Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Rayleigh Zirve Döneminde Hangi Seviyededir?

Sizce ?

• Korsanlar Kralı Seviyesindedir.

Kullanılan: 34 7.6%
  • Yonkou Seviyesindedir.

Kullanılan: 272 61.0%
  • Amiral Seviyesindedir.

Kullanılan: 119 26.7%
  • Amiral Alamaz.

Kullanılan: 21 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    446
Yonkou seviyesine amiral seviyesinden daha yakındır o yüzden yonkou diyorum. Birine Korsanlar Kralı demişler öbürü Kara Kral olarak kalmış , forumda millet ne de hevesli şu ünvanları küçümseye , dünyanın en iyi kılıç ustasında yıllarca haki yoktu zaten, hakisi olduğu ortaya çıktı, bu kez aynı adamlar amiral seviyesi demeyi yediremiyorlar, kolaydı bu ünvanları almak zaten önüne gelen alıyor ya. Bu da yetmez gibi efsane ile uğraşamayız diye Garp'a dedirtiyor (marine efsanesi). Ama bakış açısı ne garp umursamaz adam, kizaru troll zaten, mihawk için gerekçe shibukai olması şu sıralar. Olur da yüksek seviye çıkarsa mangaka troll olur sanırım, yoksa ne haddine dünyanın en iyi kılıç ustasın bir amiral seviyesi etmesi. Kafalar böyle olunca ne haddimize manga'daki ünvanları sözleri kabul etmek. Onlar öylece söylenmiş şeyler. örnek: dünyanın en güçlü adamı dediği adam kafasının yarısını veriyor akainu'ya, bir taneside orada suya düşse bu akainu ölmüştü diye sormaz , yada Wb'nin kaç kere kalbi teklediğini , kaç farklı adamla savaştığını önemsemez onlar için o dakikadaki WB-Akainu 1vs1 her ne hikmetse aokiji ile 10 gün vs atan adam Wb'ye kaç saniye de kaybetti ? Amiral Yonkou arasındaki fark bu kadar uçuk zaten böyle bir fark olmasa yonkou falan mı kalır ortada, Yeni Dünya'nın Lideri niye bu adamlar madem fark yokta. Durum böyle ise neden tam tersi olmuyor sorusu sorulmadan cevap atayım korsanlar ne diye uğraşsınlar denizciler ile amaç ne olabilir ki ?

Gayet mantıklı düşünüyorsun ama Road Ponegliphlerini de biliyorlardır , ve 800 yılda neden onları elde etmeye çalışmadılar da Yonkou'lar alırken ses çıkarmadılar da şimdi bu adamın peşine düşsünler?
Edit: Bir de tayfada tek o yok diğerleri de ortalıkta geziniyor. Ondan da çekiniyor olabilirler.Bir anlaşma yapmışlardır muhtemelen. Garpı da ilgilendiriyordur.
Ben Road Poneg. birinin hükümette olduğuna inanıyorum. Belki ondan geliyor bu ısrarım da. Sadece Raftel için demedim. Rayleigh tayfaya anlatsaydı neler olurdu kim bilir. Diğerlerinden de açıkta olan yok sanırım.

Ne yapacağını düşünüp panik yapacak hükümet? Rayleigh veya zamanında parçası olduğu tayfa Poneglyph'leri okuyamadığına göre.
Roger üstüne yazı yazmış poneglyphlere. Hem de aynı lisan ile. Ben çekirdek kadronun da her şeyi bildiğini düşünüyorum.

biz biliyoruz bilmediğini ama yonkoular nereden bilecek ?
Dediğinde haklısın; Wb biliyorsa durumu, Bm'nin de bilmesi lazım. ( Bunu kastediyorsun sanırım ) Bu da demektir ki; Buggy, Raftel'e ulaşmamış.

Amiral diye düşünüyorum eski üçlü gibi en fazla şu anki saka ile başa baş dövüşür belki alır belki alamaz

Yonkou seviyesine amiral seviyesinden daha yakındır o yüzden yonkou diyorum. Birine Korsanlar Kralı demişler öbürü Kara Kral olarak kalmış , forumda millet ne de hevesli şu ünvanları küçümseye , dünyanın en iyi kılıç ustasında yıllarca haki yoktu zaten, hakisi olduğu ortaya çıktı, bu kez aynı adamlar amiral seviyesi demeyi yediremiyorlar, kolaydı bu ünvanları almak zaten önüne gelen alıyor ya. Bu da yetmez gibi efsane ile uğraşamayız diye Garp'a dedirtiyor (marine efsanesi). Ama bakış açısı ne garp umursamaz adam, kizaru troll zaten, mihawk için gerekçe shibukai olması şu sıralar. Olur da yüksek seviye çıkarsa mangaka troll olur sanırım, yoksa ne haddine dünyanın en iyi kılıç ustasın bir amiral seviyesi etmesi. Kafalar böyle olunca ne haddimize manga'daki ünvanları sözleri kabul etmek. Onlar öylece söylenmiş şeyler. örnek: dünyanın en güçlü adamı dediği adam kafasının yarısını veriyor akainu'ya, bir taneside orada suya düşse bu akainu ölmüştü diye sormaz , yada Wb'nin kaç kere kalbi teklediğini , kaç farklı adamla savaştığını önemsemez onlar için o dakikadaki WB-Akainu 1vs1 her ne hikmetse aokiji ile 10 gün vs atan adam Wb'ye kaç saniye de kaybetti ? Amiral Yonkou arasındaki fark bu kadar uçuk zaten böyle bir fark olmasa yonkou falan mı kalır ortada, Yeni Dünya'nın Lideri niye bu adamlar madem fark yokta. Durum böyle ise neden tam tersi olmuyor sorusu sorulmadan cevap atayım korsanlar ne diye uğraşsınlar denizciler ile amaç ne olabilir ki ?
Tamam Hüseyin Yonkou kısmına katılıyorum diyelim. Şimdi Rayleigh'i iki amiral gidip yakalayamaz mı? Yakalar. Peki neden yapmıyorlar? Oda'nın yaptım oldu demesi.

Çünkü Ray artık bir tehlike değil. Bu adamın zamanı geçeli 20 yıl olmuş. Ray güç olarak hala 1 vs 1 kapışacak olsa bile sebebi yok.

Emekli futbolcu kısacası.

Ne kadar iyi biliyor ki Wbyi ? Bir kere dövüşmüşler o kadar.Wb Crocoya tüm gücünü sergileyecek bir adam mı ? Üstelik ne zaman dövüştükleri de mechul.
Hepsinden iyi biliyor işte. Sengoku Beyazsakal ile direk savaşmış mı? Kanıtlayabilir misin?

Crocodile savaşmış ve yenilmiş. Hemde öyle bir yenilmiş ki hayalleri yıkılmış Grand Line'a dönüp Antik Silah aramaya başlamış.

Crocodile'ın bu adamın gücünü iyi bildiğini biliyoruz, ve diyor ki ''Benim yenildiğim WB bu kadar güçsüz değildi'' sen halen yok Sengoku yok bilmem ne diye anlatıyorsun sanki elinde delil varmış gibi. Crocodile'ın savaştığı WB'de taş çatlasa 10 sene önceki WB'dir. Yani 10 önce bile bu adam çok daha güçlüymüş, 10 sene önce de Big Mom, Kaido'nun yenilmediği zamanlar.

Bir tarafta WB'nin çok daha güçlüylken yenilmediği Yonko'lar, diğer tarafta WB'nin öldü ölecek çok daha güçsüz haline yenilen Sakazuki Akainu.

Aradaki fark muazzam. Bu adamların nasıl hile hurda yaptıklarını ve yeri geldiği zaman beraber çalıştıklarını biliyoruz, 3 Amiral birlik olup 20 senede 1 Yonko yenemiyor, 1 tanesi kendi zayıflığından yeniliyor ve ardından 1 sene içerisinde Marco ile Karasakal ikiside kuvvetliyken aralarından 1 Yonko daha çıkıyor ve o boşluğu dolduruyor. Amirallerin görevi onca yardıma ve Shichibukai, PX'e rağmen Yonko yenmek ve 1 tane bile yenemiyorlarsa bunlar Yonko karşısında yetersizdir. Denizciler Wano'dan çekiniyor Kaido aynı adayı kontrol ediyor sen kalkmış Yonko ile Amiral'i aynı kefeye koyuyorsun.

Bak şu vereceğim örneği iyi algıla lütfen, şu ''en güçlü Yonko'' dediği adamdan bahsediyorum.

Bu mu senin ''en güçlü Yonko'' dediğin karakter?

Kendi kendine kan kusup, kalp krizi geçiriyor ve diz çöküp Amirale bedavadan bir vuruş hakkı veriyor. Hakkaten ''en güçlü Yonko'' ile dövüşmüş senin süper Amiraller desene. Harika bir çıkarım yapmışsın.

Serumlu adamın altına en güçlü yazan kim ? Mangaka.100 tane handikap verip ortaya salan kim ? Yine mangaka.Ee neyden bahsediyorsun daha.Adam Kk dengine yüzlerce handikap verip diğerleri ile denk seviyeye çekiyor.Wbden başka bir yonkounun gücünü görmemişiz.Amirallerin tam gücünü görmemişiz sen kalkıp Wb ile diğer yonkouları bir tutup Law denen yalancının lafı ile iş yapıyorsun.Law kim de yeni dünyadaki işleyişi biliyor ? Yonkouların savaştığına dair en ufak bir emare yok iken kalkıp bunlar dövüşüyor diyorsun.Eğer yeni dünyadaki işleyişin ne olduğunu merak ediyorsan hapishane gemisinde Tsuruya edilen lafları oku.Ordan kimin ney olduğu açıkça söyleniyor.
.
Law'a yalancı diyorsun, hadi Garp'a desene.

Garp'ın kendisi demiş ki bunlar Yonko'lar WB ile aynı seviyede korsanlar. Shanks kalkıp Moby Dick'te kılıç çekip göğü yarıyor, Akainu gibi yarı-ölü WB'ye yenilmedi.

Altına yazılan yazıya bakarsan Bonney kraliçe olurdu, Gorousei'de IM'e hizmet etmezdi. Haliyle altında yazılan yazılara güven olmuyor. Adamın sağ kolu Marco demişki bu adam güçten düşmüş ve hasta. Sen halen hikaye anlatıyorsun, en güçlü Yonko diye, çocuklar bile inanmaz. En güçlü değil en zayıf Yonko ile dövüşmüş desek Yonko'lara ayıp olur, adam durduğu yerde kan kusup diz çöküyor, Amirale bedava vuruş hakkı veriyor, Yonko seviyesi bile değildi Beyazsakal Zirve Savaşında.

Tekrar ve son kez yazıyorum bunu.Bm hayatında hasar almamış,şenks desen Teach ve kol dışında yarası yok.Yine Bm galibiyet alacağından emin olmadan kimseye saldıramayip Elbafın desteğini bekliyor ki o konuşmada Even Wb diyerek yine ortaya fark koyuyor.Kaido gibi manyak bile ordu topluyor,Teach meyve avcılığı yapıp gücüne güç katmak isterken Wb gemisi ile şurası benim orası senin gezip dolaşıyor.Yonkoular birbiri ile bölgeleri için savaştılar diyorsun yine öyle bir şey yok.Wb nerde ne kadar yardıma muhtaç garip gureba ada varsa hepsini almış himayesine.Sağken bir tane bile adam burası benim diyebilmiş mi ? Hayır.Bm balıkadam adasının şejerlemelerine bayılıyor.Wb sağken orayı adası yaoabilmiş mi ? Tekrar ve yine kocaman bir Hayır.Bunlara rağmen hala yonkoular savaşmış diyorsan daha söyleyecek bir şeyim yok.

Yonkoular Wbye pek ala tehdit oluştarabilecek adamlar.Sen Wbnin kendisine tehdit oluşturacak birisine saldırip yok ettiğini duydun mu ? Adam bana ve aileme bulaşilmadığı sürece sıkıntı yok diye geziyor.Bizzat söylediler Wbnin ailesine zarar veren adamın yanına hiç bir sey kalmaz diye.Akainu Aokiji yendi deģil mi.Peki biz hala Aokiji=Akainu diyor muyuz evet.Oysa adam yendi Aokijiyi.Söyleyeceklerim bu kadar.Bu son cümlemden ne anlam çıkartacağın sana kalmış.
Crocodile farklı ne yapmış ki WB tarafından yok edilmiş? Kaido ve Big Mom bunlar terör estirirken WB bunlara niye karışamıyor? Bu sana mantıklı geliyorsa bir şey diyemem zira WB Zirve Savaşında en güçlü Yonko diyecek kadar aykırı düşünceleri olan birisi için normal olsa gerek.

Teach mevzusunu yüz elli kere yazdım ama anlamak dahi istemiyorsun.Ne zaman savaşılıp ne zaman geri çekileceģini biliyor olsa Mfde boş atar yapıp da şenks ve Akainu gelince kuyruğunu kıstırıp kaçmaz.Bu kadar basit.Gaza gelirse herkese saldırır düşünmeye fırsat bulursa kaçar.Bu kadar.
Anlama sıkıntısı yaşayan sensin, bak Mock Town'da bu adam ne demiş diye sana hatırlatıyorum, halen atar yaptı falan diyorsun, adam bir anlık deprem meyvesini almanın başarısı ve heyecanına kapıldı diye bu onun her zaman yapacağı bir şey olarak algılamak yine sana yakışır bir yorum olmuş. Adamın bir görüşü var, ve bunu açıklamış. Halen MF de atar yaptı Akainu gelince kaçtı diyorsun, arkadaş sen ne demeye çalışıyorsun Akainu > Garp + Sengoku mu diyorsun? Bunu sen dersen şaşırmam o da ayrı konu.

Eğer Akainu > Garp + Sengoku diyorsan zaten seninle tartışacak bir şey yoktur. Yok demiyorsan buradan zaten olayın korku ile alakalı değil adamın planları ile alakalı olduğunu algılayacak kapasiteye sahip olman gerekiyor.

CP0'dan Yonko olduktan sonra da Karasakal kaçtı mı? Sana göre onlardan da korktu ve kaçtı. Lakin seriden gerekli çıkarımları yapabilmiş olsan Karasakal'ın gereksiz dövüşlere girmediğini baştan anlaman lazım.

Ben Road Poneg. birinin hükümette olduğuna inanıyorum. Belki ondan geliyor bu ısrarım da. Sadece Raftel için demedim. Rayleigh tayfaya anlatsaydı neler olurdu kim bilir. Diğerlerinden de açıkta olan yok sanırım.
Evet , olabilir. Ama neden hükümet kendisi gitmiyor Raftel'e :D Sorunu ortadan kaldırmak için tabi ki. Buster Call falan atsın bitsin bu iş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık