Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Rayleigh Zirve Döneminde Hangi Seviyededir?

Sizce ?

• Korsanlar Kralı Seviyesindedir.

Kullanılan: 34 7.6%
  • Yonkou Seviyesindedir.

Kullanılan: 272 61.0%
  • Amiral Seviyesindedir.

Kullanılan: 119 26.7%
  • Amiral Alamaz.

Kullanılan: 21 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    446
Senin sorunun başka her halde. Benim iddiam yeterince objektif bir bakış açısıyla yapıldı. Sen tersi bir durum belirttin. Ben sözümün arkasını doldurdum. Sende doldur o halde .Mantık bu işte.İlk yoruma döneceksen Objektif olmaya neden takıldın da şimdi suçluyorsun beni ?
Ne anlatmayı çalıştın burda gerçekten anlamadım.Senden farklı bir şekilde düşündüm diye bana objektif değilsin demedin mi ? Dedin.Senden farklı düşünen herkes objektif değil o zaman ? Bunu söylüyorum.Bu kadar basit bir şeyin neyini anlamıyorsun ?

WB Aka'yı tek yakalasaydı demekle neyi kastettin ? WB'nin Aka'dan çok daha güçlü olduğunu mu yoksa eşit şartlarda WB'nin Aka'yı öldüreceğini mi ? Eşit şartlarda WB Aka'yı öldürürü kastediyorsan evet ona katılırım da öyle bir söylemişsin ki aralarında uçurum seviyesinde fark varmış gibi.Aralarında uçurum olduğunu kastediyorsan karşı çıkacaktım.

Ne anlatmayı çalıştın burda gerçekten anlamadım.Senden farklı bir şekilde düşündüm diye bana objektif değilsin demedin mi ? Dedin.Senden farklı düşünen herkes objektif değil o zaman ? Bunu söylüyorum.Bu kadar basit bir şeyin neyini anlamıyorsun ?

WB Aka'yı tek yakalasaydı demekle neyi kastettin ? WB'nin Aka'dan çok daha güçlü olduğunu mu yoksa eşit şartlarda WB'nin Aka'yı öldüreceğini mi ? Eşit şartlarda WB Aka'yı öldürürü kastediyorsan evet ona katılırım da öyle bir söylemişsin ki aralarında uçurum seviyesinde fark varmış gibi.Aralarında uçurum olduğunu kastediyorsan karşı çıkacaktım.
Pek ala en başından tane tane anlatayim sana. Ama önce objektiflik konusunu halledelim aramızda.Benim yaptığım yorumun tam tersini yazıyorsun. Bende sana objektif bakmıyorsun bence diyorum. Sen bu objiktifliğe çok takıldın sonradan , bana neden objektif olduğumu senin ise olmadığını sordun. Ben sana sebeplerimi açıkladım. Sen yaptığın yorumun ve bu tartışmanın başlamasına sebep olan ve benim objektif olmadığını söylediğim ,seninde buna takıldığın o yorumunun objektif olduğunu açıklamanı istedim. Yani diyorum objektifsen kendi yorumunu açıkla da görelim bakalım objektif misin değil misin , ben sana o yorumu haklı mı yaptım yoksa haksız mı yaptım belli olsun.
-Ben 1 vs 1 kast ettim.

Pek ala en başından tane tane anlatayim sana. Ama önce objektiflik konusunu halledelim aramızda.Benim yaptığım yorumun tam tersini yazıyorsun. Bende sana objektif bakmıyorsun bence diyorum. Sen bu objiktifliğe çok takıldın sonradan , bana neden objektif olduğumu senin ise olmadığını sordun. Ben sana sebeplerimi açıkladım. Sen yaptığın yorumun ve bu tartışmanın başlamasına sebep olan ve benim objektif olmadığını söylediğim ,seninde buna takıldığın o yorumunun objektif olduğunu açıklamanı istedim. Yani diyorum objektifsen kendi yorumunu açıkla da görelim bakalım objektif misin değil misin , ben sana o yorumu haklı mı yaptım yoksa haksız mı yaptım belli olsun.
-Ben 1 vs 1 kast ettim.
Hacı sen objektif kelimesinin anlamını bildiğine emin misin ? Yanlış kelime kullanıyorsun.Senin düşüncenin tam tersini yazan birine objektif değilsin diyorsun ve bunlar çok alakasız.Benim yazdığım şu cümleden:

Yakaladı zaten ama Aka diye biri hala var.
Objektif olup olmadığım çıkarımını nasıl yapıyorsun ? Beni ne kadar iyi tanıyorsun da taraflı yorum yaptığımı düşünüyorsun ?

Neyse 1v1'i kastettiysen ona katıldığımı söyledim.Ha aralarında çok güç farkı var diyorsan onada genel tartışmada devam ederiz istiyorsan.Onun dışında objektiflikle ilgili yorum yapacağını düşünmüyorum.Mantığın en baştan yanlış.''Biri benle aynı düşünmüyorsa o kişi objektif değildir'' diye bir şey yok.

Hacı sen objektif kelimesinin anlamını bildiğine emin misin ? Yanlış kelime kullanıyorsun.Senin düşüncenin tam tersini yazan birine objektif değilsin diyorsun ve bunlar çok alakasız.Benim yazdığım şu cümleden:
Objektifin anlamını biliyorum ve doğru kullandım.Sen hala dönüp dolaşıp konuyu bana getiyirosun. Ben tartışmayı kesiyorum burada. Tamam 1 vs 1 de WB'yi yeniyor Akainu. Kabul ediyorum.

Objektifin anlamını biliyorum ve doğru kullandım.Sen hala dönüp dolaşıp konuyu bana getiyirosun. Ben tartışmayı kesiyorum burada. Tamam 1 vs 1 de WB'yi yeniyor Akainu. Kabul ediyorum.
Ya şimdi trip atar gibi tamam siz haklısınız ayağı yapma.Eşit şartlarda WB'nin Aka'yı yeneceğini bende söyledim zaten git oku önceki 1-2 mesajı yazıyor zaten.Demediğim bir şeyi neden demişim gibi gösterip lafı oraya buraya çekiyon ?

Kesinlikten bahsediyorsak, kesinlikten bahsedemezsin. Smoker ile Luffy her karşılaştığında dövüşüyor mu, Sentoumaru ile Luffy her karşılaştığında dövüşüyor mu? Demek ki her zaman bir dövüş olmuyor. Crocodile kesin kez WB ile dövüşmüş mü? Evet. Bu yoruma açık bir şey değil, haliyle burada düşen sen oluyorsun.

Kaçmamış mı? Sen Yeni Dünyanın geri kalan 4/3'ünü kontrol etmeyi kaçmamak olarak mı görüyorsun? Yine şaşırtmadın beni. Adamlar WB'nin içerisinde bulunduğu aynı denizin 4/3'ünü kontrol etmişler sen yenilmişler ama sadece kaçmamış diyerek adamları küçültmeye çalışıyorsun, güzel kafa.

WB'nin güçsüzlüğü ile söylediğimin ne alakası var? Evet, Shanks o kadar kuvvetliydi ki çarpışmaları göğü yardı. Burada farklı olarak Shanks'ın karşısında WB kan kusmuyor, yaralı değil ve Akainu gibi yenilen bir Shanks'ta göremedik, fark buradan ileri geliyor.

Yine sen yine alakasız bir örnek. Tartışmanın başlangıcı senin MF savaşındaki WB'ye en güçlü Yonko demen üzerine başladı, bende sana o en güçlü dediğin Yonko mu kan kusup diz çöküp bedava vuruş hakkı veriyor diye sordum. Halen soruyu cevaplayacağına Karasakalın Yonko değilken yaptığı işlerden bahsetmişsin, herhalde bu tartışmayı kaybettiğini ve halen WB'nin MF de ne kadar güçsüz ve Yonko'luktan uzak olduğunu bildiğini ama kabullenemediğini çünkü bu durumda Amiralleri abartamayacağını gösteriyor.
Sen bana diğer yonkouların bölgelerini Wbye savunduğuna dair kanıt at önce bir.Kanıtın yoksa da boş yapıp sağa sola kesin değil yorumu atma.Madem bir şey söylüyorsun doldur hadi altını.

Çok fazla kişi ile Wbnin Mfde en güçlü olduğunu tartıştım.Wb Mfye ilk çıktığında en güçlü idi.Kafasının yarısı olmayan adama en güçlü demişim gibi algı yaratmaya çalışma.

@hsynrknz

Akainu suya düşşe bile ölmez zaten.Meyvesi magma olduğundan suda taşlaşıp ayak basacak yer yaratır.Tıpkı Aokiji düştüğünde denizi dondurup dışarı çıktığı gibi.

Ya şimdi trip atar gibi tamam siz haklısınız ayağı yapma.Eşit şartlarda WB'nin Aka'yı yeneceğini bende söyledim zaten git oku önceki 1-2 mesajı yazıyor zaten.Demediğim bir şeyi neden demişim gibi gösterip lafı oraya buraya çekiyon ?
Yahu benim dediğimi anlamadan etmeden tersi yorum yapıyorsun.Sana bunu söylerken ki söyleme şeklime takılıp bir sürü tartışma çıkarıyorsun. Sonra da gelip aynı fikirdeymişiz zaten niye söylemediğim şeyi söylemişim gibi gösteriyorsun diyorsun.Seninle tartışmak istemiyorum diye.

Şu bir gerçek ki Saka WB'yi öldüren asıl kişidir. Orada WB savaştan kaçsa bile Saka'nın açtığı yara nedeniyle ölecekti, bunu bilerek kaçmadı zaten. Ölüyorum bari diğerlerini de kurtarayım dedi. Hayır korkak bir tarafı olsa dahi gücü tartışılmaz Teach bile bu adamdan kaçarken amiraller rererö demek :/

Her zaman şunu savunmuşumdur. Ağada olsan Paşada olsan Kralda olsan tayfan 2 yonkou gücünde olamaz. Olsa müttefiklerle beraber hükümet olmazdı. KK sağ kolu olmasının hatrına ortalama bi amiral vardır.

Konu Amiral-Yonko tartışmasına dönmüş. Bilenler bilir tek Yonko=2 Amiral savunan kişiyimdir. Konuya dönersek Roger ile Ray arasındaki ilişki klasik Yonko sağ kol gibi değil de, Luffy ile Zoro ilişkisi gibi. Ray klasik sağ kollardan güçlü olması yüksek ihtimal ileri de anlarız. Tahminim ise en az Amiral olacağı yönün de.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık