Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Roger Korsanları, Altın Çanın Bulunduğu Yere Nasıl Çıktı? Roger ve Dragon İlişkisi

Dragon daha genç değilmi şöyle bi bakınca o zamandan kalan kişilere Rayleigh, Garp, WB, hepside Rogerla aynı zamanda yaşayan insanlar Dragon onlar kadar yaşlı gözükmüyor. En fazla 40 lı yaşlarında gibi duruyor. Ace ve luffy gibi olabileceklerini sanmıyorum.
Flashbacklerde Wb'de Garp'ta Roger'dan yaşlı gözüküyor. Smoker Luffy ilişkisi gibi düşünebilirsin arada yaaş farkı vardır.

toprak

Flashbacklerde Wb'de Garp'ta Roger'dan yaşlı gözüküyor. Smoker Luffy ilişkisi gibi düşünebilirsin arada yaaş farkı vardır.
Evet yaş farkı biraz var babasıyla Roger aynı kuşak dragon sonraki kuşak.

Brook'un 50 yıl önce korsanken hatırladığı Roger'ın Grand Line'a gelen bir çaylak olduğunu söylüyorsa,Roger en az 70 vardır ki(yaşasaydı tabi) neredeyse WB'nin akranı oluyor.

Brook'un 50 yıl önce korsanken hatırladığı Roger'ın Grand Line'a gelen bir çaylak olduğunu söylüyorsa,Roger en az 70 vardır ki(yaşasaydı tabi) neredeyse WB'nin akranı oluyor.
Wb öldüğünde 70 yaşındaydı. Roger'ın oğlu Ace öldüğünde 19-20 yaşındaydı. Roger Wb'nin akranıysa 50 yaşında çocuk sahibi oldu ve idam mı edildi ?
Sanmıyorum kesinlikle çok daha gençtir Roger.

Yonkou-Sh4nks

Skypie ye dragon çıkarması banada mantıksız geldi ama roger ve dragon arasında samimi bir dostluk vardı verdiğin örneklerin çoğuna katılıyorum rogerin idam günü olsun shiki ile attığı vs günü olsun hep dragon gibi müthiş bir güç rogeri destekliyordu . Çünkü rogerin mantığı dragonun mantığına uyuyordu da bu yüzden .

Kuroashi no sanji

Ben Roger ın Dragon a D.lerin ne kim olduğunu amaçlarını anlattığını düşünüyorum.Dragon'da bu yüzden doğrudan devlete savaş açtı.Korsan olup işi uzatmak yerine.Ama sanmam onun gemisinde olacağını.Belki kral haki'nin son seviyesinde yapılan bilen bir yetenektir.Rey-san da söyledi ünlü olan korsanlarda bu yetenek vardır diye.Roger kk oldu Dragon yaptıklarından dolayı en çok aranan adam.2 sinde bu yetenek vardır belki.
bencede mantıklı böyle olması ayrıca bence D.lerin dünya hükümetiyle kötü bil ilişkisi olabilir boş yüzyılda D.nin büyük bi rolü olabilir

Roronoa Zoro

Bende Dragon'un, Roger'ın tayfasında olduğunu düşünüyorum. Garp'ın sürekli Roger'ın peşinde olması oğlunu korsanlık yoluna sokmuş olması olabilir, Luffy ve shanks ilişkisinden daha etkili hemde :)

Roger'ın idamından önce Ace'i, Garp'a emanet etmesini de mantıklı buluyorum çünkü Roger Garp'ın oğluna bir nakaması olarak iyi bakmıştır diye düşünüyorum.

Hava olayının haki ile ilgili olduğunu düşünmekteyim çünkü Roger ve shiki karşılaştığında gerçekleşen hava olayının o zamanki Dragon'un dengi bir iş olmadığnı düşünüyorum neticede iki dev ismi püskürten bir olaydır.
Adam bombayı bıraktı ya la.
Diyecektim ki; Onların tayfasında olsa Robin'i neden arasın ki? Zaten kitabeleri bilen adam boş durur mu? Yapıştırır kara propagandayı. Dünyayı aydınlatır.

Bende Dragon un tayfadan olduğunu düşünenlerdenim.Birde Altın Aslan la olan savaşını hatırlayın.Yine fırtına nedeniyle kurtulmuştu.İdamında da fırtına çıkmıştı ve Dragon ordaydı.Luffy nin idamında yine yıldırım olayı ve yağmur yağması olayında Dragon vardı.Sizce hepsi tesadüf mü ?

Yahu şu başlığı ne zaman görsem aklımda Cem Yılmaz'ın "Peki Zeki Müren de bizi görecek mi?" repliği geliyor ve gülüyorum. Şu Peki'yi kadırın. :/

Adam bombayı bıraktı ya la.
Diyecektim ki; Onların tayfasında olsa Robin'i neden arasın ki? Zaten kitabeleri bilen adam boş durur mu? Yapıştırır kara propagandayı. Dünyayı aydınlatır.
Rayleigh okuduk ama bi halt anlamadık demişti yanlış hatırlamıyorsam. Anlamak için Robin'i arıyorlardır.

Bu durumda aklımda Milennium Wizard'ın oyuncak meyvesi teorisi aklıma gelmiyor değil. Yani okumuşlar ama olaylar çok tuhaf gelmiş, yorumlayamamışlar. Yani eksik parçalar varmış, akıllarına yatmamış kabilinden.

Gel gelelim Dragon zaten kara propaganda yapmıyor mu her yerde? Birçok ülkede isyan başlatmış bile. Ama ellinde medya organı olmadığından, bilgiyi hızla yayıp dünyayı kaosa sürükleyemiyor galiba.

Daha farklısı da olabilir, bilemedim.

Ama Dragon'un tayfada olması bana da çok olası geliyor. Tayfada değilse bile Roger ile tanışıyorlardı muhakkak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık