvesi sayesinde olduğunu düşünüyorum. Bu çan konusunu da wtf'yle konuşmuştuk daha önce. Yukarıya çıkmasına ganfall'da yardım etmiş olabilir. Yada ganfall'dan pierre'i ödünç almış ve adayı dolaşmıştır. Dragon'un gücü de bi alternatif tabi ama gene de roger'ın dragon beni yukarı çıkar diyeceğini sanmıyorum. Geppou benzeri bi güçte mümkün ama o da elinde silah,kılıç gibi çeşitli silahlar olan bi adamdan beklemeyeceğim bi yetenek...
Ben haklıymışım :D

Bu hava olaylarının Haoshoku ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
Ben de böyle düşünüyorum..

En içerikli Arc olduğuna bende katılıyorum,Dragon - Roger bağlantısı olduğuna da inanıyorum ve Merry'nin tamir edilebilmesine bile çok farklı kılıflar uydurulabilir,ellerine sağlık çok güzel bir yazı olmuş.

tigerwoods

luffy ve tayfasının çıktığı gibi çıkma ihtimali yok mu

owen587

pierre olabilir, gemiyi uçan bir forma çevirmiş olabilirler. her şey söz konusu. ayrıca o yazıyı yazması bir yerde açıklanıyordu. sanırım. roger için "o her şeyin sesinden anlıyordu" ya da buna benzer bir ifade kullanılmıştı. roger'ın oraya çıkması değil de yazıyı yazması çok konuşulmuştu.

Dragonun çıktığı her sahnede rüzgar,Fırtına,yağmur vesaire olması artık tesadüf değildir herhalde.

-Görüşlerine katılıyorum mehmet abi.

Roronoa Zoro

Benim Dragon`la ilgili şöyle bir teorim var.

Dragon korsan veya denizci olmayı seçmemiş bir adamdı bence.O çok güçlüydü ve bence oda her şeyin sesini duyabiliyordu.Sonra karanlık yüz yılı araştırmaya başladı ve başına bir kaç trajik şey geldi oda devrim ordularını kurdu.Dragon da her şeyi duyuyorsa niye Robin`e ihtiyaç duysun diyenlere ise şöyle diyebilirim oda Roger gibi bir arkeolog olmadığı için doğru yorumlayamıyordu.

Dragon'un Roger'le bağı olduğunu düşünenler arasındayım.
Tayfa üyesinden Ziyade birlikte belli bir periyot takılmış kanka gibi olabilirler.
Roger'in kayıp yüzyıl hakında yada diğer ciddi konular üstünde fazla durmadığını düşünüyorum o çanı ziyaret etmesi için birinin o herifi kolundan tutup götürmesi lazım Dragon'da Skypia'da Roger'e eşlik etmiş olabilir.
Dragon'un Garp'ın söyledi Roger'i Kral yapan şans olabileceğini düşünüyorum :D

Dragon konusunda benimle aynı şekilde düşünen birini buldum. Bende dragon'un roger'ın tayfasında olduğunu ve fırtınaların dragon'un hava kontrol meyvesi sayesinde olduğunu düşünüyorum. Bu çan konusunu da wtf'yle konuşmuştuk daha önce. Yukarıya çıkmasına ganfall'da yardım etmiş olabilir. Yada ganfall'dan pierre'i ödünç almış ve adayı dolaşmıştır. Dragon'un gücü de bi alternatif tabi ama gene de roger'ın dragon beni yukarı çıkar diyeceğini sanmıyorum. Geppou benzeri bi güçte mümkün ama o da elinde silah,kılıç gibi çeşitli silahlar olan bi adamdan beklemeyeceğim bi yetenek...
Bu da bir fikir.

bu konuyu daha önce ben açmıştım ama o zmanda tatmin edici cevaplar cıkmamıstı kimseden.bayagı bir ekleyip geliştirmişin olayı eline saglık.benim düsüncelerim o zamanda aynıydı şimdide aynı.roger oraya normal sartlarda cıkamaz.sonucta sırık fasulyenin tepesine bile cıksan,can oraya yinede bayagı mesafede.üstelik bilmeside muamma cünkü,gan fall denen ezik bırak canı, altından ve shandradan bile haberdar degil.yani ya oraya ucarak cıkmasını saglayan bir aygıta sahipti roger yada tayfasında ucma veya ucurma gücüne sahip birileri vardı.

dragon olayına gelirsek,bu kadar cok sey bilmesini ben hep rogera baglama geregi duyuyorum.tayfasından olmasa bile onunla tanısmıs olmalı.cünkü d.lerin sırrını çözenler;oharalılar ve roger tayfası baska yok,olmasıda mümkün degil,yada dragon dogustan antik dil biliyor olmalı.

rogerın canın varlıgından haberdar olmasınıda,herseyin sesini duymasına baglıyorum.going merrynin bile ruh bulmus bir hali vardı.belkide o adam cansız nesnelerin bile varlıklarını hissedebiliyordu.bakalım nasıl baglıyacak bu olayı.:)
Kırmızı altı çizili cümleyi ben de yazacaktım. Fakat şurada köyün reisinin çanın yerini bilmesi ya da ona yakın bir cümle kullanması beni bundan vazgeçirdi. Şef diyorki gökyüzünden yüzmekte olan değerbiçilmez bitmek bilmez cyandia ışığı. Demeki çanın bulutların üzerinde olduğunu bilen birileri var. Zaten çan mevzunu aslında Dragon ve Roger arasında bir bağ kullanmak amacı ile yazmıştım. Asıl mesele konunun devamından da anlaşıldığı gibi Dragon ve Roger ilşikisi gibi.
Mavi kısma gelirsek ki orası biraz tehlikeli. Ben de öyle düşünenlerdenim. Ama zoro olayı biraz kafa kurcalıyor gibi değil mi? Hani benim kafamı kurcalamıyor ama illaki kafası kurcalananlar olabilir.:DMalum Alabasta kılıcının taşın arkasında durduğunu biliyordu?
Roger'ın çanın buna benzer bir şekilde herşeyin sesini duyarak bulması Zoro'nun kılıcının yerini sezmesine benziyor sanki.
Ayrıca bu Noland ve Karagura hikayesinde de Noland'ın kilometrelerce uzaklıktan tayfasındakilerin hiçbirşey duymazken çanın sesinin duymasıda biraz enteresandır.
Bu adam da birşeyler duyuyormuydu ne?:D
Şurada okumuşcasına verdiği izlenim de enteresan.
Sonuda Roger gibi olmuş enteresan.
Burada Noland. King Of Liars.
Burada da Roger. King of Pirates.
Burada da Ace. Çekiyor birşeyler.:D
Ayrıca şurada Karaguranın kullandığı zincirli dev gülle, benzer ve altın olan şekli ile Luffy tarafından kullanıldı.
Burada da Sandianlar şefinin giydiği başlığa benzer bir başlık takan Garp tarafından.
Ana karakterimiz Luffy maceracı ve savaşçı kişiliği ile bu iki milletin birleşimi gibi birşey olmuş sanki.

Dragonun çıktığı her sahnede rüzgar,Fırtına,yağmur vesaire olması artık tesadüf değildir herhalde.
-Görüşlerine katılıyorum mehmet abi.
O kadar sahne o kadar benzerlik şans olmasa gerek. Biraz konudan saptık ve dağıldı gibi ama olsun.

Sadece kılıç değil mehmet abi taşların nereye düşeceğinide biliyordum demişti zoro.

Eğer Roger cansız nesnelerin varlığını hissedebiliyorsa demekki Zoroyla aynı tekniği kullanıyor'ki yapıyordur Luffy prensese balta gelmeden hemen önce baltayı hisseedip durdurmuştu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık